לאחרונה אי אפשר להתעלם מהשחקנית זואי דנשל, שהפכה מהערת שוליים במגילות המיינסטרים ההוליוודיות לחביבת המבקרים ולמרעננת הרשמית של העונה. ככה זה כשאת מקבלת תפקיד ראשי בסדרה קומית עתירת באז (ע"ע "בחורה חדשה").

הכי יפה בשמש (צילום: Gettyimages)
הכי יפה בשמש (צילום: Gettyimages)

מי שסלד ממנה בתפקידי משנה מוזרים וגחמתיים ("העשב של השכן", "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" ועוד), מסתובב בימים אלה בתחושה אפוקליפטית מעיקה. מי שהיה מאוהב בה לחלוטין, ב"500 ימים עם סאמר" למשל, מרגיש כחוזה עתידות. דנשל לוהטת עכשיו, ונראה שהיא מעוררת יותר ויכוחים מהבחירות לנשיאות ארצות הברית - הישג מפוקפק אומנם, אך היא תשמח להסתפק בו.

מתעסקים בעיקר. דשנל והריסים (צילום: Gettyimages)
מתעסקים בעיקר. דשנל והריסים (צילום: Gettyimages)

דנשל אומנם רק בת 31, אבל היא נמצאת כבר מספיק זמן בשטח כדי להיות ממותגת - חלומם הרטוב של החנונים וההיפסטרים, ומושא קנאתן של בחורות שלא מזדהות עם אנג'לינה ג'ולי או קארי בראדשו. העובדה שהיא לא רק שחקנית, אלא גם זמרת בהרכב האינדי המתקתק She and Him, רק מוסיפה לה אפיל קליל והיפי, שלא הולך יד ביד עם סיליקון, פן בשיער ונעלי עקב.

שלמות. דשנל ב"בחורה חדשה"
שלמות. דשנל ב"בחורה חדשה"

התפקיד שדשנל עושה בסדרה "הבחורה החדשה", שמשודרת בימים אלה ב-YES, מזקק את האיכויות המגושמות שלה לכדי שלמות. ועם זאת, הטוויסט המרכזי בעלילה הוא שהחנונית עם המשקפיים מצליחה גם להיות יפה. ממש יפה.

דשנל היא אולי לא פאשניסטה מוצהרת, אבל בחודשים האחרונים השיער הנונשלנטי, הריסים הבובתיים והלוקים החולמניים שלה הפכו לאובססיה בקרב מי שחפצה ביופי ארצי, לא מלוקק וטבעי.

חלומו של כל גיק. דשנל מדגמנת תסרוקת צדית (צילום: Gettyimages)
חלומו של כל גיק. דשנל מדגמנת תסרוקת צדית (צילום: Gettyimages)

השמלה שלבשה דשנל בטקס פרסי גלובוס הזהב, למשל, לא הניבה לה כל תהילה, אבל הציפורניים שלה, שנצבעו באיור טוקסידו חמוד, הובילו לטרנד עולמי, ותסרוקת הסיקסטיז בשיערה בישרה על חזרתה של שגעת מד מן לחיינו. בהזדמנות אחרת, בפרימיירה לסרט הנשכח Our Idiot Brother, כולם התעסקו בריסים התחתונים שלה, שצוירו באופן מוגזם. ובכלל, ריסים הם נשק יום הדין של דשנל, שהתברכה בשתי מניפות המשוות לעיניה מראה תמים ומופתע תמידית.

יפה גם עם פוני (צילום: Gettyimages)
יפה גם עם פוני (צילום: Gettyimages)

קשה לשים את האצבע על מה שהופך את דשנל למודל מוצלח לחיקוי. על השטיח האדום היא מקפידה לא להתאפר יתר על המידה ומתנסה בתסרוקות תקופתיות, נפחים ולוקים שנוטים להיות ילדותיים - בדיוק מה שההיפסטריות אוהבות. לצד זאת, העור שלה תמיד נטול פגמים ושפתיה טבעיות ומושלמות - עניין שגם הבחורות הכי לא מעודכנות ישמחו לאמץ. היא לא סקסית מדי אבל יש בה לא מעט מן השובבות.

יותר חכמה מכולנו. משלבת חן וטרנדים (צילום: Gettyimages)
יותר חכמה מכולנו. משלבת חן וטרנדים (צילום: Gettyimages)

דשנל מודעת לבובתיות שלה, ובמקביל שוברת אותה עם משקפי ראייה, בלגן בשיער, ציפורניים מחופשות. היא לא מרשה לעצמה להיות יפה מדי, אבל מקפיצה לנו טרנדים להנחתה בקצב בו דמותה בסדרה, ג'ס, מסמיקה ממבוכה. ישנו סיכוי גבוה שדשנל פשוט יותר חכמה מכל מי שאוהב אותה ושונא אותה גם יחד - מה שבטוח, בקרוב מאוד האחרונים יישארו במיעוט, וכל השאר יצבעו את ציפורניהם בגווני הקשת ויצטרפו להייפ.