14 שעונים, עשויים חוטי מתכת דקיקים בשלל צבעים, עיצבה קיקי ואן אייק לתערוכת יחיד שתיפתח בשבת (14 במאי) בגלריה מוס בניו יורק, תחת השם One More Time (עוד פעם אחת, או עוד זמן אחד). מדובר בשעוני מנטל, שפירושם שעוני מדף או שעונים שנהוג להניחם במדינות המערב הקרות - כמו הולנד, מולדתה של ואן אייק - מעל לאח המבוערת. שעונים מסוג זה נוצרו החל משנת 1750 בצרפת. בדרך כלל הם מעוטרים מאוד ועשויים קרמיקה, עץ או ברונזה מצופה זהב. בגרסה של ואן אייק, כל שעון ניחן בצורה זהה, שהיא צללית מעוגלת וקלאסית, ועדיין נראה אחר לחלוטין.

סדרת השעונים החדשה היא המשך לקולקציית "מסגרות צפות", שבה חפצים יום יומיים עשויים קרמיקה לבנה ללא עיטורים נתמכים בקונסטרוקציות עשויות חוטי נחושת מוזהבים. "הסדרה מספרת סיפור על חפצים ועל השימושיים האפשריים והדמיוניים שלהם", מספרת ואן אייק. "גם כאן האובייקט הוא רק השלד, שעליו אפשר לבנות את הסיפור של מה הוא היה יכול להיות, או איך הוא יכול היה להיראות, כשבו בזמן הוא עדיין שימושי ומתפקד".

האובייקטים שהמעצבת ההולנדית יוצרת מתקיימים בין דמיון למציאות. נדמה שהם צפים בחלל, שקופים וקלילים, מעוצבים בקווים דקים של רישומי דיו עדינים. רק החלק שבו נמצא המנגנון והמחוגים עשויי הקרמיקה קובע את הפונקציה - להראות את השעה. השעונים עשויים ממגוון חוטי מתכת מצופים פליז, אלומיניום ואלומיניום אנודייז, בצבעים שונים כגון כחול, אדום, שחור, ניקל, נחושת מוברשת, מחומצנת או מצופה גופרית צהבהבה, ואפילו זהב 24 קראט (אפשר לקנות כאן ב-4,200 דולר). המחירים מתחילים מ-2,500 דולר לפריט.

שעון מנטל בציפוי אלומיניום אנודייז אדום. 2,500 דולר (צילום: Studio Kiki van Eijk)
שעון מנטל בציפוי אלומיניום אנודייז אדום. 2,500 דולר (צילום: Studio Kiki van Eijk)

העבודות של ואן אייק, שמשתפת פעולה עם המעצב ההולנדי יוסט ואן בלייסווייק, הן תמיד אישיות, ומספרות דבר-מה על חפצים, הרגלים ומנהגים. היא מחברת בין ישן לחדש ובין מסורת לקדמה. עבודותיה עשויות בדרך כלל ביד ומיוצרות בטכניקות שמערבות מסורות ייצור עתיקות עם מלאכת יד. עבודותיה, הנעות על התפר שבין עיצוב לאמנות, מוצגות זה מכבר בגלריות ובמוזיאונים לעיצוב ברחבי העולם, והיא נחשבת לאחת המעניינות בדור הצעיר של המעצבים ההולנדים.