"ניהול עסק מצליח דורש בחירת תחום עיסוק והתמחות יסודית"

לעו"ד גיא יעקב אין ספק, כדי לתת את השירות הטוב ביותר ללקוחות יש להתעמק ולשלוט בתחום ספציפי: "עו"ד ששולח את לחמו על פני המים, חוטא למטרה"

"מטרת המשרד היא לייצר פתרונות עוד לפני הגשת בקשה לחדלות פירעון". עו"ד גיא יעקב  (צילום: עמיר צוק , סגנון: הילה ג'רבי)
"מטרת המשרד היא לייצר פתרונות עוד לפני הגשת בקשה לחדלות פירעון". עו"ד גיא יעקב (צילום: עמיר צוק , סגנון: הילה ג'רבי)
גיא יעקב, עו"ד ונוטריון, הבעלים של משרד עורכי דין המתמחה בנדל"ן ובחדלות פירעון

 

אני והמשרד שלי

"אני המייסד של משרד עו"ד יעקב בנהריה, משרד אזרחי העוסק בשני תחומים עיקריים: נדל"ן וחדל"פ. בשנים האחרונות עלה מספר רכישות דירות מקבלן והמשרד מציע שירותים משפטיים ייחודיים לרוכשי הדירות. במסגרתם אנו מייצגים רוכשים בלבד אל מול קבלנים בכל הנוגע להתנהלות החוזית מולם, החל בשלב בדיקת החוזה וכלה בליווי לאחר מסירת הדירה (תביעות בגין ליקויי בנייה, איחור במסירה וכיו"ב). במסגרת זו אף חיברתי את הספר המקיף ביותר שנכתב בארץ על רכישות דירה מקבלנים. בנוסף, המשרד מתמחה בתביעות ליקויי בנייה של קבלנים ומייצג הן רוכשי דירות והן ועדי בתים".

 

מהן התובנות הכי חשובות שלך לניהול עסק מצליח?

"ניהול עסק מצליח, לפחות בתחום עריכת הדין, דורש בחירת תחום עיסוק והתמחות יסודית בו כדי להעניק ללקוחות את השירות המיטבי באותו תחום. אני לא מאמין שניתן לספק שירות מקצועי מיטבי בקשת רחבה של נושאים, שכן כל תחום בפני עצמו דורש התעמקות ושליטה בהתפתחויות הפסיקה והדין. עו"ד ששולח את לחמו על פני המים, חוטא למטרה".

 

"מטרת המשרד היא לייצר פתרונות עוד לפני הגשת בקשה לחדלות פירעון, ואם וכאשר יגיע הצורך להגשת בקשה זו - היא תתבצע בדרך שתפגע בלקוח ברמה הפחותה ביותר"
האם משבר הקורונה השפיע על העסק שלך?

"משבר הקורונה לא פסח גם על שוק עורכי הדין. עם תחילת משבר הקורונה גויסתי לשירות מילואים רצוף של 55 ימים שבמהלכם עבודת המשרד הושבתה כמעט לחלוטין. זה היה אתגר רציני ביותר, שבמסגרתו ניסיתי לשלב את שירות המילואים התובעני יחד עם הצורך לתת מענה ללקוחות. אני מקווה שהצלחנו לעבור את התקופה בלי יותר מדי זעזועים ברמה העסקית".

 

אומרים שזה ייקח לא מעט זמן. איך אתה נערך להמשך מבחינה עסקית ואישית?

"לצערי, עקב העובדה שמשרדי מייצג גם בתחום חדלות הפירעון יש עלייה בפניית לקוחות בהקשר זה. אני מוצא נחמה מסוימת בכך שהמשרד חרט על דגלו את היחס והשירות האישי, כך שהלקוחות המגיעים בסיטואציות שאינן נעימות מוצאים אוזן קשבת ואמפתיה למצבם. מטרת המשרד היא לייצר פתרונות עוד לפני הגשת בקשה לחדלות פירעון, ואם וכאשר יגיע הצורך להגשת בקשה זו - היא תתבצע בדרך שתפגע בלקוח ברמה הפחותה ביותר".

 

כמה שעות אתה עובד בשבוע והאם היית רוצה שהמספר הזה ישתנה?

"בדרך כלל שעות העבודה במשרד הן בין 8:00 ל- 18:00. יש ימים שבהם צריך לעבוד מספר שעות רב יותר, אך אני מנסה לשמור על מסגרת שעות קבועה. בתחום שלנו העבודה לא מסתיימת לעולם וצריך לדעת מתי 'לזרוק את העט'. זה דורש גם משמעת עצמית".

 

האם אתה מצליח לשמור על המסגרת הזאת ולאזן בין הקריירה לחיי המשפחה?

"אני לא מאמין שאפשר להיות עצמאי במדינת ישראל בלי שזה יבוא בצורה כזו או אחרת על חשבון המשפחה. עם זאת, אני משתדל לפנות כמה שיותר זמן לאשתי ושלושת ילדי באמצעות קביעת שעות קשיחות יחסית לסיום יום העבודה, ולמעט בעבודה בסופי שבוע".

 

שגרת האימונים השבועית שלך?

"אני מתאמן שלוש פעמים בשבוע עם מאמן אישי, כך אני מנקה את הראש מהעומס הרב".

 

מה נמצא בצלחת שלך?

"אני משתדל לשמור על תפריט של שלוש ארוחות מרכזיות ביום ושלוש קטנות בין לבין. ארוחת הבוקר שלי מורכבת בדרך כלל מכריך סלמון, מיץ תפוזים וקפה, בצהריים אני אוכל מנה בשרית עם פחמימה, ובערב - כריך חלבי כלשהו".

 

איך אתה נרגע?

"באופן כללי אני תופס את עצמי כטיפוס די רגוע (למרות שיהיה מי שיחלוק על זה...). אבל אם אני צריך להירגע ממשהו באופן יזום, זה יהיה על ידי בחירה בפעילות אחרת, מסיחת דעת".

 

כמה שעות אתה ישן בלילה?

"מאז שהייתי ילד קשה לי למשוך אל תוך הלילה ולרוב ב-23:00 אני כבר ישן. בכל זאת, למחרת צריך להתעורר ליום חדש של קרבות...".

 

על איזו פעילות לא תוותר אף פעם, לא משנה עד כמה אתה עסוק?

"ארוחת הערב המשפחתית של ליל שבת".

  

3 קצרות על חיים ואיזונים 

1. לא לשכוח שמעבר למשרד יש גם משפחה שצריך להגיע אליה בשעות סבירות.

2. לא להזניח את הבריאות על חשבון המרוץ הבלתי פוסק של החיים.

3. לדעת להתייחס לעבודה בצורה קלילה, אבל בלי שזה יבוא על חשבון מקצועיות בלתי מתפשרת.

 

יעקב - משרד עו"ד

כתובת: לוחמי הגטאות 12, נהריה

טל': 04-9920006

אתר: gy-law.co.il

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד