צילום: סם יצחקוב

ד"ר שני רופא

פרויקט נשים משפיעות 2020: נשות קריירה מצליחות מספרות על הנוסחה האישית שלהן לקריירה משגשגת וחיים מאושרים

"אני לומדת אודות מכלול הסוגיות והדרך הנכונה ביותר עבור הלקוח. חשוב לי להבין את הראיות, לצד ניתוח מעמיק אודות מקורן, קבילותן, ושימוש נכון בנתונים בצורה הולמת עבור הלקוח״. ד"ר שני רופא  (צילום: טל שחר)
"אני לומדת אודות מכלול הסוגיות והדרך הנכונה ביותר עבור הלקוח. חשוב לי להבין את הראיות, לצד ניתוח מעמיק אודות מקורן, קבילותן, ושימוש נכון בנתונים בצורה הולמת עבור הלקוח״. ד"ר שני רופא (צילום: טל שחר)

ד"ר שני רופא, עו"ד, מבכירות עורכי הדין, בתחומי לשון הרע, המשפט והטכנולוגיה, מחשבים ואינטרנט.

 

מה הניע אותך ללמוד דווקא משפטים?

״כחוקרת בתחום הראיות הדיגיטליות, והקשר שבין משפט לטכנולוגיה מזה 25 שנים, וכמי שמאמינה בצדק וביושר, ראיתי לנכון כי מקצוע זה יהווה כלי עבודה שימושי לעשיית צדק בחברה כולה. אני מייצגת חברות וארגונים אשר נתבעים בנסיבות שונות, שואפת בכל תיק לחפש את הדרך המשפטית הראויה להגיש כתב תביעה שכנגד, ובכך לשנות את ״מאזן האימה״, ולהביא לתוצאה המשפטית הטובה ביותר עבור לקוחותיי״.

 

באילו תחומים המשרד עוסק?

״תחום העיסוק הינו דיני משפחה, לשון הרע, עם דגש על סביבת אינטרנט ורשתות חברתיות, מחשבים ואינטרנט״. ד"ר שני רופא הינה דמות מקצועית ידועה ומובילה בנושאים לעיל, וכן בוררת ומגשרת מקצועית.

 

אילו תכונות לדעתך נדרשות להצלחתו של עו"ד בתחום שבו את עוסקת?

״אופטימיות, יסודיות, יצירתיות, הרבה ניסיון חיים, אסרטיביות, וידע לבחון בין טפל ועיקר. בתחומי לשון הרע ודיני משפחה, קל וחומר מחשבים ואינטרנט, נדרש ידע רב, לצד יתר התכונות אותן ציינתי בסעיף קודם, לרבות דקדקנות, חריצות, יכולת הנעה ונחישות. הידע הרב הנדרש בתחום זה אותו צברתי לאורך השנים, מאפשר לי ניתוח מעמיק של הראיות המוצגות על שולחן בית המשפט. אני לומדת אודות מכלול הסוגיות והדרך הנכונה ביותר עבור הלקוח. חשוב לי להבין את הראיות, לצד ניתוח מעמיק אודות מקורן, קבילותן, ושימוש נכון בנתונים בצורה הולמת עבור הלקוח״.

 

מבין התיקים בהם טיפלת, האם יש אחד שזכור לך במיוחד?

״במסגרת תחומי העיסוק במשרדי, ובשילוב שבין לשון הרע לבין דיני משפחה, תביעה אותה הגשתי לבית המשפט בשמה של מרשתי אשר תבעה את אימה, וכך נכתב ברישא כתב התביעה: עניינה של כתב תביעה זה הינו לשון הרע, הוצאת דיבתה, עוולת הנגישה, תרמית, הפרת חובה חקוקה, לרבות הכפשה ופגיעה בשמה הטוב של התובעת. במוקד כתב התביעה עמד מסע רדיפה אשר כלל בין היתר תלונת שווא במשטרת ישראל המהווה את נשוא התביעה אותה הגישה התובעת כנגד הנתבעת. מסע הרדיפה לעיל שכל יעודו כאמור הוא לפגוע בתובעת, כלל פניות לגופים ומוסדות ממשלתיים, לרבות כאמור הגשת תלונת סרק/שווא במשטרת ישראל, וכן הגשת תביעה במסגרת דיני משפחה כנגד התובעת - תביעה אשר נדחתה על הסף, והכל כאמור במטרה לפגועה בבת״.

 

מהו ה"אני מאמין" שלך?

״להקשיב לתחושת הבטן, כמו גם "ואהבת לרעך כמוך", קרי: נר הצדק, התבונה, החמלה, האינטליגנציה, אהבת האדם באשר הוא - באור רב יאיר את דרכי!״.

 

נשים מכל המדינות, הדתות והתרבויות נלחמות על מנת ליצור עולם טוב יותר. האם גם את נלחמת על העצמה נשית?

״כעורכת דין בעלת 4 תארים בתחומי מדעי המחשב, מנהל עסקים ומשפטים, מומחית מטעם בתי המשפט והסנגוריה הציבורית בסוגיות המחשבים ואינטרנט בעשרות רבות של חוות דת בארץ ובעולם, וכסופרת משפטית מקצועית אשר כתבה 6 ספרים בתחומי המשפט והטכנולוגיה, וכי 2 מתוכם מצויים בכל ספריות בתי המשפט בישראל, ובימים אלו מסיימת לכתוב את ספרה השביעי בן 1,000 העמודים – משפט וטכנולוגיה בסביבה האינטרנטית.

 

"כמי שעומדת בראש ועדת לשון הרע, במחוז מרכז של לשכת עורכי הדין, וכן חוקרת במשך שנים רבות אודות סוגיות האונס הוירטואלי, וכמרצה מזה שנים באקדמיה, בוררת ומגשרת מקצועית, אני רואה בתפקידי כשליחות לעשיית צדק עבור החברה כולה, ועל שולחני לא מעט תיקי שכר מצווה, ומשכך, אני מרגישה שאיני זקוקה להעצמה נשית, ובטח לא למי שתלמדני מה זו העצמה נשית, קל וחומר לא זקוקה לאף "בית ספר" שילמד אותי איך "לשבור" "תקרת זכוכית", "ותקרות" בכלל, אני עושה זאת יום יום! וכי למיטב ידיעתי - הלביאה אינה באמת מוטרדת ממה שחושבות עליה הכבשים, ומנגד - הכבשים מוטרדות עד מאוד מאשר חושבת בעניינן הלביאה!!״

 

אם לא היית עורכת דין, במה היית עוסקת?

"רופאה – חוקרת מוח, או טייסת טיסות אזרחיות בחברת אל-על או דומה לה".

  

03-9080934 | www.roffeh.biz | Shani@roffeh.com | www.roffeh.net

 

  • עורכת הפרויקט: שוש רוטנברג
  • הפקה: קבוצת רוטנברג תקשורת | צילום: טל שחר | איפור: רונית יולזרי

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד