איקאה יודעת כנראה דבר אחד או שניים על עצלנותם של בני אדם. הענק השוודי, שמציע כמעט כל דבר שקשור לבית, יתחיל למכור בקרוב גם מכשירי טלוויזיה שמותקנים "בילט-אין" בתוך רהיטי הסלון - שידות ומזנונים למיניהם - צעד שיכול לחסוך הרבה זמן לצרכנים ולהכניס הרבה כסף לאיקאה. האם זה יבוא על חשבון איכות הטלוויזיות והחשיבה העיצובית שהקהל טורח להשקיע? תלוי איך מסתכלים על זה.

חנויות האלקטרוניקה בסכנה? טלוויזיות שקונים באיקאה

הטלוויזיות האלה נחשפו במסגרת התצוגה של איקאה בשבוע העיצוב במילאנו 2012, והוצגו בתוך חדרים מרוהטים, כנהוג בחנויות של החברה, כדי לפשט ככל האפשר את יכולת ההתאמה של המערכות האלה לטעמים שונים - מהשמרני דרך הילדותי-צבעוני ועד הטרנדי יותר.

כאן רואים וודי אלן. לא חייבים

רק בעוד כמה חודשים יוצעו המערכות האלה למכירה, וגם אז רק בחמש חנויות באירופה. ומה יקרה כשהקונים ירצו להחליף את מכשיר הטלוויזיה, שאותו נהוג להחליף בתדירות יותר גבוהה מכפי שמחליפים סלון? מהתרשמות ראשונית נראה שאפשר לשלוף את הטלוויזיה מהמערכת ולהכניס במקומה אחרת. מכאן עולה השאלה מי צריך דווקא את המכשירים שאיקאה משווקת, במקום לעבוד בשיטה המסורתית המוכרת: טלוויזיה לחוד, רהיטים לחוד.

הגרסה הצבעונית. מתאים לסרטים של אלמודובר או לערוץ הילדים

גרסה נוספת לסלון איקאה שטלוויזיה משובצת בו. עדיין לא בישראל

איקאה לא מציגה מדי שנה בתערוכת העיצוב במילאנו, אך השנה היא עשתה זאת, ולא רק בגלל בשורת הטלוויזיות. החברה הציגה את הפריטים החדשים, שיצטרפו במהלך השנה הקרובה לחנויות ברחבי העולם, בחשיפה ראשונה. הנה כמה דוגמאות:

פמוטים מודולריים בשני צבעים, שאפשר להרכיב בצורות שונות

כיסא מתכת שמככב בתצוגה של איקאה. ריהוט הגן נכנס הביתה, ולא רק באיקאה

גם הפריטים האלה יגיעו בשנה הקרובה לנתניה ולראשון לציון

עוד ריהוט פנים וחוץ, טרנד חזק במילאנו אשתקד וגם השנה. ויש דמיון לספה שעיצבה פטריסיה אורקיולה אשתקד ל"מורוסו"

מעניין לראות איך טרנדים שמתחילים בבתי העיצוב היוקרתיים, עם המעצבים המובילים בעולם - שמכוונים לקהל אלפיוני ולשוחרי עיצוב אדוקים - מחלחלים בהמשך הדרך לחנויות "הרגילות" - ואין כמו איקאה כדי להדגים את זה.

בשנה שעברה אפשר היה לראות במילאנו ספות סלוניות עם מעטפת קלה (במתכת או בעץ), שמזכירה ריהוט גן. והנה, איקאה מציגה ספה כזאת בקולקציה הבאה שלה.

גם הקו וגם החומרים כיכבו בשנה שעברה במילאנו. איקאה, קולקציית ps