אתמול פתח ביוטי סיטי הוליווד את שעריו לארבעה ימים של יופי, שופינג ואופנה מהסרטים, וגני התערוכה בתל אביב נעטפו בגלאם הוליוודי זוהר. זה הקיץ התשיעי שבו סופר-פארם בונה עיר יופי, והשנה נפתחה השקת המתחם במצעד סלבס על השטיח האדום, ובעקבותיו תצוגת אופנה חגיגית בהשראת הכוכבות הגדולות של הוליווד.

את פני הנכנסים קיבל חלל ענק ובו שלל ביתנים שעוצבו בסגנון אופייני לעשורים קודמים, משנות העשרים הסוערות ועד שנות האלפיים העכשוויות. במרכז החלל נצץ למרחקים מסלול התצוגות, עליו צעדו בסך הדוגמניות בתצוגת הפתיחה.

התצוגה נפתחה בבגדי ים בהשראת סגנון הפין אפ גירל משנות ה-40, שהפך לטרנד ולמושג אופנתי בעקבות הסרט Pin Up Girl בכיכובה של בטי גרייבל (1944). על אף הביקורת הפמיניסטית על החפצון של נערות הפין אפ, תקופה זו נחשבת עד היום למודל יופי שמזוהה עם הוליווד בעידן האולפנים הגדולים. הדוגמניות בתצוגה לבשו בגדי ים בגזרות שלמות וביקיני של מגוון חברות, בצבעוניות אחידה של כחול אדום ולבן, ועל ראשן הונחו סרטים מנוקדים בהשראת התקופה.

חלקה השני של התצוגה הוקדש לפרויקט משותף בין סופר-פארם למחלקה לאופנה בשנקר. זוהי השנה השלישית לשיתוף פעולה זה, והפעם התבקשו הסטודנטים לעצב לוק בהשראת דמויות מסרטים הוליוודים ידועים לאורך השנים. בין הדגמים שבלטו על המסלול זיהינו את מרילין מונרו בשמלת טאפט בצבע פוקסיה, בהשראת תפקידה כלורליי לי בסרט "גברים מעדיפים בלונדיניות" (1953), אודרי הפבורן כהולי גולייטלי בשמלה שחורה ללא שרוולים עם פומית ארוכה ושרשרת פנינים שחורה מהסרט "ארוחת בוקר בטיפאני" (1961), ואומה תורמן כמיה ואלאס מהסרט "ספרות זולה" (1994) בקארה השחור המפורסם, מכנסיים שחורים שהסתיימו קצת מתחת לברכיים וחולצה לבנה א-סימטרית.

עם כל הריספקט להוליווד, את התצוגה חתמה סדרה של שמלות ערב וכלה של מעצבי אופנה ישראלים. בהיעדר שטיחים אדומים וטקסים בישראל המצריכים שמלת ערב מרהיבה, הישראליות עושות את זה באירועים מיוחדים כמו חתונות ונשפי סיום בתיכון. אלון ליבנה, ליהי הוד, גליה להב, רזיאלה, טובהל'ה, אניה פליט, דני מזרחי, לילך אלגרבלי, לארה רוסנובסקי ואחרים הציגו את הפרשנויות שלהם לשמלה ההוליוודית, ולרגע אחד קצר אפשר היה לשכוח מהג'ינס והטישרט המיוזעת ולהתמכר לפנטזיה.

איתי יעקב

הגרסה הנשית לדמות הנווד המיתולוגית של צ'רלי צ'פלין. עיצוב: טל רוזנפארב, מתוך תצוגת הסטודנטים של שנקר (צילום: אורית פניני)
הגרסה הנשית לדמות הנווד המיתולוגית של צ'רלי צ'פלין. עיצוב: טל רוזנפארב, מתוך תצוגת הסטודנטים של שנקר (צילום: אורית פניני)

גדול יותר, מפואר יותר, נוצץ יותר. ביוטי סיטי הוליווד (צילום: אורית פניני)
גדול יותר, מפואר יותר, נוצץ יותר. ביוטי סיטי הוליווד (צילום: אורית פניני)

ביוטי סיטי הוליווד 2015

  • מתי: ימים שלישי-שישי, 30/6-3/7, ביתן 1 גני התערוכה בתל-אביב. חנייה בתשלום במקום. ניתן להגיע ברכבת לתחנת תל-אביב האוניברסיטה - מרכז הירידים
  • שעות הפעילות: ימים ג'-ה' 10:00-23:00, ו' 10:00-17:00
  • מחיר: לקוחות לייף סטייל: כניסה זוגית חינם. הכרטיס יישלח בדואר; כרטיס זוגי בחינם בכל קנייה מעל 99 שקל בסניפי סופר-פארם; ניתן לקנות כרטיס יחיד בקופת האירוע ב-20 שקלים, או כרטיס זוגי ב-30 שקלים