קולור בלוק (Color Block או שילוב בין משטחי צבע, בתרגום חופשי) הוא הדרך הבטוחה לרענן ולמלא באנרגיות חדשות את חלל חדר השינה שלכם.

מדובר בטרנד מעורר חיוך, שנולד על מסלולי תצוגות האופנה בסתיו הקודם. את מקומם של גווני השחור-לבן-שמנת-אפור האלגנטיים והמינימליסטיים תפסו גוונים חזקים ונועזים של צבע. ולא סתם כתם לא מחייב של גוון אדום או חגורה בירוק תפוח, אלא כתמים גדולים, בוהקים וחזקים בשלל צבעי הקשת, המשלבים צבעי יסוד מנוגדים - צהוב וסגול, כחול וכתום או טורקיז וורוד - שמעולם לא חוברו להם יחדיו.

ממסלולי התצוגות פשט הטרנד אל עבר חנויות האופנה, כבש את עולם הקוסמטיקה והגיע גם לעיצוב הפנים. ביסוד המהפכה החשיבתית הזו עומד השובע מהגוונים המונוכרומטיים. היו שלום אפורים ושחורים, ברוכים הבאים ירוקים, סגולים וצהובים, שאם אפשר להצמיד אליהם את הצבעים המנוגדים ביותר וליצור שני כתמי צבע בוהקים - מה טוב.

אין מה לפחד מאדום

וכך, כדור השלג הצבעוני התגלגל ומצא עצמו בין קירות הבית, והיום, בחירה בצבעים עזים ועליזים היא אפשרות לגיטימית. נכון שרק מי שלא מפחד מצבע יכול להתחבר למגמה הזו באופן קבוע כמו שמחייב צבע לקיר, אבל מה שיפה בטרנד הזה הוא, שגם המתונים והזהירים שביניכם יכולים לעשות בו שימוש חכם ולבחור במינונים איתם אתם מרגישים בנוח.

לצבע יש השפעה מיידית על מצב הרוח שלנו. הוא גורם לנו לתחושה נעימה או לצורך לצאת במהרה מהחלל. זו אחת הסיבות לכך שבמשך שנים רבות בחרו מעצבי פנים לצבוע את קירות הבית בגוונים רגועים ואנמיים-משהו, שלא יובילו לתגובות קיצוניות. בהמשך הגיע תורם של רהיטים בגוונים נייטרליים, שבלטו בעיקר הודות לכך שהם מתמזגים בחלל בהרמוניה.

שילוב כתמי צבע פה ושם למי שלא רוצה להגזים
שילוב כתמי צבע פה ושם למי שלא רוצה להגזים

כולם נזהרו מצבעים ומהאמירה שיש בבחירתם: האדום, למשל, ידוע כצבע חם ודינמי, שמשטחים גדולים ממנו גורמים לחוסר שקט. הוורוד מלהיב כמו האדום, אך מעודן יותר. הכתום, לחילופין, שמח. הצהוב נעים וממלא באנרגיה ונעים. הלבן, להבדיל, הוא נציג הניקיון והטוהר. השחור, מולו, מתקבל כעצוב ונוקשה. האפור מאופק. ואילו הסגול משדר יוקרה. הכחול משרה תחושת ביטחון. והירוק, כמובן, מזכיר את הטבע.

אז מה עושים?

אם מאסתם בלבן, אם אפור לא מרגש אתכם, אם החלטתם שזריקת צבע היא מה שחדר השינה שלכם זקוק לו, יש מספר אפשרויות:

  1. להשתמש במה שיש ולשדרג - אתם קשורים רגשית לכיסוי המיטה הכחול? אין צורך להחליף, מספיק שתרעננו את מראה החדר בעזרת תוספת של כריות בצבע כתום וצהוב. שילוב כתמי צבע פה ושם היא הדרך הבטוחה עבור מי שלא רוצה להגזים בצבעוניות, וחושש מיצירת אווירה קרנבלית.
  2. להכניס צבע באמצעות פריט ריהוט חדש - אתם יכולים לרכוש כורסה, שידת צד או ארונית קומפקטית ולבחור אותם בצבע בוהק ונועז, שיגנוב את ההצגה מכל שאר הפריטים בחדר. באותה מידה, אפשר גם לבחור שטיח בגוון חזק ודומיננטי או לתלות תמונות צבעוניות.
  3. לצבוע קירות שלמים - דרך מצוינת עבור מי שלא מסתפק בזריקות צבע, אבל מחפש פתרון זול יותר מהחלפת כל קולקציית הריהוט בחדר. קודם כל, החליטו באיזה צד אתם בוחרים - קירות צבעוניים ורהיטים בגוונים שקטים או קירות בגוונים שקטים - כמו שמנת ולבן למיניהם, שמאפשרים לכם לתת דרור ליצירתיות שלכם בבחירת הצבעוניות של הרהיטים והאביזרים. הצבע שתבחרו לקיר חייב להיות נעים לעין, גם אם החלטתם לבחור באופציה הצבעונית הנועזת.
  4. השתמשו בצבע לחלוקת החלל - אחרי שבחרתם צד, כדאי שתציבו מטרות; צבע משפיע על מצב הרוח שלנו, אבל הוא גם כלי נהדר להגדרת איזורים בחדר, שישמשו למטרות שונות. בחללים רבים קיימות פינות נסתרות שאין בהן שימוש, ואין כמו כתם צבע, שיפנה את תשומת הלב לאיזור ויגרום לדיירים להשתמש בו. תוכלו להגדיר איזור לראש מיטה, לפינת קריאה, לצפיה בטלוויזיה ועוד. צבעו את הקיר באזור שבחרתם להדגיש. בחרו פריטי ריהוט ואביזרים בגוון דומה, שישלים את התמונה ויהפוך את הפינה החדשה למובחנת.

טיפ: אל תזניחו את הדרך

אגב, אם אתם כבר עם מברשות צבע ביד ויריעות ניילון פרושות ומגנות על הרצפה, למה שלא תתפרעו קצת בדרך לחדר השינה? המסדרון הוא החלל שבדרך כלל נמנעים מלגעת בו, הוא נדמה קטן וצר, אבל דווקא בגלל שכל מה שעושים בו הוא לעבור ביעף, זה המקום המושלם לצאת מהקופסה ולהתנסות בצבעוניות מפתיעה.