בשנה האחרונה זהב יצא מהבנקים והכספות וחדר עמוק לעולם האופנה, האביזרים, הקוסמטיקה וכמובן - האיפור. אז מה יותר טוב ממראה זהוב להוציא את הזוהר שבתוכך? הנה כמה דרכים בהן תוכלי לאמץ את הטרנד החדש למראה זוהר במיוחד!

לוק מס' 1: עיניים מרהיבות

הלוק המושלם לצאת לבר, מועדון או מסיבה, האיפור הזה יכול להתאים גם אם הינך בעלת גוון עור כהה וגם אם בהיר, המראה הזה הוא שילוב מעודן של נקי ורענן עם מעושן ודרמטי.

איך עושים? התחילי בשימוש בקרם לחות, אם העור לא יהיה עם לחות טובה, יתקבל מראה אבקתי ולא זוהר. לחות טובה חשובה כמעט כמו המייק-אפ בו את משתמשת.

למראה זה, בחרתי במייק-אפ נוזלי ומבריק. השתמשתי במברשת מייק-אפ אבל אפשר להשתמש גם בספוגית - כך יתקבל מראה אחיד. כששמתי את המייק-אפ, העברתי את המברשת גם על השפתיים.

לאיפור זה, מאחר והוא מאוד דרמטי צריך לשים לב להצללות ולתת להן את המקום שלהן, כמובן תוך שילוב וטשטוש אל תוך גוון העור. ההצללה (ברונזר) צריכה להיות בגוון שיתאים לגוון עורך, שימי לב שלא תהיה כתומה מדי. התחילי בהצללה מתנוך האוזן בחצי מעגל העולה מעלה ויורד מטה, זאת ההצללה הבסיסית המדגישה את עצמות הלחיים וגורמת למשחקי אור וצל.

על גלגל העין הניחי צללית בגוון זהוב עדין. שימי לב שהיא לא בגוון זהב צהבהב אלה זהב נייטרלי. על השליש החיצוני של גלגל העין הניחי צללית שחורה, לידה ופנימה על גלגל העין הניחי צללית אבקתית בגוון חמרה אדמדם כהה. ושלבי את שתיהן בעזרת טפיחות קלות.

קחי עיפרון שחור ושימי בחלק הפנימי של העין, בלי להקפיד על גבולות. הטריק הכי טוב שלא ימרח העיפרון בהמשך הערב הוא למרוח אותו בצורה שנרצה כבר בתחילתו. טשטשי את קו העיפרון ורדי איתו מעט מטה, לעפעף התחתון.

הסתכלי על החיבור בין העפעף העליון והתחתון ובעזרת מברשת קטנה עם מעט מהצללית החמרה חברי ביניהם. עם מברשת מעט יותר גדולה טשטשי את שתי הצלליות על העפעף העליון לכיוון האף. השתמשי במסקרה מאוד דרמטית, מעבה ומאריכה. בחרי בשימר שהוא חצי אבקה וחצי קרם, כך שהוא משתלב בתוך העור בצורה מושלמת.

הניחי אותו על עצמות הלחיים, תוך טשטוש עם ההצללות שעשינו קודם (כשאת משתמשת בשימר הימנעי מאיזורים כמו הסנטר והמצח בכדי שלא תראי חלילה מזיעה).

השתמשי בגוון שקוף של שפתון, ועליו עברי עם האצבע עם השימר. כך תצרי מראה זהוב וצבע חדש של שפתון. אם את אמיצה וקצת מנוסה, את יכולה לעבור עם השימר גם על עצם האף בקו ישר, כמו שאני עשיתי - אבל אם עורך נוטה לפצעונים, קמטוטים או פגעים אחרים בעור, עדיף שתימנעי מכל הברקה שהיא, שתבליט את הפגמים ואת זה אנחנו לא רוצות.

לוק מס' 2: שפתיים דרמטיות

לפעמים אנחנו כל כך רוצות להיראות זוהרות עד שבסוף כל מה שרואים זה רק איפור... המראה הזה קסום דווקא בגלל חוסר המאמץ שבו, אבל הוא בהחלט יותר ממולץ לעור צעיר ובהיר. גוון העור החיוור ביחד עם דרמטיות הצבע בשפתיים הם שנותנים את כל האפקט.

איך עושים?

המייק-אפ שהשתמשתי בו כאן הוא מייק-אפ נוזלי, בעל כיסוי מאוד עדין ולא מאט. השארתי את גוון העור חיוור, וההצללות הן מאוד עדינות וכמעט ולא מורגשות. על גלגל העין הניחי צללית אבקתית ומבריקה בגוון זהב צהבהב, וטשטשי את הגבולות בעזרת מברשת מעט יותר גדולה.

גם אם את רגילה להדגיש את הגבות שלך, אולי כדאי שתוותרי על זה לטובת הלוק הזה, כך יתקבל מראה הרבה יותר נקי. על השפתיים שימי מעט פודרה וקחי עיפרון שפתיים בגוון עמוק מאוד - בורדו יין. ציירי את גבולות השפתיים ואז מלאי אותן, כך לא יתקבל מראה "תחום" ומצויר, וגם הליפסטיק יחזיק מעמד לזמן ארוך יותר. בעזרת מברשת מיוחדת לשפתיים ותוך שמירה על גבולותיהן שימי ליפסטיק בגוון זהה לגוון עיפרון השפתיים. זהו. מעט גלוס על השפתים ואת מוכנה לצאת!

עור חיוור ושפתיים דרמטיות (צילום: זוהר שטרית)
עור חיוור ושפתיים דרמטיות (צילום: זוהר שטרית)

לוק מס' 3: שילוב מנצח

הלוק הזה הוא בעיניי הוכחה ניצחת שאפשר גם וגם: גם עיניים וגם שפתיים. גם דרמטי וגם זוהר. המראה הזה מומלץ לעור צעיר. צלליות אבקה, וצלליות מבריקות בכלל, נכנסות בין הקפלים ומבליטות קמטים וקימטוטים, כך שאינן מתאימות לעור בוגר יותר. אם תחליפי את הצלליות בצלליות מאט (שאינן מבריקות) תוכלי לשנות את המראה הזה כך שיתאים גם לך. רק צריך לדעת איך.

איך עושים?

לקחנו את המראה החורפי, כך שהמייק-אפ הוא עדיין נוזלי אבל בדרגת כיסוי גבוהה. ההצללות הן שוב מאוד דרמטיות, הדגשה של עצמות הלחיים, וגם בצידי המצח. על גלגל העין שימי קצת מייק-אפ. מאחר ואנחנו משתמשות בצלליות אבקה, הדרך הכי טוב "להדביק" אותן אל גלגל העין היא מייק-אפ. בזווית הפנימית הניחי צללית אבקתית זהובה, מעליה קחי צללית בגוון בורדו סגלגל עמוק ומבריק עם פיגמנט מאוד חזק של חמרה. כנסי עם הצללית הכהה יותר אל מעל גלגל העין הפנימי. וכך תצרי "עומק". טשטשי הכל עם מברשת רחבה יותר.

על עצמות הלחיים הניחי שימר זהוב מבריק וחברי אותו עם ההצללה שעשינו בהתחלה. במראה הזה בחרתי לוותר על הסומק. את השפתיים תתחמי בעיפרון שפתיים חום-זהוב כהה, ועליו מורחים אודם בגוון זהה.

לוק מס' 4: להיות זוהרת במהירות

הלוק הזה משדר אצילות, זוהר ואלגנטיות. הוא יכול להתאים לכל אחת, כמובן בהתאמה שציינתי לעיל. והכי כיף - הוא הכי מהיר!

איך עושים?

השתמשי במייק-אפ נוזלי בעל כיסוי יחסית גבוה ובספוגית בשביל לקבל מריחה אחידה ושווה. תני מעט מקום להצללות מתחת לעצמות הלחיים, כדי להבליט אותן, אך מאוד בעדינות. על גלגל העין הניחי צללית אחת בגוון ברונזה עמוק, וטשטשי את הגבולות עם מברשת מעט יותר רחבה. מעגל ריסים, מסקרה מעבה ומאריכה - והעיניים שלך מושלמות.

על השפתיים שימי שפתון בגוון זהב עדין מאוד, שיוסיף מעט זוהר למראה אך עדיין ייראה לא מתאמץ. זהו, את מוכנה. זוהרת, לא מתאמצת ועוצרת נשימה. עכשיו נשאר רק לצאת!

צילום: זוהר שטרית

מאפרת: מורן סטויצקי

דוגמנית: אירה ניקישן לסוכנות יולי

סטיילינג: שני סבן