צילום: סם יצחקוב

סיון אוחנה

נשות קריירה מספרות על הנוסחה האישית שלהן לקריירה משגשגת וחיים מאושרים, ואיך להפוך את משבר (הקורונה), למנוף של צמיחה. והפעם: עורכת הדין סיון אוחנה

"להיות עורכת דין זו הייתה בחירה ברורה עבורי". סיון אוחנה  (צילום: עמיר צוק)
"להיות עורכת דין זו הייתה בחירה ברורה עבורי". סיון אוחנה (צילום: עמיר צוק)
סיון אוחנה, עורכת דין, נוטריון ומגשרת.

 

ספרי קצת עלייך ועל הכשרתך המקצועית.

״עורכת דין, נוטריון ומגשרת, בת 38, אם ל-4 ילדים, בעלת משרד עורכי דין בעפולה, המתמחה בענייני משפחה וירושה, דיני הוצאה לפועל ופשיטת רגל, משפט אזרחי ומקרקעין״.

 

ספרי לנו איך נולד חלומך להיות עורכת דין?

״עוד מהיותי ילדה, אבי סבר שאני צריכה להיות עורכת דין, וכך גם הרבה אנשים בסביבתי, זו היתה בחירה ברורה מאוד בעבורי.

עורכת דין זה הכי אני, זה האופי שלי, שכן מילדותי עמדתי על דעתי, נלחמתי על זכויות החלש, הייתי בעלת יכולת התבטאות גבוהה ואסרטיבית. חלומו של אבי, בעצם, הפך לחלום שלי ולמציאות. מאז ומעולם ראיתי בעריכת דין אין סוף אפשרויות להתפתחות אישית, אך בעיקר, אם לומר את האמת, מקום בו לי כאישה, יש יכולת להשפיע על חיי אנשים״.

 

״הבנת המשבר והשלכותיו על הילדים, חשובה מאוד לתהליך הגישור, כאשר ההליך צולח ומסתיים בכבוד בין הצדדים, הרי שלרוב יש בכך, כדי להביא למערכת יחסים תקינה כהורים, בהמשך״
מה הדבר שגורם לך את הסיפוק הרב ביותר בעבודתך?

״האתגר ותחושת השליחות בכל תיק ותיק, וכאשר אני מוצאת פתרונות יצירתיים ומשפטיים המסייעים ללקוחותיי. אני אוהבת את העבודה המשותפת של צוות משרדי המופלא, את הערבות ההדדית והאחריות האישית, את הלויאליות וההרמוניה השוררת במשרדי, וכמובן קצירת ההצלחות והתוצאות המשפטיות שאני משיגה עבור לקוחותיי״.

 

גישור – הדרך הנכונה ליצירת ערוץ תקשורת בין הצדדים, מתוך מחשבה על היום שלאחר הגירושין, תוכלי לספר על תחום דיני המשפחה והגישור, במסגרת עבודתך השוטפת?

״הגישור יעיל מאוד לפתרון סכסוכים משפחתיים ולזוגות המעוניינים לערוך הסכם גירושין, בהידברות. התהליך הינו ממוקד, יעיל וחסכוני. בתום הגישור, ההסכם מנוסח משפטית, ובקבלת תוקף פסק דין, הינו מחייב. פגישות הגישור במסגרת עבודתי השוטפת, מתנהלות באווירה המאפשרת דיאלוג, הן כוללות פגישת היכרות ובניית חוזה עבודה, הבנת מהות המחלוקת, הגדרת הנושאים להסכם, הבנת צרכיי כל אחד מהצדדים, העלאת אופציות לפתרון המחלוקת, ומו"מ לקבלת החלטות וגיבוש הסכמות. הפגישות הן גם משותפות וגם אישיות. מספר הפגישות בהליך הגישור תלוי במורכבות הנושאים במחלוקת, בפערים בין הצדדים, ובאישיותם״.

 

כמי שעוסקת בגישור שנים רבות, מדוע לדעתך זו דרך המלך, ליישוב סכסוכים?

״תהליך הגירושין, תהליך בעל השלכות על רווחת כל אחד מבני הזוג והילדים. גישור בגירושין, תחום ייחודי המחייב התייחסות לא רק לאספקט המשפטי והכלכלי, אלא גם לאספקט הרגשי. הבנת המשבר והשלכותיו על הילדים חשובה מאוד לתהליך הגישור, וכאשר ההליך צולח ומסתיים בכבוד בין הצדדים, הרי שלרוב יש בכך כדי להביא למערכת יחסים תקינה כהורים בהמשך. לכן, דרך המלך הינה לסיים את חיי הזוגיות שעלו על שרטון, בדרכי שלום ובנועם, בפרט כאשר ישנם ילדים משותפים המחייבים את הצדדים לשיתוף פעולה וכבוד הדדי, למשך שנים ארוכות לאחר מכן״.

 

איך מתמודדים בזמן משבר (קורונה) ושומרים על קהל הלקוחות?

״לייצר אנרגיה חיובית ולהתמקד במה שתלוי בי. האמונה הגדולה שלי בבורא עולם ובעצמי, מאפשרת לי להתמודד בהצלחה עם משברים.

אצלי בתקופת הקורונה זה בא לידי ביטוי בכך שהתמקדתי בזמן איכות עם 4 ילדיי, השתדלתי לנצל את הזמן הרב כדי לבנות תקשורת טובה ואיכותית עימם, ובינם לבין עצמם, וזאת תוך שמירה על קשר מתמיד עם לקוחותיי, מעקב אחר ענייניהם ומתן מענה מיידי. הלקוחות ידעו שעומד לרשותם צוות עורכי דין מנוסה, אמין, מקצועי, יצירתי ובעל תושייה משפטית ומחשבתית. התפקיד שלנו לאפשר ללקוחותינו לישון בשקט ולדעת שעניינם מטופל על הצד הטוב ביותר, גם בעת משבר. לקוחותינו זוכים ליחס אישי, תוך הבנת צרכיהם והתאמת הטיפול עבורם, בהתאם״.

 

טיפים לחיים טובים

1. ״לכו עם הלב ועם תחושות הבטן שלכם עד הסוף. אל תחשבו מה אחרים יחשבו על כך ומה יגידו – עשו מה שנכון לכם.

2. ״האמינו שיש סיבה לכל דבר שקורה בעולם, וקורה לנו, והכל לטובה. אם אנו מזמנים לנו שפע, השפע יגיע. אם אנו מזמנים רע, כנראה שהרע יגיע. דרכנו נסללת באמצעות מחשבה, דיבור ומעשה. הכל עניין של גישה״.

 

הרב לוין 13, עפולה | 04-9999923 | sivanohanao@gmail.com

פייסבוק: סיון אוחנה, עורכי דין, נוטריון וגישור

 

איפור ושיער: מורין עטר

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד