בשבוע שעבר סיפרנו כאן על הקמבק שעושים החורף השטיחים לסלון הביתי, ועל יותר ויותר מעצבים ידועים שנכנסים לענף ויוצרים, לצד הרהיטים שלהם, גם שטיח עם טביעת ידם הייחודית. וכמו בכל תחום שבו נוגעים מעצבים העל, גם הוא עבר ניעור רציני בשנים האחרונות. לא רק מבחינת הטקסטורות, הצבעים והחומרים, אלא גם מבחינה צורנית. מי אמר ששטיח צריך להיות מרובע? הנה כמה דוגמאות לשטיחים שאפשר למצוא בצורות לא שגרתיות.

>> הטרנדים הבולטים בשטיחים של חורף 2012, חלק ראשון

בקולאז' למעלה:

1. בקולקצייה "MANGAS" (כמו המנג'טים של השרוולים) זוכת הפרסים של פטריסיה אורקיוליה, חיברה המעצבת זה לזה טלאים סרוגים, בצבעוניות ובצורנות משתנה. 9,800 שקלים לשטיח בגודל מטר על ארבעה מטרים, הביטאט.

2. השטיח הזה עשוי מטפלון ממוחזר: המעצבת פאולה לנטי חתכה ממנו בעזרת לייזר צורות של עלים, פרחים, עיגולים ולבבות. הגזירים חוברו בטבעות ארוגות, וכך נולד השטיח LOOM. 50,000 שקלים לשטיח בגודל 1.9 על 2.8 מטרים, טולמנ'ס.

3. האחים בורולק שילבו בשטיח הזה 13 גוונים של צמר אפגני. הצורה הבסיסית היא מעויינים, האופייניים לקילים המסורתיים. 22,900 שקלים לשטיח בגודל 1.65 על 2.45 מטרים, טולמנ'ס.

והנה השטיח העצום שפרסו האחים בורולק בשבוע העיצוב האחרון בלונדון, במוזיאון V&A:

4. בית האופנה מיסוני יצר שטיח צמר בצבעי ניאון, בצורת שטיחי הפרה של פעם. 1,800 שקלים לשטיח בגודל של כ-2 מ"ר, רנבי הום קוטור.

5. שטיח עור עגול בהשראת חלוקי נחל, של שמרת הזורע. אפשר להשיג בשלושה גדלים: 890 שקלים לשטיח בקוטר מטר, 1,690 שקלים לקוטר של 1.4 מטר, ו-2,490 שקלים לשטיח בקוטר 1.7 מטר.

  • עיצוב גרפי: נעם רוזנברג
  • צילומים: עדי מזן, באדיבות הביטאט, טולמנ'ס, רנבי, שמרת הזורע

שטיח בעיצוב רון ארד
שטיח בעיצוב רון ארד