האם צבעת בשנה האחרונה את הציפורניים בכל האצבעות בצבע אחד ואת הזרת בצבע אחר? האם הדבקת עליהן מדבקות צבעוניות? האם ניסית את הקולור-בלוק פרנץ'? אם ענית בחיוב על אחת השאלות האלה, סימן שאת עוקבת אחרי טרנדים לציפורניים.

אם ענית בשלילה, אל תקחי את זה קשה - טרנדים של ציפורניים הם תחום חדש יחסית בחייה של הפאשניסטה המתקדמת, כי הרי עד לא מזמן כולנו צעדנו למספרה הקרובה לביתנו וחלקנו את סודות השבוע עם פנינה, המניקוריסטית המסורה. פנינה בתורה עשתה לנו פרנץ' בגווני שמנת, או הלבישה על הציפורניים גוון ורוד עתיק, והיינו מרוצות.

אלא שבשנתיים האחרונות המודעות לקצות האצבעות צברה תאוצה, באדיבותן של חברות כמו Essie ו-O.P.I שכבשו את השוק המקומי עם היצע גוונים חדשני, ובעזרתן של סלבריטאיות כמו ריהאנה, הגברת מספר אחד בארצות הברית מישל אובאמה ואפילו סורי קרוז הקטנה.

עד כה להיות עם היד על הדופק בכל הנוגע למגמות ציפורניים צבעוניות היה קל ונוח. הסלבריטאיות הצעירות שמרו על אורך מינימלי וצורה מרובעת, שהלכה טוב עם הניאונים הזועקים, גווני התפוח והשמיים שכיכבו בקיץ שעבר, וגם עם השחור והכחול הכהה המרדניים שכוכבות כמו קאשה מיהרו לאמץ. במקביל, יכולנו ליהנות ממדבקות צבעוניות שמבטיחות להישאר על הציפורן שבועיים לפחות, ועוד פינוקים חוסכי זמן וטרחה.

לא עוד - ליידי גאגא, ובעקבותיה עוד אושיות בסצנת המוזיקה, כבר מבשרות על הגעתו של הטרד הבא: ציפורניים אימתניות. ארוכות מהממוצע ובעלות צורה מחודדת עד שפיצית ממש, הן נראו לאחרונה בכל מקום. ריהאנה ציוותה אותן לשמלות הנשיות והחושפניות שלה, פרגי מלהקת ה-Black Eyed Peas ניסתה עליהן את טרנד הפרנץ' ההפוך (שימו לב לעיגול השחור בשורש הציפורן), קייטי פרי קשקשה עליהן פרצופים וקרי הילסון, זמרת שחומת עור שמטפסת אט אט לצמרת הפופ האמריקאי, הסתפקה בנטורל. אבל האורך, האורך.

גם פרגי בעסק (צילום: gettyimages)
גם פרגי בעסק (צילום: gettyimages)

נראה שכדי לטפס לצמרת צריך בימים אלה טפרים של חתולת קרב. מי שמחפשת קשר מעמיק יותר בין מגמות בתרבות הפופולרית לקצות האצבעות שלנו, לא תתקשה להבחין בעובדה שבשנתיים האחרונות - שוב באשמתה של גאגא הארורה - מדד ההחצנה והמיניות בזירת הפופ זינק מעלה בצורה פראית למדי.

שמלות חמודות ושיער "נורמלי" נשארו נחלתן של זמרות קאנטרי דוגמנת טיילור סוויפט, בזמן שכוכבות פופ נדרשות ללוק פרוע, זכיר ודומיננטי. הציפורניים הן חלק מעסקת החבילה, עד כדי כך שאפילו ביונסה, שניסתה ללכת בתחילת דרכה על לוק הדיווה הענוגה, זנחה את השמלות לטובת בגדי גוף ואימצה את הציפורניים המאיימות.

היפניות טרנדיות לפני כולם (צילום: gettyimages)
היפניות טרנדיות לפני כולם (צילום: gettyimages)

ההוכחה הניצחת לכך שהצורה החדשה והדוקרנית אינה רק גחמה של כוכבות פופ מגיעה מכמה כיוונים במקביל. כבר ב-Tokyo Nail Expo, מאירועי הציפורניים הגדולים בזירת הטרנדים הבינלאומית שהתרחש בנובמבר האחרון, אפשר היה לצפות בציפורני שפיץ צרות וארוכות כחלק מהמגמות לשנה הקרובה.

הצורה החדשה השתחלה גם למסלולי התצוגות לסתיו-חורף 2011-2012, אצל מעצבים ומותגים כמו עמנואל אונגרו ו-The Blonds. גולת הכותרת בכל העסק היא ללא ספק הפרסומות הגרפית למדי לבושם Neroli Portofino של טום פורד, שצצה במגזינים ובאינטרנט באפריל האחרון. הבחורה שאוחזת בבקבוק אמנם עירומה כביום הוולדה, על פי מיטב המסורת של המעצב הפרובוקטיבי, אך היד שאוחזת בבקבוק מצוידת בציפורניים ארוכות, מחודדות ואדומות מאוד.

מצד אחד, מדובר בחידוש מרענן שמחזיר למרכז הבמה את הנשיות הקיצונית, הטורפת וה"מסוכנת", ואין ספק שקצת התגעגענו. מצד שני, מי מסוגלת להתעסק עם עדשות מגע, לענוד שרשרת או אפילו ללבוש סוודר (שכן הטרנד יגיע לשיאו בחורף) עם כזה אורך קשה לתפעול? ומה יהיה עם החידוד המפחיד בקצה, שממנו ועד לקונוטציית המכשפה הרעה הדרך קצרה יותר מציפורן אחרי שיוף אינטנסיבי? השתתפי בסקר וקבעי את גורלו של הטרנד.