אז הבטחתי לכתוב על פסטיבל האביב, הידוע גם בשמו "קרנבל מירוצי האביב". מירוצי סוסים, זאת אומרת. אחת לשנה, במשך שישה שבועות באביב (זמן הסתיו בישראל. עולם הפוך, כזכור), מתקיים הקרנבל הבינלאומי שעוצר את המדינה. במדינת ויקטוריה (שבה אני גר) אפילו יש יום חופש לכבוד "גביע מלבורן" - המרוץ היוקרתי והחשוב מכולם, שמושך יותר מ-100 אלף מבקרים.

קרנבל מירוצי האביב של מלבורן נערך בפלמינגטון, והוא גולת הכותרת של מירוצי הסוסים באוסטרליה. סוסים מכל העולם מוטסים להתחרות בקרנבל, שעוטף את העיר בחגיגיות אביבית וצבעונית להפליא. לכבוד המאורע שותלים מדי שנה אלפי ורדים במתחם המירוצים, כך שכשנפתחים השערים הכל פורח בגווני פסטל והצבעוניות הרכה עוטפת את המקום בחגיגיות קלאסית שתמצאו רק בארמונות מלוכה.

את המסורת הזו הביאו איתם לאוסטרליה המתיישבים האנגלים. כיום זו תעשייה שמגלגלת מעל 700 מיליון דולר בהימורים, במסיבות, באופנה ובסלבס שמגיעים מכל קצוות העולם. השנה ביקרו כאן ג'ואן קולינס הקלאסית, שרה ג'סיקה פארקר המדהימה, האחיות לבית קרדשיאן (שבעיקר עניין אותן להשיק את ליין התיקים החדש שלהן) וכמובן - כל השמנה וסלתה המקומית.

תעשיית האופנה חוגגת סביב האירוע. 80% מהנשים יקנו תלבושת חדשה לאירוע ובנוסף ישלמו את אותו סכום (אם לא יותר) על כובעים, שהם בעצם גולת הכותרת. הגברים לעומתן יתהדרו בחליפות מעונבות, גם אם הטמפרטורות נושקות ל-40 מעלות!

כרטיסי הכניסה נעים בין 30 ל-350 דולר בהתאם לאזורים שאליהם תרצו להיכנס. למתחם "כלוב הציפור", שבו תמצאו את החברות הגדולות שהשקיעו מאות אלפי דולרים בעיצוב, בבנייה ובאבזור ביתני האירוח שלהן, תוכלו להיכנס עם הזמנה בלבד, ואז יש סיכוי שתוכלו להתחכך במפורסמים הנ"ל.

לפני שנתיים יצא לי לעצב את אחד הביתנים הללו לחברת טאבקורפ, שהיא המקבילה למפעל הפיס הישראלי. עבודה מול עשרות גורמים, להפקה חד פעמית של חוויה שלא תישכח - מהקונספט, דרך הביצוע וכלה במסיבת ההשקה.