אחוות נשים בלי צבעים: למה כוכבות מפרסמות תמונות בשחור-לבן?

מג'ניפר אניסטון ועד גל גדות, מקלואי קרדשיאן ועד אסתר רדא, מאווה לונגוריה ועד מיה דגן – מפורסמות בארץ ובעולם נענות לאתגר חדש ברשת במטרה לקדם פירגון נשי

איתי יעקב

|

29.07.20 | 09:23

הרשתות החברתיות התמלאו ביומיים האחרונים בתמונות נשים בשחור-לבן אשר בחרו לפרגן לנשים אחרות, לרוב חברות קרובות, קולגות למקצוע, פוליטיקאיות המובילות שינוי חברתי-כלכלי-פוליטי או מובילות דעה. תוכלו למצוא אותן תחת ההאשטגים challengeaccepted# ו-womensupportingwomen#.

 

 

רק באינסטגרם שותפו השבוע כ-7.7 מיליון תמונות תחת ההאשטג האחרון, אליו הצטרפו גם רשימת מפורסמות בינלאומיות ענפה הכוללת, בין השאר, את ג'ניפר אניסטון, גל גדות, סינדי קרופורד, קלואי קרדשיאן, פריס הילטון, ג'ניפר גארנר, רייצ'ל זו, אווה לונגוריה, קרי וושינגטון ואחרות. בישראל אפשר למצוא באתגר פיגורות מתחום הבידור כמו מיה דגן, אסתר רדא ותאיר חיים.  

 

 

 

"תודה לכל הנשים המבריקות והיפות בחיי ששלחו לי את ההודעות המרוממות ביותר", כתבה אניסטון, שפתחה מוקדם יותר השנה חשבון אינסטגרם שהפך מיד לפופולארי. "האמת, אני לא ממש מבינה את האתגרים האלה... אבל מי לא אוהב סיבה טובה לתמוך בנשים!" 

 

"לכל המלכות שלי – בואו נפיץ אהבה ונזכור להיות קצת יותר נחמדות אחת לשנייה", כתבה קלואי קרדשיאן. חלק מהנשים בחרו למעט במילים ופשוט לשתף תמונה שלהן בשחור-לבן ולאתגר מספר חברות אחרות. גם בשתיקה רועמת יש מסר חזק. היו אחרות שביקרו את המהלך, כמו הסופרת אלנה לוינסון, שצייצה השבוע שאולי במקום לפרסם תמונות בשחור-לבן יש לקרוא לנשים לנתק מעצמן חברות מתעללות.  

 

 

 

זאת אינה הפעם הראשונה שנשים רבות מתגייסות לאתגר רשת. ב-2016 נשטף האינסטגרם במיליוני תמונות של נשים בשחור-לבן כדי להעלות מודעות לסרטן השד. על פי "הניו יורק טיימס", האתגר הנוכחי החל לפני כשבוע על ידי העיתונאית הברזילאית אנה פאולה פדרו. האירוע שעורר את האתגר היה רצח פינאר גוטקין, אישה בת 27 שדווחה כנעדרת ונמצאה מתה ביער בדרום מערב טורקיה מוקדם יותר החודש. על פי החשד, היא נהרגה על ידי בן זוגה הקנאי לשעבר. בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה באלימות כלפי נשים גם בישראל, כשרק מתחילת השנה נרצחו בארץ 11 נשים.

 

 

 

האם בכוחן של תמונות שחור-לבן באינסטגרם לשפר את מצבן של נשים בעולם או שהאתגר הזה יחלוף ויישכח כמו רבים שהופיעו לפניו? כך או כך, ניתן לברך על התגייסויות ברשתות החברתיות שמתמקדות במסרים ולא בקידום מוצרים.

 

 

 

   

  ומה גילינו בארון ובבית של נלי תגר ההריונית?

  בארון של נלי תגר: "בישראל יש חשש להשקיע בעצמך. זה נחשב מתנשא". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: ענבל מרמרי)
  בארון של נלי תגר: "בישראל יש חשש להשקיע בעצמך. זה נחשב מתנשא". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: ענבל מרמרי)

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד