ברחוב אלפסי בתל אביב, אזור של חנויות עיצוב, מפעלים ולופטים שתי אצבעות מדרום לפלורנטין, נפתחה אתמול חנות "פופ-אפ" יוצאת דופן בשם F.A.D, שמציגה בחירה מוקפדת של פריטים עכשוויים ומלאי שיק משלושה עולמות: אופנה, עיצוב ואמנות (מכאן שמה של החנות: Fashion / Art / Design).

על אף שהחנות תהיה פתוחה חודש ימים בלבד, היא לא משדרת זמניות או אלתור; להיפך: היא נראית כמו דירה גדולה, שחלליה מציגים שילובים מדויקים של פריטים מעניינים.

  (צילום: דן בלילטי)
  (צילום: דן בלילטי)

הפרויקט הוא שיתוף פעולה בין "DESIGN SPACE" – גלריה שמתמחה בעיצוב ישראלי, בבעלות אמי שחר, אוצרת אמנות ועיצוב צעירה ממוצא בלגי, ובשיתוף סלומה פקיאל - לבין שלוש בנות "SHOPLIFTERS" (ענת טל, גילת ויקסמן וניצן רוזנט), שברקורד שלהן רשומים כבר כמה אירועי אופנה מושקעים. המחירים אינם מחירי מציאה ומבצע - רוב פריטי העיצוב מתומחרים באלפי שקלים, ובחלק מהמקרים בצדק - אבל אפשר למצוא גם פריטים צנועים יותר, כמו סרגלים מקסימים משאריות אבן קיסר ב-80 שקלים.

המקום יארח מדי שבוע הרצאות, מפגשי אמן, סדנאות ומסיבות. בית קפה זמני של "אידלסון 10" ישרת את המבקרים (שיוכלו גם לקבל מניקור עם לקים בסדרות מיוחדות), ושיתוף פעולה עם המותג SMART מציע אפשרות לעצב מכונית אישית ובמהדורה מוגבלת.

פריטים של 60 מותגי אופנה בינלאומיים וישראליים מוצגים על מתקנים שיוצרו במיוחד לפרויקט, וסביבם משולבות עבודותיהם של 20 אמנים ו-30 מעצבים תעשייתיים, אוסף מרשים של שמות שזכו להכרה בעולם העיצוב הבינלאומי והמקומי, חלקם ותיקים יותר (כמו טל גור, מעצב ומרצה בכיר בבצלאל), וחלקם בוגרים טריים של בתי הספר לעיצוב.

למשל, גיא משעלי, שעבודת הגמר שלו מהקיץ שעבר (Blast - שרפרפים שנוצרו בעזרת חומר נפץ) קיבלה פרסום נרחב:

>> שווה להציץ בסרטון המתעד את תהליך היצירה של השרפרפים, ובדיון הסוער שהתפתח בטוקבקים

>> וטל גור מציג תיק עבודות, ומספר מה היה עושה אילולא היה מעצב. צפו בווידאו

בגלל ההיכרות המוקדמת של שחר עם המעצבים המשתתפים, בעקבות העבודה המשותפת בגלריה, עוצבו פריטים רבים במיוחד בעבור הפרויקט. למשל, השרפרפים המוכרים של ''סטודיו בייקרי'' קיבלו כאן גרסה מוכספת ומוזהבת:

הגרסה כסופה (2,400 שקלים) (באדיבות סטודיו בייקרי)
הגרסה כסופה (2,400 שקלים) (באדיבות סטודיו בייקרי)

גם מיכל צדרבאום ונועם דובר, שני מעצבים מוערכים, עיצבו במיוחד לפרויקט, יחד עם יואב רכס, כלי זכוכית דקורטיביים, אגרטלים נפלאים מבד ומעין שולחנות מוגבהים עם מגשי נחושת קעורים:

  (באדיבות מיכל צדרבאום, נועם דובר, יואב רכס)
  (באדיבות מיכל צדרבאום, נועם דובר, יואב רכס)

>> ולמה צדרבאום ודובר מעדיפים לעצב בלי מחשב?

עוד משתתפים המעצבים איתי אוהלי, נעמה אגסי, סטודיו רדיש, הילה שמיע, מושיק נדב, איתי בר און, אייזיק אסקיו, Mishmaacool + Tag.me.not, שיר אתר, רני צברי, רמי טריף, שגב מואיסה, נעם בר יוחאי, Four'n'Five, עירית אבא, מיכאל צינבוסקיועוד.

איפה: אלפסי 15, דרום תל אביב.

מתי: עד 4 באפריל. א'-ה' ושבת: 11:00-21:00, ו': 10:00-18:00.

עוד פרטים: בעמוד פייסבוק