את מקומם של האהילים בגוף התאורה שעיצב ניר מאירי, תופסים עציצים חד-פעמיים המפיקים אור מוזהב. למביט מלמטה נראה הגוף כתפרחת עלים זוהרת, ורק כאשר מביטים פעם נוספת מגלים שהכול עשוי מהחומרים הכי פשוטים שיש.

ניר מאירי הוא מעצב בוגר "בצלאל" (2007), ומאוחר יותר, השתתף בחממת המעצבים d-Vision של כתר פלסטיק בהרצליה פיתוח. כיום, בסטודיו שלו בתל אביב, הוא עובד על פרויקטים ומוצרים שונים העושים שימוש בחומרים לא שגרתיים ובחיבורים לא צפויים.

המנורה, הנקראת " 19 עציצים", מוצגת עתה בתערוכה הקבוצתית "מכרה זהב" בגלריה פרדיגמה בתל אביב, אך החלה את דרכה בפרויקט שיצר מאירי לתערוכת "ניאו - עיצוב ישראלי" כבר ב-2009 (במסגרת תערוכת "ריהוטים"). הרעיון בתערוכה היה ליצור מוצרים חדשים שמקורם בפסולת או בחומרים חסרי ערך. "לגרסה הראשונה, שהצגתי באותה תערוכה אספתי ממשתלות המון גביעים חד פעמיים, טפטפות ושאר חומרי פסולת שנזרקו, והתחלתי לשחק עם זה ולבנות גוף תאורה", אומר מאירי, "אבל זה היה רק השלב הראשון בפיתוח. היה צריך ללכת עם זה הלאה, כדי שגוף התאורה הזה יהפוך למוצר ממשי".

הגרסה החדשה של המוצר כוללת 19 עציצים משומשים בגודל אחיד, שנאספו ממשתלה אחת. "הצורה העדינה והגיאומטרית של העציץ תרמה לגיבוש העיצוב", אומר מאירי. "החומר עמיד בחום וחורי הניקוז בתחתית, המשמשים לניקוז המים, משמשים עתה לאוורור ולפליטת חום הנורה. את החלק הפנימי של העציצים צבעתי בזהב, כדי להגביר את החזר האור ולשוות למוצר מראה יוקרתי ומהוקצע". חבקים מאגדים את חוטי המנורה, ובסיס עשוי PVC מסתיר את כל חיווטי החוטים. התוצאה – משלב הרעיון ועד גוף התאורה הסופי – מוצגת בגלריית התמונות בראש העמוד. הנה התוצאה הסופית:

  (צילום: מתי דילבה)