בשבוע הבא יעלה בית סות'ביס בלונדון תערוכת מכירות מיוחדת, שמוקדשת כולה לעיצוב ישראלי. בלב התערוכה מוצר חדש ומפתיע של רון ארד, המעצב הישראלי המפורסם בעולם – קולקציית סכו"ם שיצר לחברת WMF, ושמה "פירואט". הייחוד בקולקציה הוא בשיווי המשקל העדין שלה: חלקי הסכו"ם מונחים על השולחן רק בחלק קטן מבסיסם, כשהיתר מרחף באוויר - כך שמגע קל גורם להם לנוע ולרקד מעלה-מטה.

ארד, בוגר בצלאל, יארח בתערוכה בסות'ביס מעצבים ישראלים ותיקים וצעירים, כולם בוגרי בצלאל, שיציגו עבודות קרמיקה, זכוכית, עיצוב תעשייתי, אופנה וצילום. אוצרת התערוכה, ג'ניס בלקבורן, ביקרה בישראל לפני כשנה. היא ביקרה במוזיאון העיצוב בחולון (שארד תכנן), נפגשה עם אמנים ומעצבים ישראלים, ולאחר ביקור בבצלאל החליטה להציג עבודות נבחרות של מיטב בוגרי האקדמיה.

כך תוצג בתערוכה קולקציה של רהיטים מהסטודיו של עזרי טרזי – בוגר בצלאל משנת 1989, והיום ראש התוכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי באקדמיה – ביניהם השולחן "בגדד החדשה", שעשוי פרופילי אלומיניום מרותכים יחד למפת העיר בגדד.

עמי דרך ודב גרנשוא (בוגרי בצלאל מ1991 ו-1992) יציגו את "Hotplates" - צלחות קרמיקה ששומרות על חום האוכל באמצעות גופי חימום המוטמעים בתוכן ומהווים חלק מעיצוב המוצר, וגם שתל אורתופדי שמחליף חולייה בעמוד השדרה – מוצג מתחום המכשור הרפואי. טל גור (בוגר משנת 1996 ומרצה בכיר באקדמיה) יציג גופי תאורה וכסאות מסדרת ה-Mesh.

דויד אמר, בוגר בצלאל שסיים את לימודי ההמשך ברויאל קולג' אוף ארט בלונדון, עיצב את חלל התערוכה ויציג בה כמה מעבודותיו האחרונות. כך גם זוג המעצבים המוערך והמצליח שי אלקלעי ויעל מר ("Raw Edge"), שיציגו את "חור ברצפה", סדרה של יחידות אחסון שנראות כאילו הן שוקעות לתוך הרצפה.

איפה: Sotheby's East Gallery

מתי: 5-11 במאי

רוצים לבקר בסטודיו הלונדוני של רון ארד?