תערוכת יחיד חדשה לאמנית הנייר נעה יקותיאלי נקראת "Baggage" ומציגה סדרת עבודות בטכניקה של חיתוך נייר. בתערוכה מוצגות עבודות אינטימיות לצד מיצבים גדולים, שעוסקות במטען האישי והקולקטיבי שכולנו סוחבים.

מתי: 12 בינואר עד 3 במארס.

איפה: הגלריה על הצוק ע"ש בר-זימרא, המעפילים 19, טיילת שקד, נתניה.

אוצרת: מאיה קשביץ.

מוצרים וחנויות חדשות

"פיצה קוברה" - גוף תאורה חדש בעיצוב רון ארד למותג האיטלקי איגוצ'ני (בתמונה מימין), היא מנורת שולחן שנראית כמו פריט אמנות. היא עשויה מתכת מתפתלת ומזכירה קוברה, ספירלה או פיצה (לפי רון ארד, שהעניק לה את שמה). 8,500 שקלים, GLOW, קריית שדה התעופה.

מוצרי הנייר של ליטל קלמנסון (צילום: ירון ויינברג )
מוצרי הנייר של ליטל קלמנסון (צילום: ירון ויינברג )

ליטל קלמנסון (LK) משיקה קו מוצרי נייר בשם Made with Love ברוח התכשיטים שבעיצובה - עם ורוד פוקסיה, שחור ושמנת שמשולבים בתבליטי זהב. 19.90–39.90 שקלים, בחנות המותג בקניון רמת אביב ובקרביץ, צומת ספרים ,סטימצקי ואופיס דיפו.

קונספט חדש לעיצוב סניפי מקדולנד'ס בישראל (צילום: יוני רייף)
קונספט חדש לעיצוב סניפי מקדולנד'ס בישראל (צילום: יוני רייף)

אחת לכמה שנים מרעננת רשת הפאסט-פוד "מקדונלד'ס" את מראה הסניפים שלה בארץ, כחלק משינויי קונספט ברשת העולמית. השבוע נפתח מחדש סניף רמת השרון, הסנונית הראשונה ללוק החדש של הרשת, בעיצוב האדריכל אילן אליצור. בשנה הקרובה ישופצו בארץ 20 סניפים נוספים ושמונה חדשים ייפתחו. אליצור העניק לסניף המחודש מגע של פופ-ארט, עם עץ צבעוני, שולחנות מקוריאן, תאורה מעומעמת ורכה וחיפויי קיר צבעוניים. בסניף החדש שלושה מתחמי ישיבה: כורסאות וספות, כסאות בר וחלל צבעוני שמיועד למשפחות.

"שמרת הזורע" פותחת בימים אלה את הסניף התשיעי של הרשת בבאר-שבע, בהשקעה של חצי מיליון שקלים ועל שטח של כ-720 מ"ר. דרך חברון 48, השדרה השביעית.

המותג MONTBLANC השיק חנות חדשה בקניון רמת אביב, הראשונה בעולם שעוצבה על-פי הקונספט החדש של המותג, שעליו חתומים מעצבי המותג בתחומים השונים (תכשיטים, עטים ופריטי עור).

בתי ספר

כיסא/סולם בעיצוב הילה ציון, תלמידת ''ארטי'' (צילום: טליה חסיד)
כיסא/סולם בעיצוב הילה ציון, תלמידת ''ארטי'' (צילום: טליה חסיד)

"ארטי", מרכז לאמנויות העיצוב ומדיה, שניהל בארבע השנים האחרונות את המכינות לעיצוב בשנקר הנדסאים, מעתיק את פעילותו למתחם מכללת אתגר שבמרכז תל אביב. במשכנו החדש יועברו, לצד המכינה לעיצוב, קורסים מקצועיים בעיצוב פנים, הום סטיילינג, אמנות, סטיילינג אישי לאופנה ועוד. ארטי הוקם בשנת 1997 על ידי המעצבים טליה ודורון פורמן. מלבד השלוחה החדשה בתל אביב תפתחנה שלוחות בחיפה, ירושלים, ראשון לציון ובאר שבע.

Ex Libris של חנן דה לנגה (צילום: סטודיו ורהפטיג וידיאן)
Ex Libris של חנן דה לנגה (צילום: סטודיו ורהפטיג וידיאן)

המעצב/אמן חנן דה לנגה יעניק הרצאת אורח בחוג לעיצוב פנים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. ההרצאה תתמקד בתערוכתו החדשה המוצגת במוזיאון תל אביב לאמנות, Ex Libris, שנראית כמו ספרייה המורכבת משני מבנים מעגליים. דה לנגה מעלה בעבודתו שאלות על אופן הנחת הספר על המדף ועל התנהלות המבקר במרחב הספרייה.

"ב- Ex Libris הקפדתי שזוויות השיפוע של המדפים יהיו חמש, שבע וחצי או עשר מעלות. התוצאה היא מין טורנדו קטן. כשאתה מסתכל בזום-אין לתוך המדף אתה רואה עולם ומלואו. לא העמודים מחזיקים את המדפים בספרייה הזאת, אלא המדפים מחזיקים את העמודים. זו אנלוגיה לשאלה מה מחזיק את מה, הספרייה את הספרים או הספרים את הספרייה", הוא כותב.

מתי: 9 בינואר, 12:15, פתוח לקהל הרחב.

איפה: המכללה למנהל, בניין ב', אולם 132.

קורס חדש בשנקר הנדסאים: סדנה לעיצוב ריהוט, המתקיימת בשני מסלולים - מסלול פתוח לתלמידים בלי ידע מוקדם בעיצוב ובתכנון ומסלול מתקדם לאדריכלים, מעצבים ומעצבי פנים. במהלך הקורס, שאורכו 250 שעות אקדמיות, יתנסו הסטודנטים בסדנאות נגרות, מסגרות ופלסטיקה.

כמה: 15,000 שקלים.

מתי: החל מ-2 בפברואר.

לפרטים: אדריכל דניאל ווכטל, 054-4348518. wdaniel@inter.net.il

''פס ייצור'' בבצלאל (צילום: באדיבות בצלאל)
''פס ייצור'' בבצלאל (צילום: באדיבות בצלאל)

במהלך אירוע הסיכום של קורס המבוא לטכנולוגיה במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל, קורס ששמו "פס ייצור", יתחרו ביניהן שמונה קבוצות על היכולת לייצר את כמות האריזות הגדולה ביותר, על איכות המוצר, יעילות מכונות הייצור שבנו ביחס למחירן המשוער ויעילות העבודה בצוות.

מתי: 19 בינואר, 14:00.

איפה: רחבת הכניסה של בצלאל.