בחברה המערבית הלא מתפקדת שלנו, בין סבך ההמצאות הבריאותיות והקוסמטיות ושלל האופציות להרגעת הסטרס, פינוי המוח ושיפור האפקטיביות, היה זה רק עניין של זמן עד שתעשיית הקוסמטיקה תשתלט גם על החמוציות.

שיבוח החמוציות, הפרי האדמדם שעד היום היה מוכר לנו כמיץ שקונים כשיש דלקת בדרכי השתן ובתי המרקחת סגורים, הפך לטרנדי מאוד בזמן האחרון. עד כדי כך, שהנה מצאתי את עצמי בספא InNess בראשון לציון, ממתינה לטיפול ששמו "עיטוף בחמוציות".

כל מה שעתיד להימרח עליי (צילום: ענבל מרמרי)
כל מה שעתיד להימרח עליי (צילום: ענבל מרמרי)

לתומי חשבתי שהולכים לעטוף אותי בחמוציות של ממש. דמיינתי אמבטיה ענקית מלאה בחמוציות, ואותי מתפלשת בתוכה. אך כגודל הציפייה, גודל האכזבה - כשגיליתי שהטיפול אומנם מכיל חמוציות אבל הוא טיפול מקצועי לגמרי שנעשה על ידי קוסמטיקאית, אני חייבת להודות שקצת התבאסתי. אין בטיפול הזה שום דבר מצחיק, חוץ מהשם שלו. אה, וחוץ ממוזיקת המעליות שמלווה את הטיפול - עולים, עולים עולים עולים, ולא מגיעים לשום מקום.

טיפול העיטוף בחמוציות אמור להימשך כשעה, ומטרתו לחדש, להבהיר, להזין ולשקם את תאי העור. שלא לדבר על האנטי סטרס, האנטי אייג'ינג, ההרגעה וריפוי הפצעים. גם אלה שבלב.

המסיכה שהופכת לשטיחון (צילום: ענבל מרמרי)
המסיכה שהופכת לשטיחון (צילום: ענבל מרמרי)

ההסבר המדופלם הוא שהמרכיבים העשירים של החמוציות אמורים לחזק את מערכת החיסון ולמנוע הזדקנות מוקדמת של תאי העור. ישנם שתי סוגים של טיפולי עיטוף בחמוציות. הראשון, לפלג הגוף התחתון (רגליים וישבן), והשני לפלג הגוף העליון (גב). אני כמובן עשיתי את שניהם, אבל מאחר ששכבתי על הבטן כשראשי תקוע בתוך החור הזה של מיטת הטיפולים, רק בדיעבד יכולתי לקשר בין מה שקרה בחדר הטיפולים לבין התחושות שהיו לי. והרי הן, לפי סדר כרונולוגי.

קרררר: כשכולי רועדת, ביקשתי לדעת מה מורחים לי על הרגליים עכשיו. "סבון", היתה התשובה. מעליב קצת. מצד שני, אין סיבה להניח שכולם מתקלחים כל יום. מטרתו של ג'ל החמוציות האנטיבקטריאלי היא לנקות את העור טרום הטיפול, כדי לאפשר לחומרים המזינים של הקרם והמסיכה להגיע לחדירת מקסימום.

משהו שורט אותי. פילינג חמוציות (צילום: ענבל מרמרי)
משהו שורט אותי. פילינג חמוציות (צילום: ענבל מרמרי)

אאאווץ' : התחושה הבאה היתה של משהו די שורט. היה זה פילינג חמוציות. פילינג די עוצמתי, חייבים לציין, שמטרתו הסרת התאים המתים (השלב האחרון בניקיון היסודי של האזור המטופל והכנתו למסאז' ולמסכה). בנוסף לחמוציות, בפילינג יש סוכר ושמן גרגירי ענבים, וכל המרכיבים האלה אמורים להזין את העור ולרכך אותו.

שוב קר: אחרי הפילינג, מניחים באזור הירכיים מסכה קרה, אבל בשלב הזה זה ממש לא משנה, כי המסאז' שמגיע מיד אחר כך מחמם קצת, והשלב הבא הוא ניילון נצמד שעליו שמים מגבת. המיטה המחוממת יוצרת אפקט חממה נעים ומרדים.

חם וסמיך. המסיכה הוורודה רק נראית תמימה (צילום: ענבל מרמרי)
חם וסמיך. המסיכה הוורודה רק נראית תמימה (צילום: ענבל מרמרי)

מהנה: בשלב שבו הטיפול עבר לגב שלי, כבר לא היה אכפת לי מה שמים לי וכמה. הדברים היחידים שהזכירו לי שאני בראשון לציון ולא בגן עדן היו הקיטורים של הצלמת על כמה זה לא פייר שאני תמיד מקבלת מסאז'ים והיא עובדת כמו כלבה, וכמובן מוזיקת המעליות האיומה.

מרגיע: מסאז' ההרגעה לעור, עם קרם חמוציות כמובן, היה מעולה. המרכיבים של הקרם, כך סיפרו לי, משקמים את התאים, מחזקים את מערכת החיסון ומונעים הזדקנות מוקדמת של העור. בקרם יש ויטמין E, מינרלים וחומצות שומן.

חם: על הגב שמים דווקא מסיכה חמה, והרבה ממנה. בלי להגזים, זה הדבר הכי נעים בעולם. ואם להאמין לכל ההבטחות, אז המסיכה גם מבהירה את העור, נותנת אפקט של ליפטינג וממצקת. אחרי שמניחים אותה על הגב, עוטפים את הגוף בניילון ומכסים אותו בשמיכה חמה למשך 20 דקות. הפעולה הזו אמורה להוציא את כל הרעלים מתאי הגוף. למסכה החמה יש עוד גימיק מגניב - אחרי 20 דקות, כשמסירים אותה, מגלים שהיא הפכה מנוזל חם לשמיכה קטנה וצמיגית, משהו שמזכיר שטיחון גומי לאמבטיה, שאפשר פשוט להסיר בחתיכה אחת.

ריחני: אני לא יודעת אם הרעלים עזבו לי את הגוף, ואם חמוציות זה באמת אנטי בקטריאלי כמו שמספרים, אבל הריח של התכשירים היה אחד הריחות הכי נעימים שהרחתי מימיי. לסיכום הטיפול, בתור מערבית קלאסית שסובלת ממחלות סטרס, אני יכולה לפסוק שלפעמים די בהפסקה של שעה בחדר עם מוזיקת מעליות וריח נפלא כדי לסדר לבן אדם את הראש.

כמובן שב"לסדר את הראש" אני לא מתכוונת שיוצאים משם וממשיכים את היום, נהפוך הוא - פשוט כל מה שחשבתם שהוא נורא קריטי ושחייבים להספיק עד שבע, פתאום מאבד מחשיבותו, ועובר לסוף סדר העדיפויות. כרגע הוא נמצא במקום חמישי אחרי ללכת הביתה, לאכול משהו, לנתק את הטלפון, ולנמנם איזה שעה. ואם זה מפריע למישהו, שיאכל חמוציות.