לא כולם חושבים שחזרתו של הטיטניק למסכים, ועוד בתלת מימד, היא רעיון טוב. אחרי הכול, ממש לא מובן מאליו שנרצה להיזכר איך התרגשנו בניינטיז מול כל הקיטש הזה, פלוס השיר הבלתי נשכח/נסלח של סלין דיון. ובכל זאת, לקאמבק של ספינת התענוגות חסרת המזל יש יתרון אחד ודאי - הוא מאפשר לנו לראות אילו שינויים ויזואליים עברו על כוכבי הסרט מאז .1997.

על אף שבשנת 1997 ליאונדרו דיקפריו היה נער פוחז, שהפך עם השנים לגבר מדושן וחובב דוגמניות, רוב תשומת הלב הופנתה לצלע הנשית של הסרט.למעשה, האשמה בכך היא קייט ווינסלט עצמה, כי מי ביקש ממנה להתייצב לפרימיירה המחודשת בהופעה כה זוהרת ומרשימה, ועוד לומר: "דיקפריו השמין מאז, אני רזיתי"?

מחומצנת ושיקית. 2012 (צילום: gettyimages)
מחומצנת ושיקית. 2012 (צילום: gettyimages)

כשמביטים בתמונות ה"לפני", ווינסלט בת ה-21 נראית בהחלט שונה מאוד, וקשה שלא להתפעל מהטרנספורמציה או, ליתר דיוק, מהאופן בו נסיבות אישיות ושינויים בסטנדרטים הוליוודיים פועלים יחדיו ליצירת תדמית חדשה לגמרי.

אחרי הגירושין. על השער של ווג בריטניה
אחרי הגירושין. על השער של ווג בריטניה

ווינסלט, שהתחילה את הקריירה שלה עם לוק ממוצע ונתוני גוף בעייתיים לאותה תקופה - מלאה יותר ונשית יותר - מעולם לא בנתה על משבצת שוברת הלבבות. תפקידים בסרטים כמו "יצורים שמימיים", "אהבה וסיגריות" ו"שמש נצחית בראש צלול", ניצלו את הנוכחות הארצית, המעט מגושמת הזו עד תום. המראה הדודתי בשילוב תווי פניה הבריטיים למדי, זיכו אותה בתפקידים רציניים ומהוגנים הרבה יותר ממה שמבקרי "הטיטניק" ייעדו לה, ביניהם הפורטרט של הסופרת איריס מרדוק או האומנת הסבלנית לצדו של ג'וני דפ ב"למצוא את ארץ לעולם לא". אלא שבשנה שעברה התמונה החלה משתנה.

תקופה אחרת. וינסלט על השטיח האדום (צילום: gettyimages)
תקופה אחרת. וינסלט על השטיח האדום (צילום: gettyimages)

ווינסלט רזתה משמעותית, חימצנה את שערה והחלה להופיע על השטיח האדום בגזרות נועזות יותר ויותר. במקביל, פניה החלו לככב, מרוטשות קלות, בפרסומות של מותג הטיפוח הנודע לנקום. הסיבה המרכזית לשינוי ההדרגתי היתה בעיני רבים הגירושין של ווינסלט מבעלה מזה שבע שנים, הבמאי סם מנדז. זאת, לאחר שרק שנה קודם לכן ביים מנדז את ווינסלט ודיקפריו ב"חלון פנורמי", דרמה המבוססת על קלאסיקה ספרותית ועוסקת בזוגיות מתפרקת.

טיטניק מי? לוהטת מתמיד (צילום: gettyimages)
טיטניק מי? לוהטת מתמיד (צילום: gettyimages)

כעת ווינסלט, בת 37, אוחזת בזוגיות חדשה ובלוק מצודד מאי פעם. היא עדיין אינה רזה בסטנדרטים של אנג'לינה ג'ולי והיידי קלום, אך למזלה הגישה לקימורים קיבלה בעשור האחרון תפנית אוהדת, שזיכתה אותה בנקודות זכות לוהטות. בתפקיד הבלתי נשכח במיני-סדרה זוכת הפרסים "מילדרד פירס" ווינסלט כבר עשתה לראשונה קולות של סמל סקס, עם סצינות נועזות ותשוקה לוהטת נוסח שנות ה-60. כל זה הולם אותה מאוד.

ומה עם ניתוחים פלסטיים, ישאלו בוודאי המדקדקים בפרטים הקטנים. ובכן, על פניו נראה שווינסלט נותנת לזמן לעשות את שלו, ונמנעת לעת עתה מהתערבויות כירורגיות בולטות לעין. חובבי הנוסטלגיה שזוכרים אותה לטובה בגרסתה הכפרית ועבת הגבות, מוזמנים לצפות בה בתלת ממד על חרטום הספינה שחזרה לשייט. אנחנו דווקא ננצל את ההזדמנות להביע תקווה שווינסלט תזכה סוף סוף לתפקיד ראשי בקומדיה רומנטית עם פלפל. כל השמלות ומי החמצן האלה לא יכולים להתבזבז סתם כך.