גל עצים ענק עומד במרכז חנות הדגל החדשה של המותג הישראלי "זרקא", המעצב ומייצר בגדי גלישה ופנאי. את הגל יצר המעצב ואדריכל הפנים יואב אמית בצורת "צינור", מהגלים שכל גולש חולם לפגוש, כמובן - אבל גם בהשראת פסטיבל "האיש הבוער", המתרחש מדי קיץ במדבריות נבאדה.

"ראיתי שם מבנה עצום ומרשים עשוי פיסות עץ, שבתוכו חללים מקושטים שעוטפים אותך מכל כיוון", מספר אמית.

"כשהתבקשתי לעצב את החנות ידעתי שאני צריך לחשוב על אלמנט אחד מרשים, שייתן למקום את ייחודו". לרשותו עמד חלל של כמאה מטרים ותקציב נמוך במיוחד. החנות, הממוקמת במתחם נגה ביפו, משרתת שתי מטרות: היא גם הסטודיו בו מעצבים את הבגדים וגם אולם התצוגה והמכירות של המותג.

הגל שיצר אמית לאורכו של החלל עשוי ממאות קרשים של עץ בניין פשוט, שנוסרו לגדלים שונים וחוברו יחד לכדי סבך צפוף שעוטף בתנועתו את מתלי הבגדים. בסופו נוצר חלל אינטימי ופרטי המשמש כמשרד.

במרכז החנות הציב אמית שולחן ארוך שעוטף את שני העמודים התומכים של המבנה, ומסתיים משני צדדיו במדרגות. אחת לעונה משמש שולחן הסטודיו גם כמסלול התצוגה של קולקציות הבגדים החדשות.

שולחן דו שימושי (צילום: רמי סלומון וכינרת לוי)
שולחן דו שימושי (צילום: רמי סלומון וכינרת לוי)

השולחן, כמו הקיר של המטבחון שמאחוריו, עשויים OSB משוחה בלכה שקופה. הרקע הבהיר של החלל, החומרים הטבעיים והגל המפוסל בעץ, מעניקים למקום תנועה ועניין באמצעים פשוטים וזמינים.