צילום: סם יצחקוב

מיטל ברכה

נשות קריירה מספרות על הנוסחה שלהן לקריירה משגשגת וחיים מאושרים, ואיך להפוך את משבר (הקורונה), למנוף של צמיחה. והפעם: מיטל ברכה, כוכבת הילדים ״ספורטולי״

״אני אדם שמאוד אוהב לגוון, ליצור, לתת לדמיון מקום". מיטל ברכה (צילום: עמיר צוק, איפור: רונית יולזרי )
״אני אדם שמאוד אוהב לגוון, ליצור, לתת לדמיון מקום". מיטל ברכה (צילום: עמיר צוק, איפור: רונית יולזרי )

מיטל ברכה, כוכבת הילדים ״ספורטולי״.

 

קצת עלייך ואיך נולד חלומך לעסוק בתחום?

״שם העסק שלי הוא ספורטולי, והוא מעיד עליי יותר מהכל, כי הוא מחבר את האהבה שלי לילדים ולספורט. מגיל 4 צעדתי במסלול לעבר החלום שלי, מבלי לשיים אותו עדיין. רקדתי בלט וזכיתי במורי ריקוד שהיו עבורי מורים לחיים. אם זה כילדה, בלהקת בלט בניצוחה של ג׳אן קנדיוטי פסקל וכנערה, בלהקת המחול הייצוגית של העיר האשדוד בניהולו של חיליק ג׳אנו, שם גם נכנס לחיי אבי לוי שבזכותו נולד החיבור עם אבי דור, שכתב וביים את התכנית הראשונה שלי. את התשוקה הזו שבערה בי תיעלתי כמורה לריקוד מגיל 15 ואז בצבא, כקצינת כושר קרבי ובהמשך, בלימודי התואר ביעוץ חינוכי ולימודי תנועה בוינגייט. כל תחנה בחיי נתנה משמעות לחלום שלי, יצקה תוכן וסללה את הדרך למימוש הייעוד שלי והעבודה שלי מאפשרת לי הלכה למעשה להגשים אותו״.

 

מה את הכי אוהבת בעבודתך?

״אני אדם שמאוד אוהב לגוון, ליצור, לתת לדמיון מקום. ילדים מגיעים נטולי מסכות, הכי נקיים וטהורים. הקשר הבלתי אמצעי איתם מרגש אותי כל פעם מחדש.לספורט יש השפעה מדהימה על הביטחון שלנו בעצמנו, על הקשרים החברתיים שלנו, על האושר שלנו ועל ההצלחה בכל תחום בחיינו.יש הרבה מאד תחומי ספורט יחידניים וקבוצתיים וכל אחד יכול למצוא תחום שמתאים לו והוא אוהב. ילדים הם כחומר ביד היוצר ומתי, אם לא בילדות, הזמן הנכון להנחיל להם את החשיבות והאהבה לספורט. בייחוד היום, כשהטכנולוגיה מהפנטת אותם למסך ופעמים רבות, מצמצמת תנועה. ובל נשכח, צחוק ובפרט צחוק של ילדים מחייה את הנשמה, מלבד העובדה שהוא מחזק שרירי הבטן (: וטוב לבריאות - ובעבודה הזו הומור הוא מרכיב חשוב והכרחי!״

 

"העסק שלי מחבר את האהבה שלי לילדים ולספורט". בבגדי כוכבת הילדים "ספורטולי" (צילום: באדיבות מיטל ברכה)
  "העסק שלי מחבר את האהבה שלי לילדים ולספורט". בבגדי כוכבת הילדים "ספורטולי" (צילום: באדיבות מיטל ברכה)

   

  הישג שהינך גאה בו במיוחד.

  "חזרתי לארץ אחרי שנים בארה"ב, לבד, אחרי גירושים לא פשוטים, עם שני ילדים קטנים. עזבתי קריירה מאד מצליחה, עם הופעות מוזמנות לחודשים קדימה, מתוך האמונה שהמקום הנכון עבור ילדיי לגדול זה בישראל. בחירה זו אילצה אותי לבנות את עצמי מאפס כאן בישראל. בתקופה הראשונה תיפקדתי על אוטומט, יום ביומו. ניסיתי לשמור על הראש מעל המים ולהחדיר בילדים שלי את הרצון ללכת בעקבות החלומות שלהם.

   

  "היו הרבה קולות רקע שטענו שאני משלמת מחיר כבד עבור הקריירה שלי. לשמחתי אני עטופה במשפחה מדהימה ונדירה ובחברים תומכים ומפרגנים שלרגע לא נתנו לי ליפול ורק חיזקו את הקול הפנימי שלי, לאורך כל הדרך כמו מנטרה אמרתי: אמא מאושרת - ילדים מאושרים! וזה אחד הדברים שאני יותר גאה בהם! הילדים שלי מקבלים אמא שלא מוותרת לעצמה, שמגשימה את החלומות שלה, שטועה, לומדת ומתקנת, מתוך רצון ואמונה שיגדלו להיות אנשים בוגרים שמאמינים בעצמם, הולכים אחרי החלומות שלהם וגדלים להיות אנשים מאושרים. כשאני מתבוננת בהם, בקשר ביניהם, בהתנהלות שלהם, בתגובות שלהם לכל מיני סיטואציות- אני מרגישה שהצלחתי״.

   

  איך מתמודדים בזמן משבר (הקורונה) ושומרים על קהל הלקוחות?

  ״משבר הוא גם הזדמנות. במקרה שלי התפנה לי הרבה זמן, אותו ניצלתי לכתיבה של תכנים חדשים ותכנון ההתפתחות שלי ושל העסק שלי קדימה. הייתי בקשר, בעיקר דרך טלפון וזום עם ילדים,שהוריהם פנו אליי כי הילד/ה ביקש/ה בנוסף הקלטתי סדרת תוכניות גם עם מועצות מקומיות, קניונים שהתאימו לתקופה ולשאוב עידוד מהבידוד. הנפקתי גם כרטיסיות עם רעיונות לפעילויות ברוח החשיבה היצירתית ושיתפתי עם הקהל שלי״.

   

  טיפים לחיים טובים

  1. ״התשובה הראשונה והברורה בעיניי היא אהבה. אהבה לעולם (לפרגן, לפרגן, לפרגן) וקודם כל, אהבה וקבלה של עצמנו! לפתוח את הבוקר, להסתכל בראי ופשוט לאהוב את עצמנו - כפי שאנחנו! כשאנחנו נאהב ונסלח לעצמנו, גם לסובבים יהיה קל לאהוב אותנו.

  2. מחשבות חיוביות ושמירה על אנרגיה טובה.יש סיבה לכל דבר שקורה לנו. אם אנחנו מזמנים לחיינו רע - הוא יגיע. אם אנחנו מזמנים שפע, השפע יגיע. בקיצור, מחשבות חיוביות עוזרות תמיד! תנסו - מקסימום, זה יצליח״.

   

  בואו להיות חברים שלי גם בפייסבוק ובאינסטגרם:

  פייסבוק: ספורטולי

  אינסטגרם: Meital_braha

  יוטיוב: www.youtube.com/sportulysong

   

   

  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד