סניף איקאה בנתניה נפתח השבוע מחדש, עם הרבה רעש תקשורתי והרבה ציפיות. החלטנו שזו הזדמנות מצוינת לבקש מהמעצב ומלביש הבתים גילי אונגר לחלוק איתנו כמה טיפים להתנהלות יעילה בחנות הענקית - טיפים שגיבש לעצמו אחרי עשרות, אם לא מאות, "שעות איקאה".

לטובת מי שרוצה סיכום של כתבת הווידאו שכאן למעלה, הנה עשרת הטיפים של אונגר, ובונוס עם אוריינטציה עסקית:

1. קודם כל – הביאו מחברת נוחה מהבית. הדפים הקטנים שעליהם מציעה איקאה שתרשמו את מספרי הפריטים שברצונכם לאסוף הם קטנים מדי, חלקים מדי, ובקיצור – מעצבנים. בייחוד אם אתם מתכוונים לקנות יותר מארבעה-חמישה פריטים.

  (צילום: דלית שחם)

2. כדאי להתחיל את המסלול רגועים, על בטן מלאה. הקפיטריה נפתחת תמיד חצי שעה לפני החנות: אתם יכולים להקדים ולקבל ארוחת בוקר בתשעה שקלים, עם קפה בחינם.

  (צילום: דלית שחם)

3. בתחילת המסלול יש כמה חדרי תצוגה בסגנונות שונים, מעין "תצוגת תכלית" של מעצבי איקאה. מומלץ לקחת כמה דקות להתבונן, להפנים ולספוג. זה בהחלט יכול לפתוח את הראש לכיוונים חדשים, לשילובים ולפתרונות שלא חשבתם עליהם.

4. מסלול ההליכה האפור הוא המלצה בלבד: אל תהססו לצאת מהקווים, למשש, להתיישב או סתם לקצר את הדרך ולהרגיש קצת כמו מורדים.

5. שימו לב לשלטים המורים על קיצורי דרך בין המחלקות: הם יכולים לחסוך לכם הרבה זמן.

6. אם אתם באים לקנות מטבח, חשוב שתתקשרו מראש לשירות לקוחות, ותקבעו פגישה עם נציג מחלקת המטבחים. אחרת תגיעו ולא יהיה לכם עם מי לדבר.

7. אם אתם קונים פריטים גדולים – כמו ארון, ספה או מיטה זוגית - כדאי להקדים ולשלם בקופה שבקומה העליונה, ליד הקפיטריה, כדי שבמחסן יתחילו להכין עבורכם את הפריטים לאיסוף ותחסכו זמן המתנה יקר למטה.

8. מחלקת הריהוט המשרדי בסניף נתניה צומצמה. אם זו המטרה שלכם – עדיף שתסעו לסניף ראשון לציון.

9. אם באתם "להלביש" את הבית באיקאה, ואתם בונים על הרבה פריטים קטנים בקומת כלי המטבח, המנורות, הטקסטיל והאביזרים – כדאי שתביאו תגבורת: בואו שלושה אנשים לפחות, כדי שלא תסתבכו עם העגלות.

  (צילום: דלית שחם)

10. הגעתם לקופות עם הרבה עגלות ואתם מתכננים להזמין הובלה? בקשו מהקופאית לקרוא לאנשי מחלקת ההובלות, הם יעזרו לכם כבר משם.

11. וטיפ נוסף למי שלא עושה לביתו, אלא רוכש עבור עסק – משרד או חנות: חשוב לדעת שלאיקאה יש מחלקה עסקית. אתם לא חייבים להגיע לסניף, אפשר לעשות הכל במייל: לשלוח רשימת פריטים שבהם אתם מעוניינים, לקבל הצעת מחיר מפורטת ולבצע הזמנה, שתגיע אליכם עם המובילים.

>> רוצים לקבל עצה מאדריכל או מעצב בחינם? בדקו את היוזמה החברתית החדשה - ה"ספיד דיזיין"

>> במה שונה סניף איקאה המחודש מהקודם שנשרף?

>> ואיך שופצה ורוהטה דירה בקריות ב-3 שבועות ו-45 אלף שקלים בלבד?

>> לאתר של גילי אונגר