אפילו לכוהנת השומן והכולסטרול, השפית הבריטית נייג'לה לוסון, יש באחד מספריה פרק הנקרא "אוכל מקודש". "זהו האוכל שאני מכינה כשבא לי להרגיש שגופי הוא מקדש", כותבת לוסון הנהנתנית, ואין ברירה אלא להזדהות איתה – לפעמים אוכל בריא, נקי מריסוס והזרקות אכן מרגיש כמו חגיגת טוהר ואהבה עצמית. למה להכניס לגוף זבל אם אפשר למלא אותו בטוב וויטמינים? חמישה מאכלים בריאים ו"מצפוניים" במיוחד יעזרו לגופך להיות מקדש:

טופו

דל קלוריות, על בסיס פולי סויה מותססים – היפנים הבינו דבר אחד או שניים במזון בריאות כשהם הגו את הגאונות הזו.

נבטוטים

אפילו לא נבטים, אלא נבטוטים צעירים ורעננים, הישר מהערוגה. נהדרים בסלט, מושלמים בסנדוויץ' (אם בכל זאת מתחשק לך לגוון עם פחמימות) וגם נראים טוב על הצלחת.

סלרי

אומרים שסלרי הוא הירק האולטימטיבי – גם בריא, גם קראנצ'י, גם מתהדר בכלום קלוריות – רק לכרסם וליהנות.

מיץ תפוזים מתפוזים אורגניים

זריקת מרץ חמצמצה לבוקר שלך, מיץ מתפוזים שגודלו בתנאי שטח אקולוגיים מבטיח את כל ההנאה, בלי הסוכרים וחומרי הטעם שיש במיץ תעשייתי.

רק יתרונות. אורז מלא (צילום: דלית שחם)
רק יתרונות. אורז מלא (צילום: דלית שחם)

אורז מלא

קשה להרוס אורז, אבל האורז המלא מתעלה על הלבן ומציע יתרונות תזונתיים שחברו הלבן יכול רק לחלום עליהם. והוא גם טעים מאוד ללא שום תוספת טעם.

החיים בצילו של האוכל הנקי והאורגני יכולים להיות יפים מאוד – אין בהם קיצורי דרך וסיפוקים מהירים, אבל מה כל זה לעומת התחושה שאת מכבדת את הגוף שלך? גם את חושבת שמגיע לך רק טוב? מי אנחנו שנתווכח.