מפות העולם הן דבר יפה. תמיד. מעבר להבטחה הגלומה בהן ולרומנטיקה של עולם ישן שלפני ה-GPS, כשעוד היה מה לגלות, יש בהן אסתטיקה מופשטת ונעימה. הן תמיד צבעוניות, יש בהן שילוב יפה של קווים, כתמים וטיפוגרפיה, ובכל הכתמים והקווים האלו גם יש משמעות. כך שפעמים רבות מפה היא הפתרון המושלם לשאלה מה לתלות על הקיר.

הנה תמונה של חדר אחד (מני רבים) שלא נכנסה לפוסט על הקירות:

מפה ישנה של העולם. צבעוניות עדינה בחדר אפרפר ויפהפה. מתוך NIB

הצילום מכאן. ולמה לתלות מפה על הקיר אם אפשר להפוך את כל הקיר למפה? כמו כל דבר ישן, מפות במראה עתיק מכניסות תמיד תחושה של חום לחלל:

את המפה הפוליטית הזו של העולם אפשר לקנות בשלל גדלים בחנות של נשיונל ג'יאוגרפיק. טפטים של מפות העולם הפכו יותר ו יותר נפוצים. הנה טפט של מפה עם טוויסט בחדר הזה:

את הטפט אפשר להזמין כאן.

ממפות העולם מפלסטיק (יש גלובוסים מתנפחים בהרבה מקומות) אפשר להכין "כיסים" למגזינים או ניירות, כמו בחדר הזה:

צילום: Kim Jeffery

את ההדרכה הפשוטה תוכלו למצוא כאן.

ולמה לא להניח את הראש ולחלום על ארצות רחוקות? כריותמאטסי, מחנות שנקראת "My Bearded Pigeon":

לחלום על מקומות רחוקים. כרית של "היונה המזוקנת שלי"

כן,my bearded pigeon זה השם (הזכיר, בסופו של דבר!) של החנות, ויש להם כריות מקסימות, כולל אחת שכתוב עליה "I lied about being the outdoor type". חמוד. ואפילו על חולצות ילדים זה נראה מלבב, כמו בטי-שירטס האלו של החברה השוודית מיני רודיני, שהוקמה ב-2006 על ידי מעצבת, נכדתו של אמן קרקס.

mini rodini T shirt

האמנית קלייר ברוסטר מלונדון גוזרת ציפורים וצמחים עדינים ממפות גיאוגרפיות ישנות ולא מעודכנות. היא גוזרת אותן בעבודת יד ולא בחיתוך לייזר, ומספרת שחוץ מזה שהיא אוהבת את זה, הטעויות מובילות אותה למקומות חדשים. היא ממחזרת בעבודה שלה חפצים מיושנים, שאין בהם שימוש, וקושרת בין אובייקטים מהטבע (בסדרות של ציפורים, חרקים ופרחים) לטבע עירוני.

Claire Brewster

עוד אמנית בריטית (עם שם צרפתי), שקושרת באמצעות מפות את האישי עם הגלובלי, היא אליזבת לה-קור.

les-robes-geographiques Elisabeth LeCourt

אליזבט לה-קור מכינה "שמלות גיאוגרפיות": האובייקטים שלה עוסקים בעיקר ברגישות ופגיעות. היא עוסקת בחומרים ובדימויים נשיים (כמו השמלות האלו ופרויקט המטפחות שלה) בהקשרים של עוצמה ושבריריות, תמיכה ועדינות.

מרתה סטיוארט (איך אפשר בלעדיה) מגישה רעיון חמוד לתמונה ממוסגרת שמשלבת סנטימנטליות, עבודת יד ואסתטיקה.

Martha Stewart

זה יכול להיות כל מסלול שתבחרו, שיש לו משמעות עבורכם. טיול בחופשה מיוחדת, הדרך מהבית שלך אל הבית שלו, הדרך של הילדים לבית הספר. מתקבלת תמונה מקסימה.

עוד אפשרות יפה להשתמש במפות כדי ללכוד זכרונות:

כאן תוכלו לראות עוד רעיונות לעיצוב עם גלובוסים ומפות. הקישור לקניית המסגרת (למרות שדי פשוט לעשות בעצמכם) -כאן.

מאנקי ביזנס המעולים, בניצוחו של עודד פרידלנד, מוכרים (באתר שלהם ובחנויות רבות בארץ ובעולם) כמה מוצרים עשויים ממפת העולם מפלסטיק. האהוב עלי הוא השרוול לדרכון, ויש גם תיק ללפטופ וסירת אמבטיה.

אני לא יכולה לכתוב על גלובוסים ואטלסים בלי לתת איזו תמונה קטנה מהבלוג של איימי אטלס. אז אחרי שכתבתי על מסיבות יום הולדת בהפקה זולה ופרופורציות שפויות, הנה עוד משהו מוטרף - יום הולדת שנה לילדה קטנה בנושא של "הו איזה מסע!" (על שום המסע המפרך של ההורים בשנה הזאת..). כמובן שנעשה שימוש במפות - גם לקישוט וגם כרקע להכל:

Oh What a Journey. צילום: Darci woodiwiss

מפת העולם היא אולי אחד הלוגואים המורכבים ביותר שאנחנו מכירים: מספיקות כמה נגיעות כדי שנבין במה אנחנו מביטים (נדמה לי שאלו בעיקר האמריקות שמזוהות).

בפעם הבאה שמשעמם לכם עם תפוח

לק מסביב לעולם

הגלידה מכאן.

ולמקרה שפספסתם את הפרק הזה של "הבית הלבן" - מתברר שהכל בעצם תרגיל של גיאוגרף פלמי מהמאה ה-16, שעזר לימאים לנווט באמצעות קווים ישרים, ותמונת העולם כפי שאנחנו מכירים אותה היא בעצם, איך לומר, לא ממש נכונה: