מירב פלם מסטודיו מנואלה לא האמינה, שביום אחד תיקי הגב שלה יהפכו לשם דבר, ועוד בזכות ילדה אחת בת 6. אבל כשהילדה הזו היא יורשת העצר של הזוג טום קרוז וקייתי הולמס, הדברים נראים קצת אחרת. לסורי הקטנה יש אלפי מעריצים ועוד עשרות בלוגים שמתעדים כל תמונת פפראצי של הילדה, סוקרים את תלבושותיה ומפרטים מהיכן כל פריט.

כך היה גם בנובמבר 2009, עת שסורי נקלטה הולכת עם אמא קייטי ובידה תיק ירוק בדמות כלב. הבלוג Suri Cruise Fashion פירסם את התמונה והודיע לעולם כי סטודיו מנואלה הוא האחראי, והשאר, כמו שאומרים, היסטוריה. התיקים שמחירם 119 שקלים מגיעים בדמות ארנב, כלב, חתול וקוף, במספר צבעים, ותמיד מעלים חיוך. רעיון מצוין לתיק לשנת הלימודים החדשה.

חיות וחיוכים. התיק של סטודיו עמנואלה
חיות וחיוכים. התיק של סטודיו עמנואלה

חושבים שגם אתם יכולים לעצב מוצר מנצח?

פלם היא בוגרת בצלאל שבחרה לפנות לדרך עצמאית להגשמת רעיונותיה העיצוביים לפני 11 שנה, ללא ידע בייצור ושיווק. היא הלכה עקב לצד אגודל, למדה מטעויות עד שהגיעה לכך שהיום הסטודיו שלה נהנה מפרסום עולמי, עם מגוון רחב של מוצרים ורשת מפיצים במדינות רבות. כעת, מירב שמחה לתרום מהידע שצברה לטובת הדור הבא של המעצבים. יחד עםקוביה, מרכז לסדנאות בעיצוב מוצר (אפרט עליהם בפוסט נפרד) נבנתה סדנה בת 12 שיעורים המיועדת לכל מי שיש בידו רעיון למוצר מבוסס טקסטיל ("מוצרים רכים") ומעוניין להעביר אותו מהדף למציאות. משתתפי הסדנה ילמדו ויתנסו בשיטות הייצור השונות, יעברו הכשרה בשיווק, תמחור והפצה, כך שלבסוף יוכלו לעמוד עם מוצר פרי תוצרתם, מוכנים לפרוץ לשוק. הסדנה תיפתח ב- 13.9 ותיערך במרכז תל אביב. לפרטים והרשמה צרו קשר עם קוביהבטלפון 050-9402140

את התיקים אפשר למצוא בסטודיו המעצבת במושב גינתון (ליד נתב"ג), לפרטים על חנויות נוספות צרו קשר עם סטודיו מנואלהבטלפון 08-9255455.

התמונות באדיבות סטודיומנואלהוהאתר Suri Cruise Fashion

>> והנה עוד משהו חמוד לבית הספר: מחברת גרפיטי