בצעד יוצא דופן, וללא ספק בכוונה לעורר באזז, בחרו במוסף Intelligent Life של האקונומיסט לוותר על שירותיה של תוכנת הפוטושופ בצילום השער החדש, עליו מתנוססים בגאון פניה של קייט בלנשט, השחקנית האוסטרלית המוערכת, ובימים אלה גם המנהלת האמנותית של Sidney Theatre Company. לצד הכותרת This is not a film star. Cate Blanchette theater boss, מופיעה בלנשט, 42, על שער המוסף עם כל הקמטוטים והעיגולים השחורים שאף אישה בגילה לא חסינה מפניהם.

קמטים ועיגולים שחורים. קייט בלנשט על שער Intelligent Life
קמטים ועיגולים שחורים. קייט בלנשט על שער Intelligent Life

"לפעמים, כשאני מביט על שערי מגזינים, אני חושב - למה הצלם פשוט לא צילם את בובת השעווה של השחקנית?", אמר עורך המגזין טים דה ליסל בראיון למגזין הטלגרף הבריטי, במטרה להסביר את ההחלטה המעניינת, ואף הוסיף: "בלנשט נראית כמו מי שהיא - אישה שעובדת קשה ומטפלת בשלושה ילדים קטנים".

זה לא מקרי שבלנשט משתפת פעולה עם דה ליסל - לא מזמן צוטטה מביעה "צער" על חגיגת הפוטושופ שמתנהלת בהוליווד, אי שם הרחק מסידני. "פשוט רואים את כל העבודה שנעשית על הפנים. זה לא ממלא אותי בהערצה, אלא בחמלה", אמרה לאתר Fashionista במסגרת ראיון לקידום ליין חדש מחברת הקוסמטיקה SKI-II, שעבורה היא משמשת כפרזנטורית.

לא עשויה מאותם החומרים. מור במציאות (צילום: gettyimages)
לא עשויה מאותם החומרים. מור במציאות (צילום: gettyimages)

העובדה שבמודעות למותג הטיפוח היוקרתי בלנשט בכל זאת מרוטשת, נעלמה מהשבחים שחולקו למוסף בראיון שפורסם עם העורך שלו בטלגרף, שבו הוא אף עוקץ את דמי מור ואומר: "אין ספק שבלנשט עשויה מחומר שונה ממנו קורצו שחקניות הוליוודות רבות, ביניהן דמי מור". למי שפספס: בשבוע שעבר התפרסמו תמונות הקמפיין החדש של מותג האיפור הלנה רובינשטיין, ובהן מור נראית זוהרת, מרוטשת עד היסוד ובלתי מזוהה בעליל. הניגוד הצורם בין המציאות המרה של מור ללוק המושלם שבפרסומות הצית גל חדש של שנאת פוטושופ, שגם סלבריטאיות ישראליות כמו שלי גפני נתנו עליו את הדעת. השער המדובר של בלנשט הוא ככל הנראה תגובה אינטליגנטית במיוחד להתרחשויות בזירה, בהתאם לשמו של המגזין.

עובדת ומטפלת בילדים? קייט בלנשט והבעל בסידני (צילום: gettyimages)
עובדת ומטפלת בילדים? קייט בלנשט והבעל בסידני (צילום: gettyimages)

אבל נחזור לרגע לאותו כיתוב שער המציין כי בלנשט אינה כוכבת קולנוע אלא מנהלת תיאטרון. מדוע היה כה חשוב לשלול מבלנשט את כוכבותה ולציין שהאישה המקומטת וה"אמיתית" שלפניכם מתכבדת בטייטל "בוסית"? האם הכיתוב הקטן הזה מרמז על כך שגם בלנשט וגם העורכים סבורים שמי שמכונה "כוכבת" לא יכולה להרשות לעצמה לעשות החלטה אמיצה ולהצטלם ללא ריטוש? מעניין מה יהיה לדמי מור לומר על זה, אחרי שתסיים עם ענייני הגמילה.