את נמרוד וייס, הבעלים של אינס, פגשתי לפני כמה שני כשעבדנו על פרויקט משותף של השקת חברת מדיה. כבר אז אינס היו ידועים במיצגים האינטראקטיביים שלהם, ומאז ועד היום הם לא מפסיקים להדהים ביצירתיות ובחדשנות של הפרויקטים שלהם.

Mobius בחוצות מלבורן. לראות את הסרטון כדי להאמין
Mobius בחוצות מלבורן. לראות את הסרטון כדי להאמין

אינס כותבים של עצמם ש"אנו הופכים סביבה פיזית רגילה לחוויה אינטראקטיבית קסומה. אנו יוצרים מיצגים (אינסטלציות) אמנותיות לקהל הרחב, שמקפלים בתוכם דיצסיפלינות שונות כמו אמנות חזותית, טכנולוגיות אינטראקטיביות וספורט. התוצאות הן לרוב חדשניות, חווייתיות וכיפיות".

אינס הציגו את הפרויקטים שלהם בכל העולם, החל במוזיאונים לאמנות מודרנית ועד לרחובות מומביי. לאחרונה הם השלימו פרויקט מרהיב שנקרא "מוביוס", ובו הקהל הרחב הוזמן להשתתף ביצירתו של מעגל קסמים המורכב מ-21 בלוקים של משולשי קלקר. התוצר הוויזואלי שווה יותר מאלף מלים:

MÖBIUS from ENESS on Vimeo.

מגדל האור הוא פרויקט מרהיב נוסף המשלב הקרנות עם קולות מהסביבה המיידית. אינס תיכננו ובנו קונסטרוקציה מודולרית מאלומיניום, שעליה מתחו בד שקוף להקרנות. בעזרת מחשב אחד ושני מקרנים הם יצרו סביבה אינטראקטיבית המושפעת ממיקומם של המשתתפים בחלל, כך שתנועת האנשים היא שוקבעת את המלודיות הבוקעות ממערכת הרמקולים.

LightScraper from ENESS on Vimeo.

אחד התחביבים הקרובים לליבם של החבר'ה מאינס הוא סקייטבורדינג. השקת הסרט "טרון" של דיסני במלבורן, נתנה להם הזדמנות לשלב את העבודה שלהם עם התחביב. הם בנו רמפת גלישה תוך שהם מצטטים אלמנטים מהאסתטיקה של הסרט והפכו אותה למיצג של אור וקול המושפעים ישירות מתנועות הגולשים. כל גולש צויד בסנסורים אינפרא-אדומים ואייפוד, כך שניתן יהיה לעקוב אחר המיקום ו"זמן האוויר" שלהם, ובכך להקרין בזמן אמת אנימציות העוקבות אחר התנועה.

The making of a Light Session- Tron Premiere- ENESS from ENESS on Vimeo .

אתם מוזמנים להמשיך את המסע אל העולם הדיגיטלי של אינס באתר שלהם.