רבות נאמר על שיער ארוך לגברים, מה הוא מסמל ועל מה הוא מחפה, כולל סיפור שמשון הגיבור המיתולוגי. השבוע הופיע כאן אנתוני קידיס, הסולן הקשוח של ה"רד הוט צ'ילי פפרז", ותשומת לבנו הופנתה דווקא לתספורת הקצרה שלו.

אנחנו זוכרים את אותו אנתוני עם שיער ארוך שחור וגולש עד אמצע הגב, בלי חולצה ועם המון קעקועים, תדמית שהתאימה מאוד לחברי להקות הרוק של שנות ה-90. חלק או תלתלים, רק עד הכתפיים או ארוך-ארוך, אסוף בקוקו או פזור - לכולם היה כזה. עם המעבר לשנות האלפיים והתבגרותם הבלתי נמנעת של חברי הלהקות ההם, השיער הארוך די יצא מהאופנה, וטוב שכך.

באופן כללי הדעה שלנו על שיער ארוך היא די גורפת: אם אתה יכול להימנע ממנו – עדיף. אבל אם בכל זאת חשקה נפשכם במחלפות או רעמה, הנה כמה גברים שיודעים לעשות את זה נכון, וכמה שממש לא. לתשומת לבכם.

בראד פיט

מעצם היותו הוא עצמו, בראד פיט תמיד נראה מעולה, גם כשהוא מאריך שיער או מגדל זקן. הוא מאלה שיש להם תמיד לוק מטופח אבל שומר על נון שאלנט מעורר קנאה.

תמיד חתיך. בראד פיט (צילום: gettyimages)
תמיד חתיך. בראד פיט (צילום: gettyimages)

ג'וני דפ

אם יש מישהו שיודע להאריך שיער בסטייל זה ג'וני, הוא תמיד נראה בריא, מטופח ולא מתאמץ. מאוד עכשווי אבל גם ייחודי וסקסי. מעצב השיער עומר אסף מסביר את סוד הקסם: "היחידים שבאמת מצליח להם לגדל שיער ארוך הם ג'וני דפ ובראד פיט. שניהם מצליחים לייצר מראה נון-שלאנטי של 'התארך לי טיפה ולא הספקתי להסתפר'. זה טבעי ויפה. לעומת זאת, כשטום קרוז האריך שיער הוא נראה פתאום כמו איזה ילד בן 4".

ייחודי וסקסי. ג'וני דפ (צילום: gettyimages)
ייחודי וסקסי. ג'וני דפ (צילום: gettyimages)

דיוויד בקהאם

דיוויד יקירנו ידוע כמכתיב טרנדים בכל מה שנוגע לשיער. לפני כמה שנים "תספורת דיוויד בקהאם" הפכה שם נרדף למוהוק, ואפילו כשהוא תקע קשת בשיער – בהחלט מראות קשים, יונית – לא מעט הלכו בעקבותיו אל האבדון. באופן כללי, דיוויד לא מתחייב לסגנון אחד של שיער והוא מחליף כל כמה זמן. בין אם זה ארוך או קצר, עם בלורית או מארינס – יש לו מזל שהיופי שלו מגן עליו גם מטעויות קריטיות בשיקול הדעת.

רק תוריד את הקשת. דיוויד בקהאם (צילום: gettyimages)
רק תוריד את הקשת. דיוויד בקהאם (צילום: gettyimages)

אנתוני קידיס

הסולן של "רד הוט צ'ילי פפרז" התהדר בצעירותו בשיער ארוך, חלק וגולש שהגיע עד לאמצע הגב. בשנים האחרונות התעדכן לתספורת א-סימטרית עכשווית שתואמת את גילו, אבל עדיין משאירה לו את האדג' שצריך סולן של להקת רוק.

ליאור אלקבס אוהב את מה שהוא עושה: "קידיס משחק עם שילובים של ארוך וקצר. זה קופץ, אווירירי ועכשווי, ואני גם מת על השפם שלו. הכי קול".

משלב אורכים. אנתוני קידיס (צילום: gettyimages)
משלב אורכים. אנתוני קידיס (צילום: gettyimages)

אקסל רוז

לא מזמן זכינו לביקורו של סולן להקת "גאנז אנד רוזס", גם הוא שריד לתופעת השיער הארוך של הרוקרים בשנות ה-90. רק שבניגוד לקידיס, אקסל נאחז בשארית כוחותיו באותו לוק של שיער ארוך, חלק ודק שקשור בבנדנה. אקסל, אולי אתה מרגיש שהשערות שלך שותות ממעיין הנעורים, אבל בפועל זה נראה פשוט רע.

ליאור אלקבס לא חוסך: "בעולם שבו כבר כמעט לא נשארו גברים שמאריכים שיער, אקסל הוא היחיד שנשאר עם שיער ארוך כמו של פעם. אם להוסיף חטא על פשע, הוא גם הולך עם כיסוי ראש - כנראה כדי לכסות את הקרחת. בואו נגיד שזה מצליח בדיוק כמו שהוא מנסה להסתיר את הכרס עם כל מיני ז'קטים גדולים".

יהודה לוי

כנער הכרנו אותו עם שיער ארוך וחלק עד מתחת לכתפיים. עם השנים יהודה החליף סגנונות לפי טרנדים מתחלפים, בין אם מוהוק או בלורית, שיער מדורג ארוך או קצר יותר.

מעצב השיער ליאור אלקבס מפרגן: "יהודה לוי הולך עם שיער ארוך מקדימה ומאחורה יותר קצר, זה אחלה רעיון! הלוואי שהרבה גברים ילכו ככה - זה הרבה יותר מעניין משיער קצוץ".

מחליף סגנונות בקצב. יהודה לוי (צילום: ניר פקין, יריב פיין)
מחליף סגנונות בקצב. יהודה לוי (צילום: ניר פקין, יריב פיין)

גיא גיאור

גיא גיאור יודע גם להעריך וגם להאריך את השיער שלו - ולשמור עליו רענן, מטופח וטרנדי.

מעצבת השיער עינת סברלו מסבירה: "לגיא גיאור יש את השיער המושלם להארכה, כי הוא בריא ומלא, לא חלק לגמרי, ובעל נפח".

נועם טור

נועם שרד עם תלתלי הזהב שלו מאז התוכנית שהביאה אותו למסך ולתודעה שלנו, ועד היום, למעט אפיזודות קצרות יותר, הוא נושא אותם בהצלחה. מה לעשות שהם עובדים מצוין עם תדמית ה"מלח הארץ" שלו.

תלתלים ארץ-ישראליים. נועם טור (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
תלתלים ארץ-ישראליים. נועם טור (צילום: גיא כושי ויריב פיין)

ציון ברוך

ציון ברוך אימץ לעצמו את תדמית הילד הרע, ולכן שיער ארוך וחצוץ, עם גימיקים מזדמנים של חמצון וגילוח, מסתדר יופי עם האופי השובב שלו. למרות שלא כולם מתים על התוצאה, עומר אסף דווקא מתלהב: "ציון ברוך עושה את זה מדויק. הוא הולך על הקוליות של זה, ג'וני דפ סטייל, עם הגילוחים והפס המחומצן".

סקאזי

די.ג׳יי עם שם בינלאומי ושנוי במחלוקת, שלאחרונה נכנס לכולנו לבתים וללב ב"מחוברים". רעמת השיער המתולתלת שלו מתחברת מאוד עם הצורך לתחזק את התדמית האפלולית שלו, בתוספת הפירסינג בשפה התחתונה, הקעקועים ושאר אביזרים. קשה לנו לדמיין איך הוא ייראה אחרת, אבל אנחנו ממליצים לו להתקדם הלאה ולחשוב על אופציה מרעננת יותר, אין לנו ספק שזה יעבוד.

צביקה פיק

התרומה הישראלית שלנו לאותם נערי רוקנרול מפעם שפשוט לא מוכנים לעבור הלאה. צביקה עדיין מסתובב עם שיער פזור ומוזנח למדי, עם שביל באמצע.

עומר אסף נאנח: "אין מה לעשות. יש גברים עם שיער ארוך שהעולם יתהפך והם לא יורידו אותו".

עד מתי לוק 77'? צביקה פיק (צילום: רפי דלויה)
עד מתי לוק 77'? צביקה פיק (צילום: רפי דלויה)

טיפים למגדל העקשן

אז אם גם אתם משתייכים לאותה קבוצה מצטמצמת שמתעקשת על שיער ארוך, לפחות תעשו את זה כמו שצריך. תתכוננו לעבוד, כי שיער ארוך דורש טיפול. בשום פנים ואופן אל תשתמשו בגומיות של החברה שלכם ואל תשכחו לבקר פעם בחודש או חודשיים במספרה לרענן קצת את הפריזורה.

למי זה מתאים?

עינת סברלו: "כדי להאריך את השיער צריך את השיער המושלם: טיפה גלי ומלא. שיער ארוך יתאים לבעלי פנים מלאות כי הוא מאריך את פנים. לבעלי פנים מאורכות הוא יתאים פחות, אבל עם תספורת מדורגת קצרה יותר אפשר לייצר נפח בצדדים".

כמה ארוך?

עומר אסף: "באופן כללי אני לא אוהב שיער ארוך לגברים. אבל יש אורך ספציפי שמתקבל בעיניי והוא קו הכתפיים. אחרת זה נראה פשוט פאתטי".

ליאור אלקבס: "מה שהולך היום זה שיער טיפה יותר נפוח מדורג עם בלורית מקדימה סטייל ג'יימס דין. אני ממליץ על שילובים של ארוך וקצר.

איך מטפחים?

ליאור אלקבס: "היום יש חומרים שאפשר להיעזר בהם כדי לטפח את השיער וליצור את הלוק המתאים. כדאי לדעת שבניגוד לג'לים והמוסים של פעם, שהיו מבריקים, לחומרי העיצוב של היום, כמו חימר, יש מראה מָט וטאץ' בלתי נראה. זה מאפשר להיות עם ולהיראות בלי – כמו שגברים אוהבים".

מתי לוותר?

יש לכם שיער דליל או קרחת? עדיף שתשכחו מהרפתקאות. באמת שיחמיא לכם יותר בשיער קצר. אנחנו מבטיחים שזה לא יכאב.