"יער" - זהו שמה של יצירתו החדשה של האמן והמעצב אריק לוי: סדרה של כסאות בר, שעיצב לחברת ברנארד. הכסאות הגבוהים מעלים במתבונן אסוציאציה של יער, בייחוד כשהם באים בקבוצות: הבסיס העגול שלהם מסמל את גזע העץ, ורגליהם הדקיקות, עם תומכי הרגליים שמצטלבים איתן, מזכירות ענפי עץ. מיקומם של תומכי הרגליים נראה שרירותי, אך למעשה תוכנן כך שיתאימו לגבהים שונים של היושבים.

לוי, מעצב ישראלי שחי שנים באירופה וזוכה שם להצלחה רבה, מסביר שיער הוא בעיניו פסל של ממש. על כסאות הבר אפשר להסתכל מכל זווית, והמבט מתעתע לחשוב שכל אחד מהם שונה וייחודי. בחברת ברנארד מצהירים שאלה כסאות שישתלבו בקלות בכל בית, שכן לא צריך למקמם בקפידה במרחב כדי ליהנות מהם. להיפך: למרות שהם זהים, כשהם מקובצים יחד נוצר "מראה של כאוס מאורגן להפליא".

את הקריירה שלו התחיל לוי כמעצב התפאורות של אוהד נהרין, לאחר שסיים לימודי אמנות. היום, בגיל 47, הוא אמן ומעצב מוערך שעובד עם מיטב החברות, ומפגין חושים עסקיים בריאים.

בראיון שנתן ל-Xnet באירועי שבוע העיצוב במילאנו, לפני שלושה חודשים, הסביר לוי שכישרון הכרחי להצלחה, אך הוא לא הפרמטר היחידי: היום מעצב צריך גם לדעת לשווק את עצמו ולהבין ביזנס. "עולם הריהוט הוא עולם אכזר. מעצב של כיסא מקבל 3% ממחירו, וצריך למכור עשרות אלפי כיסאות כדי שזה יתחיל להיות כדאי כלכלית. צריך מסה קריטית של עבודה שנמכרת טוב, כדי להתפרנס באופן סדיר", אמר בגילוי לב.

מה עוד אמר אריק לוי ל-Xnet?