חג סוכות חל בט"ו בתשרי. אנו זקוקים ל-15 ימי היטהרות כדי להגיע לחג סוכות, בו אנו מתחברים לאנרגיה קוסמית של שלמות.

מהי אותה שלמות על פי האסטרולוגיה הקבלית?

אחרי עשרת ימי תשובה בורא עולם ממלא את היקום באנרגיה שנקראת "אור דה חוכמה". השמש, מפיצת האנרגיה העיקרית ביקום, שולחת את קרניה ומעבירה את האנרגיה לירח הפאסיבי. הירח מסמל את הכלי הריק שיונק את כל האנרגיות ואת דמות האישה, ואילו השמש מסמלת את הכוח הגברי האקטיבי שמפיץ את האנרגיות לכל היקום.

כן, גם זו דרך לשמור על הכסף (צילום: shutterstock)
כן, גם זו דרך לשמור על הכסף (צילום: shutterstock)

שיא האנרגיה מגיעה בט"ו בתשרי. הירח והשמש נפגשים בחיבור קוסמי עילאי, השמש מקבלת את מלוא אורה מ"מלכות", המקום הגבוה ביותר בעץ החיים. ביום מיוחד זה של השנה, ט"ו בתשרי, יתגלה לנו בשמיים ירח מלא, נוצץ וזורח, הנקרא גם ירח איתנים.

לפני חציית ים סוף נאמר "ויט משה את ידו על הים וישב הים לפנות בוקר לאיתנו", כלומר הירח חזר לתכונותיו המקוריות ולשיא עוצמתו. יש לנו אפשרות, בזמן כה משמעותי, להגיע לאיתנו של הירח, לתנאיו הראשונים, לזרע הראשוני, זרע של התחלה ובראשית.

אור זה המתפזר ביקום נקרא אור מקיף, המקיף את היקום באנרגיה עילאית, וכדי לשמר את אותה אנרגיה מצווה עלינו להיות בשמחה ולגרום לאנרגיה זו להדהד ביקום. על פי הארי הקדוש הסוכה יוצרת את הקשר עם החלק של האור המקיף ביקום. הסכך בסוכה הינו מעטה ההגנה המיוחד המחבר אותנו לשמיים באותם ימים ומשאיר לנו מקום לראות את הכוכבים ולהתמלא מאורם.

אתמול, 9.10.11, עברה ונוס למזל עקרב. זוהי הזירה הכי פנימית, מסתורית ומלאה בתשוקה. זוהי שעת נפש נעצמת ומתעצמת. עולם הנסתר מתעורר והתרחשות מסתורית נשית מתמזגת ומפתה מעירה את הדמדומים בתאווה ותשוקה. אין קרם הגנה ואין שברירי חרטה. ונוס טועמת את טעמה המסתחרר של התשוקה ולעיתים איננה יודעת שובע.

יש סיכוי להתעצמות האהבה ולביקור בזרועות אחד של השניה, אך האהבה העקרבית המתאספת בשקיקה מגלה לנו טפח ומסתירה טפחיים. קולות של בגידה, קנאה או חוסר מחשבה יכולים להתעורר.

שימו לב לשמור בימים אלה על נאמנות ולהתמסר אל החלקים השלמים של גופכם. ונוס הנשית והמתמסרת גורמת לעוצמת הרגשות להתעורר ולהתעצם בלי תמרורים ובלי מעצורים. קשה לסלוח, קשה לוותר, הטוטאליות והקנאה מתעוררים.

החשדנות מתעוררת והופכת לדרמה מלאה במצלצלים. ונוס העקרבית אוהבת להתעסק בכספים ודורשת את כספה בחזרה. זה הזמן לפדות את חובכם האבוד, לבדוק מחדש את התזרימים, ההוצאות, הרכישות וההתחייבויות הכספיות העתידיות, ואולי גם לחשוב על השקעות לטווח ארוך או מיזוג כלכלי.

שימו לב: כשונוס בעקרב קל לנו לחזור לזרועות ישנות ולהצליח להתגבר על כל אותם תלאות וקשיים שהיו בעבר. וונוס בעקרב מציינת תקופה של מוות ולידה חדשה, מערכות יחסים מגלגולים ישנים מתעוררות וחוזרות לחיינו, זוהי טרנספורציה עקרבית העשוייה לאחד שוב לבבות לאחר משבר עמוק.

מסכים אדומים זה מה שנראה, לפחות עד סוף דצמבר (צילום: shutterstock)
מסכים אדומים זה מה שנראה, לפחות עד סוף דצמבר (צילום: shutterstock)

היו ערים לקול הפנימי ואל תלכו שולל אחרי יצרים ותשוקות. זה הזמן לעשות עבודה של סגירת מעגל במערכות יחסים שמבחינה קרמתית סיימו את תפקידם.

כוכב מארס, אל המלחמה, במזל אריה ויוצר זווית של מתח, סערה ורוחות מלחמה. מאידך זהו זמן טוב להרים את הכפפה ולעשות שינויים. גם עוררות מינית ותשוקה פנימית תתעורר וכמובן היצירתיות תהיה במיטבה. שימו לב והקפידו לשתות מים, יש סכנה של התייבשות וכאבי ראש ואף דלקות (אוזניים, בעיקר).

ועדיין, אם צריך להתמקד במשהו אחד, יש להפעיל משנה זהירות במצב הכלכלי. בתאריך ה-30 לאוגוסט, להזכירכם, נכנס יופיטר, כוכב השפע, לנסיגה של ארבעה חודשים שתסתיים רק ב-25 לדצמבר.

כשכוכב השפע נסוג ועוד במזל שור, הוא מבשר על קושי במצב הכלכלי, שלא לדבר על מפולת כלכלית בעולם כולו. עם תחילת הנסיגה תהיינה ירידות בבורסה. מדינת ישראל היא מזל שור, על כן נחוש את הקושי על בשרנו. כל אחד ואחת מאתנו ירגיש זעזוע כלכלי, גירעונות כלכליים והוצאות לא צפויות.

מחירים עלולים לרדת, גם של נכסים, נדל"ן וקשרים עם חו"ל עלולים להשתבש. גם המניות הסולידיות כביכול עלולות להיפגע, ולכן אין ביטחון. אז רבותי, מומלץ מאוד לא להתעסק בכספים, לא למכור ולקנות ולא להתעסק בהימורים. כמו כן לא מומלץ לפתוח עסקים חדשים ולא לקחת סיכונים כלכליים. היו קשובים וסבלניים.