פרויקט אנשי העסקים המבטיחים לשנת 2021: תמי שעיה

הכירו את אנשי ונשות העסקים שסומנו כמעוררי השראה והבטחה עסקית לשנה הקרובה. הם חתרו למען הגשמת החזון שלהם, ומהווים השראה לכולנו. פרויקט מיוחד

תמי שעיה. ״אני מודה על כך שבכל יום אני זוכה לקיים מהלכים משמעותיים בחי המגושרים שלי, ששמים בידיי את ליבם ונשמתם, ומאפשרים לי ללמד ולבנות ביחד איתם מציאות חיים מדויקת ונכונה להם יותר״  (צילום: אמיר יהל)
תמי שעיה. ״אני מודה על כך שבכל יום אני זוכה לקיים מהלכים משמעותיים בחי המגושרים שלי, ששמים בידיי את ליבם ונשמתם, ומאפשרים לי ללמד ולבנות ביחד איתם מציאות חיים מדויקת ונכונה להם יותר״ (צילום: אמיר יהל)

תמי שעיה, מגשרת ומנהלת משברים אישיים, משפחתיים ותוך אירגוניים.

 

איך החלה התמקצעותך בתחום?

"הגישור היא השפה שעליה גדלתי וחונכתי בבית הורי והפכה לי למהות שעזרה לי לנהל את חיי ללא דרמות, ולשאוב תמיד כוחות מחצי הכוס המלאה. ברוב שנות חיי הבוגרים הפקתי וניהלתי משברים בתחום הטלוויזיה והתקשורת, שהרגישו לי קצת ריקים מתוכן וחסרי פרופורציות לחיים. לפני מספר שנים נקלעתי למשבר אישי לאחר שאיבדתי את אבי אהוב נפשי, שהיה מגשר בנשמתו וניהל משברים בשקט וחכמה כל חייו, ושקעתי ביגון גדול שהביא אותי לחפור בעצמי, להקשיב לנשמה שלי ולשלו, ולשאול את השאלות הנכונות. ובער בי להחליף את 'אבק הכוכבים' בערך העליון שעליו גדלתי וחונכתי, ערך המשפחה.


"בתחילת דרכי שמתי לי למטרה לגשר בין בני זוג בגירושין ולהציל ילדים מגורל אכזר של מלחמות והרס, נושא קרוב לליבי מעצם היותי נשואה

"אני גאה בהורים שמגיעים להתגרש מלאים בכעסים ופחדים שמנהלים אותם, ולומדים להבין שבגירושין המשפחה לא מתפרקת אלא נבנית בצורה אחרת, ומצליחים לייצר מציאות של הורות משותפת וטובה. וגאה בכל מי שמצליח לייצר שינוי שמבורך לו"

לשעבר ובמערכת יחסים מופלאה והורות משותפת עם אבי בנותי. לאט לאט ובהתאמה לפניות שהגיעו לפתחי הרחבתי את המענה, והיום אני גם מנהלת משברים לבניה וצמיחה זוגית ומשפחתית, משברים אישיים של תחילה ואמצע החיים, ואפילו משברים תוך אירוגניים וטיפול בעובדים שחווים קושי ומשבר".

 

מהם המהלכים המשמעותיים שעשית השנה?

"אני מודה על כך שזוכה בכל יום לקיים מהלכים משמעותיים בחייהם של המגושרים שלי, ששמים בידיי את ליבם ונשמתם ומאפשרים לי ללמד ולבנות ביחד איתם מציאות חיים מדויקת ונכונה להם יותר. להסתכל בתוך עצמם ולהבין מה מניע אותם ולמה, לשנות דפוסים והרגלים שבעוכריהם, להתמודד עם קשיים ולפרק אותם בקלות, ולטפל בכל חלק מהפאזל שמרכיב את תמונת החיים השלמה".

 

במה את גאה במיוחד בעבודתך?

"אני קצת כמו אמא אווזה שגאה בכל המגושרים שלה. גאה בבני זוג שהיו בדרכם לרבנות, ובמקום גירושין הם יושבים מולי על הספה ונלחמים כמו אריות עליהם ועל המשפחה. גאה בהורים שמגיעים להתגרש מלאים בכעסים ופחדים שמנהלים אותם, ולומדים להבין שבגירושין המשפחה לא מתפרקת אלא נבנית בצורה אחרת, ומצליחים לייצר מציאות של הורות משותפת וטובה. וגאה בכל מי שמצליח לייצר שינוי שמבורך לו".

 

מהו השינוי שהיית מקווה לראות בתחומך בעשור זה?

"מייחלת לנו שהגישור יהפוך לשפה השגורה בפי כל, וההבנה שכל סכסוך יכול להתגשר אם בוחרים להבין מה נכון לנו, ולא מה אנחנו רוצים. ושאין לנו מקום למלחמות מיותרות. אם נבוא בטוב, יהיה רק טוב".

 

דמות שמעוררת בך השראה, ולמה?

"בן הזוג שלי אלי שהוא גם המנטור שלי, הוא איש מאוד מיוחד ואבא מדהים שמעורר בי המון השראה ובזכותו אני אישה, אימא ובת זוג טובה ומדוייקת הרבה יותר. ואמא שלי שתזכה לחיים ארוכים שנותנת לי המון השראה מדרך התמודדותה את החיים. וכמובן הבנות האהובות שלי שהן הבסיס לקיומי והרוח הגבית שלי, שמאפשרות לי ללכת בדרכי באהבתן ובתמיכתן הגדולה, ומהוות לי מראה לאמא שאני ומוציאות ממני את ההכי טוב שבי ובכל יום יותר".

 

עצה טובה ממך לאשת עסקים בתחילת דרכה?

"העצה הכי טובה לאנשי עסקים בתחילת דרכם שאין קיצורי דרך, וצריך המון אורך רוח, סבלנות ואמונה גדולה בעצמם ובדרכם. והכי חשוב, שהסנלדר לא יכול להיות יחף".

 

עצה ממך לאיך לשרוד את הסגר השני?

"חוסר הוודאות והקשיים הכלכליים ברוח התקופה יחד עם הסגר, מקשים עלינו כהורים וכזוג להכיל מציאות של 24/7 על כל המשתמע ממנה. כל אחד מבני המשפחה חווה את הסגר אחרת ומתמודד בדרכו. כדי לשרוד ובטוב, חשוב לקבל אותה ולהבין שאין מקום למירמור ותחושות תסכול, ולבחור להסתכל על הסגר כעל עוד מתנה משפחתית שקיבלנו לחגים שתחזק את הבסיס לקיומנו. הילדים הם המראה שלנו ויחזירו לנו באותה מטבע. תנסו לשדר רוגע, בטחון, תנו לכל אחד מקום לפרוק ולשתף בקשיים שלו. תקשיבו להם ותלמדו איפה אתם מתקשים מולם, ותקשרו מולם ברוגע ואהבה את הקשיים שאתם חווים מהם".  

 

  • פרטי קשר:

טלפון: 054-7333121

אתר: www.hagesher.co

פייסבוק: הגשר - תמי שעיה מגשרת

אינסטגרם: tamishaya_hagesher

 

  • צולם: במלון הרודס ת״א מרשת מלונות פתאל

 

  • עורכת הפרויקט: שוש רוטנברג

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד