חברה טובה היא מישהי שנמצאת שם תמיד, שתומכת בך כשאת מרגישה רע, ושצוחקת עלייך כשאת מתנהגת כמו סתומה. חברה טובה היא מישהי שמקווה יחד איתך שזה לא שהוא מסנן אותך אלא נמצא במיון עם טלפון מרוסק. על חברה טובה כזו כדאי לשמור. איך? שאלה טובה. אולי בעזרת עשרת הדברות לחברות הטובות:

1. השקיעי בה

כי מי לדעתך יהיה לצידך כשהוא יבאס אותך? כן, הוא מקסים, הוא מת עלייך ובחיים לא יעשה כלום שיפגע בך. אבל יודעת מה? ליתר ביטחון. קיימת נטייה לקחת חברה טובה כמובן מאליו - נכון, היא סופגת באהבה, אבל שלא תטעי- פעם אחת יותר מדי, והמבנה העדין הזה שקוראים לו "חברות טובות" יכול לקרוס.

2. אל תעיקי

גם אם את בתקופה קשה והיא בן אדם מאד סבלני, נסי לשים לב לכמות שיחות הטלפון הבכייניות שאת עושה ביום. נכון שפרטי הפרטים שאת חייבת להיכנס אליהם נראים לך נורא מגוונים ויותר הרי גורל מהפעם הקודמת שדיברת על הנושא (לפני שעתיים). ובכל זאת - נסי לרווח בין השיחות, והאמיני לי כשאני אומרת לך- יש גבול לכמות קיטורים שחברה טובה יכולה לספוג בזמן נתון. ממיאוס מאד קשה להיפטר.

3. גם לה מותר

יחסי נשים בנויים על הרבה מאד שיחות נפש ותמיכה הדדית. הבעיה מתחילה שמישהי סובלת ממצב קבוע, והשנייה לא. למשל: מצב בו הבחורה הרזה, לצורך העניין, עלתה שני קילו וזה גומר אותה, אבל אסור לה להגיד כלום כי היא מיד מקבלת נביחה בסגנון: "את שתקי אין לך זכות דיבור" או "הלוואי עלי הצרות שלך". תזכרי – גם לה מותר לקטר.

4. תני לה ספייס

נכון, אתן חברות טובות, והיו תקופות בהן נפגשתן כל יום ודיברתן בטלפון ארבע פעמים ביום. אז מה. דברים משתנים- אנשים עוברים דירות, משנים עבודות, ויש תקופות עסוקות. ובכלל, גם חברות צריכות ספייס אחת מהשנייה. זה מכאיב לך? תתגברי, שחררי, ולמען השם, אל תתלונני. אם באמת התרחקתן, יש לך שתי אופציות- או לחכות שזה יעבור, או לנסות להתקרב- רק בלי תלונות.

5. אל תשמרי בבטן

חברות לעיתים רבות מסתכסכות. אין מה לעשות. הראיה הנשית היא ראיה של פרטים, וכשרואים את כל הדברים הקטנים, גם קל למצוא פגמים. אל תשמרי בבטן. תגידי- דברי, תצעקי, העיקר תוציאי. הרי חברה טובה ממילא יודעת מתי את כועסת עליה ולמה. היא שומעת את זה בטון שלך גם אם זה היה סמס.

6. תורידי את הידיים

ממי? מכל אחד שחברה שלך אי פעם יצאה איתו, ואם את בן אדם, גם מאלה שהיא רצתה לצאת איתם ודחו אותה. על אקסים רציניים אין בכלל מה לדבר, זה ברור- לא משנה מי נפרד ממי ולמה, בתור חברה ואישה, מוטל ווטו מוחלט על כל תקשורת רומנטית איתם. אז תורידי את הידיים. וגם את העיניים. מה מותר? עם אלה שהיא דחתה את יכולה לעשות מה שבא לך.

7. אל תצפי לבלעדיות

אתן לא בכתה ב'. מגיל מסוים אין כבר דבר כזה "חברה הכי טובה". יש לה עוד חברות, וזה בסדר. נכון, לפעמים זה גורם לך להרגיש נטושה ולקנא, אבל זו בעיה שלך. אל תנסי לגרום לה להרגיש אשמה אם היא יוצאת עם חברות אחרות בלעדייך. תשיגי לך חיים. לא יזיק לך עוד חברות חוץ ממנה, ובכלל, כדאי לשנות את הגישה הזאת שלפיה כל פעם כשמישהי מכן יוצאת היא חייבת לאסוף את כולן מהבית עם מיניבוס.

8. בלי סודות

גם אם את רוצה להגן עליה מאינפורמציה מכאיבה, אל תשקרי לה. זה לא עובד. גם אם הכוונה שלך היתה טובה, בסוף היא תכעס עלייך. את החברה הטובה, ולפיכך מוטלת עלייך האחריות המבאסת לבשר לה בשורות לא נעימות ולאסוף את השברים. חוץ מזה, אישה היא פוליגרף עם רגליים, אז תעשי טובה- או שתמצאי דרך אחרת לספר לה שראית את האקס שלה עם מישהי במועדון, או שתחליפי טלפון. או שתרדי מהארץ או משהו.

9. אל תיעלמי לה

מותר לקחת יום חופש מהעולם, לקבור את עצמך באיזו סדרה, לנמנם, לאכול מלא שוקולד, או להעביר סופשבוע עם האקס שלך ולדחות את הנזיפה הברורה מאליה, אבל בעידן הסלולרי כבר אי אפשר לא לענות לטלפון במשך כמה שעות בלי לקבל סמסים מודאגי. אם החברה הטובה מודאגת מהיעלמותך, סמסי לה.

10. קני לה

נכון, טיפ חומרני, אך חשוב במיוחד. אם לא שמת לב לזה עד עכשיו, אז את לא יותר טובה מהגברים שאת מתלוננת עליהם כל הזמן- בחורות אוהבות מתנות. את בסופרפארם? קנית לעצמך מסקרה חדשה? קני לה גם. זה ממילא 1+1.