כבר שנים שמלבורן צועדת בשלישייה הפותחת של הערים עם איכות החיים הגבוהה בעולם, ולפני כמה שבועות הוכרזה כעיר מספר אחת, כשהיא עוקפת את ונקובר (קנדה) ווינה (אוסטריה).

פרט לגנים מופלאים, תשתיות מעולות וקיבוץ גלויות שתורם לא מעט לצבעוניות האנושית והקולינרית, מלבורן מתהדרת במספר הגדול ביותר של פסטיבלים: פסיטבל הפרינג' לאמנות שוליים, פסטיבל העיצוב, פסטיבל האוכל והיין, פסטיבל ג'אז, פסטיבל המוזיקה, פסטיבל האופנה והרשימה עוד נמשכת.

בימים אלו מתקיים פסטיבל מלבורן לאמנות בינלאומית, שמציע מופעי מחול, תיאטרון ומוזיקה של אמנים מקומיים ובינלאומיים, כמו "הפיתוי המנגניירי" מהודו ו"אמא פוליטית" מבריטניה.

גם מזג אוויר אביבי הפכפך, שנע בין חום אימים, קור כלבים וגשם זלעפות, לא מונע מאף אחד לצאת לרחובות וליהנות מהמיצגים המופלאים שבאו לביקור מקצות העולם. כך, למשל, התאהבתי אני בשישה פסלי פלסטיק שחורים, של תינוקות דמוניים ענקיים, שעשו את כל הדרך מרוסיה והוצבו לאורך אחד הרחובות הראשיים במרכז העיר.

ולינשופי הלילה שבינינו, בכל ערב מתקיימת הקרנת תלת מימד מרהיבה על בניין האמנויות, הקרנה שממשיכה עמוק אל תוך הלילה במופע עוצר נשימה.