טקס האוסקר ה-87 ייערך הלילה בלוס אנג'לס, וכמיטב המסורת יהווה הזדמנות פז עבור בתי האופנה ומותגי התכשיטים היוקרתיים להפגין את כוחם על השטיח האדום, ולהשוויץ בפריטים הכי יקרים שהם מחזיקים בכספת. לרגל הלילה הנוצץ ביותר של השנה, קבלו את רשימת הפריטים היקרים ביותר שנצפו על השטיח האדום מאז ומעולם בדירוג יורד מהיקר ביותר ועד ל"זול" ביותר.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

עוד בערוץ האופנה

מי: קייט בלנשט בשמלה של ארמאני פריווה ותכשיטים של שופארד באוסקר 2014

כמה: העגילים בשווי 18 מיליון דולר (!), ושמלת הקוטור עלתה "רק" 100 אלף דולר.

למה: עגילי היהלום מקולקציית רד קרפט שענדה בלנשט, זוכת האוסקר על תפקידה ב"יסמין הכחולה", הורכבו מ-62 אבני אופאל ויהלומים במשקל 1.73 קראט, ששובצו על זהב לבן 18 קראט. שמלת הקוטור, שעוצבה למידותיה בסטודיו של ארמאני במילאנו, נוצרה מפרחי בד לבנים בעבודת יד, ששובצו בקריסטלים של סברובסקי ונתפרו אחד אחד על בד השיפון הדק בצבע גוף. עבודת היד והשעות הארוכות שהושקעו בשמלה הפכו אותה ליקרה כל כך.

מי: שרליז ת'רון בשמלת הוט קוטור של כריסטיאן דיור ותכשיטים של הארי ווינסטון באוסקר 2014

כמה: 15.8 מיליון דולר עבור התכשיטים, 90 אלף דולר לשמלת הערב השחורה.

למה: ענק היהלומים המרהיב שענדה זוכת האוסקר עם תליון הטיפה, עשוי יהלומים במשקל 31 קראט ובשווי 15 מיליון דולר. שמלת הסטרפלס השחורה שיצרו לת'רון באטלייה של כריסטיאן דיור בפריז, עשויה משי טאפט בצללית מחמיאה בסגנון "בת הים".

מי: אן האת'וויי בשמלת ערב אדומה של ולנטינו ושרשרת יהלומים של טיפאני באוסקר 2011

כמה: 10 מיליון דולר לשרשרת, 40 אלף דולר בעבור השמלה.

למה: האת'ווי הנחתה את הטקס והחליפה שמונה מערכות לבוש לאורך הערב, אך דבר אחד לא ירד מצווארה - שרשרת יהלומים במשקל 94 קראט ובשווי של דירת דופלקס במרכז מנהטן. שמלת הערב האדומה מקולקציית ההוט קוטור של ולנטינו אותה שנה, היתה המרהיבה ביותר שלבשה באותו הערב. 40 אלף דולר, כאמור, והיא שלכן.

מי: ג'ניפר לורנס בשמלת הוט קוטור של כריסטיאן דיור באוסקר 2013

כמה: 4 מיליון דולר (!) לשמלה.

למה: הרי לא מדובר בשמלה מיהלומים, אז מה יש בה שהופך אותה לשמלה היקרה ביותר בהיסטוריה? בבית דיור סיפרו כי שמלת הסטרפלס בצבע פודרה שלבשה לורנס עשויה בד מיוחד שנארג בעבודת יד. לא ידוע אם מישהו שילם אי פעם את הסכום הזה עבור השמלה, אבל זהו תג המחיר שלה, והוא לא עזר ללורנס כשעלתה לקבל את הפרס על תפקידה בסרט "אופטימיות היא שם המשחק" והתרסקה עם השמלה על הבמה. גם האופטימיות לא תמיד עוזרת.

מי: אנג'לינה ג'ולי בעגילי אמרלד של לורן שוורץ ושמלת ערב שחורה של אלי סאאב באוסקר 2009

כמה: עגילים בשווי 2.5 מיליון דולר, שמלה בשווי 20 אלף דולר.

למה: העגילים של ג'ולי עשויים אבני אמרלד קולומביאניים במשקל 115 קראט. השמלה זכתה מן ההפקר ונהנתה מהמינוף שהעניקו לה העגילים שלכדו את מירב תשומת הלב התקשורתית.

מי: ניקול קידמן בשמלת הוט קוטור של כריסטיאן דיור באוסקר 1997

כמה: 2 מיליון דולר.

למה: שמלה נוספת עם תג מחיר שערורייתי מבית כריסטיאן דיור. השמלה בעיצובו של ג'ון גליאנו, אז מעצב טרי בבית האופנה, עשויה משי טאפט מיוחד בצבע זהב ירקרק, עם רקמה בעבודת יד של פרחים.

איימי אדמס. מיליון דולר עבור התכשיטים, 12,000 דולר לשמלה (צילום: gettyimages)
איימי אדמס. מיליון דולר עבור התכשיטים, 12,000 דולר לשמלה (צילום: gettyimages)

מי: השחקנית איימי אדמס בענק יהלומים ואבני אמרלד של קרטייה, ושמלת ערב כחולה של לורן סקוט באוסקר 2011

כמה: מיליון דולר עבור התכשיטים, 12,000 דולר מחיר השמלה.

למה: על אף המראה העדין, השרשרת שענדה אדמס הורכבה משתי שורות של יהלומים במשקל 10 קראט, ואבן אמרלד ענקית שתלויה במרכזה. שמלת הערב שיצרה עבורה סקוט, בת זוגו של ג'אגר שהתאבדה לפני שנה בדירתה שבניו יורק, הורכבה מחרוזים וקריסטלים, אולם קשה להגיד שהתוצאה זוהרת מספיק לשטיח האדום.

מי: איקונת האופנה העל-זמנית אודרי הפבורן בשמלה לבנה של ז'יבנשי באוסקר 1954

כמה: 131,292 דולר הוא הסכום ששולם עבור השמלה שלבשה הפבורן, זוכת האוסקר על תפקידה בסרט "חופשה ברומא", במכירה פומבית שנערכה ב-2011.

למה: מחירה המקורי של השמלה אינו ידוע, והיא נתפרה עבור הפבורן במיוחד על ידי חברה הקרוב, מעצב האופנה הוברט דה ז'יבנשי. עם השנים עלתה קרנה של הפבורן כאייקון אופנה, וכל מה שלבשה זכה מיד לתו תקן איכותי ואיקוני. מחירה של שמלת הז'קארד הלבנה במכירה הפומבית ב-2011 הוא כמעט מופרך אם מנטרלים אותה מהערך של מי שלבשה אותה.

מי: השחקנית ג'סיקה בייל בשמלת סטרפלס מקו ההוט קוטור של שאנל באוסקר 2014

כמה: 100 אלף דולר.

למה: השמלה בגוון ניוד עתירת קריסטלים שנתפרו בעבודת יד, כשאת הגב מעטרים כפתורים מפנינים טבעיות. בשמלה הושקעו שעות של עבודת יד, ואם מוסיפים את ערכו של השם שאנל, מגיעים פחות או יותר לסכום הנקוב עליה.