ממלכת יופי לאשת עסקים מצליחה: תחנות בזמן של רוית אסף

מלכת היופי בדימוס חוגגת היום 46, וזו הזדמנות מצוינת לצלול לאלבום התמונות שלה, החל מהרגע ששינה את חייה ועד לקריירה המצליחה שהיא מנהלת היום. טפו טפו

מלכה בנסיקה. רוית אסף (צילום: תומריקו)
מלכה בנסיקה. רוית אסף (צילום: תומריקו)

28 שנים עברו מאז עמדה רוית אסף על הבמה הגדולה של טקס מלכות היופי והכתר הונח על ראשה. מאז הספיקה לעבור בכמה נקודות בדרך, כולל שערים ב"לאשה", קריירת דוגמנות מצליחה, השתתפות בריאליטי (עם הגרוש שלה!) ולימודים שהובילו אותה לעסקים המצליחים שהיא מנהלת היום. ואיזה מעגל היא סגרה בשנה האחרונה עם המקום בו הכל התחיל?

 

התחרות ששינתה הכל

את תואר מלכת היופי קיבלה אסף בשנת 1992, והיא מגדירה את התחרות כרגע ששינה את חייה. באחד הפוסטים שלה כתבה: "לא אשכח את הערב הכל כך מרגש הזה, בו עמדתי על הבמה הגדולה בבנייני האומה בירושלים, התחרות הראשונה ששודרה בטלויזיה...ואני נבחרת למלכת היופי של ישראל לשנת 1992! למוסד מלכות היופי יש חלק משמעותי בעיצוב חיי כדוגמנית ואשת עסקים...הכתר הזה היה מקפצה לחיי העסקיים". 

 

 

בגליון ההכתרה כמלכת יופי ב-1992 (צילום: סמי בן גד)
  בגליון ההכתרה כמלכת יופי ב-1992 (צילום: סמי בן גד)

   

  עוד בשנים שמלכת היופי הייתה מקבלת רכב חדש. בתמונה: אסף והרכב הראשון שלה - סיטרואן:

   

  הפתח לעולם הדוגמנות

  הזכייה העניקה לאסף מקפצה לעולם הדוגמנות. מאז הספיקה להשתתף בקמפיינים רבים. בפוסט נוסטלגי במיוחד שהעלתה לחשבון האינסטגרם שלה, העלתה תמונה שלה מצטלמת עם בגדי הים של גוטקס, והיא נזכרת בתחרות כפי שהייתה בשנות ה-90: "השנה היתה 1992 ואז מלכת יופי היתה באמת מלכה! לא היו אז שלטים באיילון, לא היה אינסטגרם ולא היו תוכניות ריאליטי. היתה תחרות מלכות היופי ולא היה בית בישראל שלא חיכה לערב הנוצץ הזה ששודר בטלויזיה במלוא הפאר והממלכתיות. מי לא ידע מי זו מלכת היופי...באמת ערב בלתי נשכח ומה שעושים עם ההזדמנות הזאת אח"כ, זה כבר עניין אישי, אישיותי וגם מזל. הפוסטר הזה היה תלוי בכל מקום אפשרי במדינת ישראל".

   

   

  השירות והלימודים

  שנתיים לאחר התחרות, התגייסה אסף לצה"ל ושירתה בחיל הים. ב"לאשה" דאגו לתעד גם את הרגע הזה. כאשת העשייה שהיא, אסף לא הסתפקה רק בשירות הצבאי, ובמקביל למדה ניהול וכלכלה באוניברסיטה הפתוחה ופתחה חנויות בגדים.

   

    

  אשת קריירה מצליחה  

  את בית הספר הראשון שלה לאיפור מקצועי הקימה אסף בשנת 1999 בירושלים, והיום היא עומדת בראשה של רשת בתי ספר למקצועות היופי, עם שלושה סניפים נוספים בתל אביב,  באר שבע ואשדוד. אסף זיהתה את הפוטנציאל והרחיבה את פעילותם גם לתחומי הסטיילינג, השיער וטיפוח הציפורניים. בנוסף הקימה מותג איפור משלה. אשת עסקים כבר אמרנו?

   

    

  אהבה, גירושים וריאליטי

  רוית נישאה לדוגמן אבי חזן, ויחד עם הצטלמו לשער "לאשה". בהמשך השניים התגרשו, והתמודדו יחד בתוכנית הריאליטי "עד סוף העולם" שבה התחרו זוגות גרושים על מיליון שקלים. את הכסף הם שמו בחיסכון כדי לשמור אותו לבנם המשותף ליאם.

   

  אבי חזן ורוית אסף על שער לאשה מ-1995:

   (צילום: ששון משה)
   (צילום: ששון משה)

    

   בשנת 2002, מתראיינת ללאשה ומספרת על הגירושים מאבי חזן:

    (צילום: בן לם)
    (צילום: בן לם)

      

    עם הבעל יובל הראל (ישראלי):

      

    סוגרת מעגל

    את התחרות ששינתה אצלה הכל היא לא שכחה, וגם היום יש לה קשר הדוק איתה. אסף משמשת כשופטת בשלבי התחרות כבר מספר שנים, ומלווה את בנות התחרות בפרויקטים שונים של איפור ועוד. בטקס 70 שנה לתחרות מלכת היופי, שהתקיים בספטמבר האחרון, אסף נבחרה להיות חלק ממלכות עבר מכל השנים שזכו לנאום על הבמה. מאחורי הקלעים היא סגרה עוד מעגל כשבוגרי בתי הספר שלה למקצועות היופי נבחרו לעשות איפור ושיער למלכות היופי. בפוסט שהעלתה בעמוד האינסטגרם שלה כתבה: "קמתי ליום מרגש במיוחד עבורי. הערב יתקיים אירוע 70 שנים למלכות היופי! אירוע מרגש, נוצץ וממלכתי לציון 70 שנים למפעל חיים שתמיד יהיה רלוונטי...הערב, זה סוג של סגירת מעגל עבורי. בתחרות שבה גדלתי, היום, צוות המדריכים והבוגרים שלי, יאפרו ויעצבו שיער לכל מלכות היופי, למנחים ולשאר מכובדי האירוע. הערב, אני אעמוד על הבמה הגדולה בהבימה ואספר על הדרך שעשיתי מאז שהכתר הונח על ראשי".

     

    רוית אסף (מימין) עם שופטי תחרות מלכת היופי הסטייליסטית ליאת אשורי, המעצב שי שלום, העורכת האחראית של שבועון 'לאשה' הגברת מימי מוזס, חביבת הקהל לשנת 2019 מאיה ברשתת ומלכת היופי לשנת 2017 רתם רבי (צילום: טל שחר)
     רוית אסף (מימין) עם שופטי תחרות מלכת היופי הסטייליסטית ליאת אשורי, המעצב שי שלום, העורכת האחראית של שבועון 'לאשה' הגברת מימי מוזס, חביבת הקהל לשנת 2019 מאיה ברשתת ומלכת היופי לשנת 2017 רתם רבי (צילום: טל שחר)

      

     מאחורי הקלעים של טקס 70 שנה לתחרות מלכת היופי:

       

     פעם דוגמנית, תמיד דוגמנית

     בכתבה שאליה התראיינה אסף ב"לאשה", היא נשאלה האם למלכות יופי קשה יותר להתבגר והשיבה: "ייתכן שלמלכות יופי שפנו לקריירת דוגמנות קשה יותר, כי הן צריכות לענות על מודל מסוים, ולכן כשצץ לו הקמט הראשון הן עשויות יותר להילחץ. מצד שני, אני חושבת שגם לנשים שלא היו מלכות יופי או דוגמניות, והן מאוד מודעות לטיפוח ולמראה החיצוני, זה יכול להיות קשה לא פחות". את הקמט הראשון לדבריה היא גילתה בגיל 42. מעבר לטיפוח, היא טוענת שגם הגנטיקה שלה מאפשרת לה להמשיך להיראות כך. בזמן שהיא ממשיכה להצטלם לקמפיינים שונים, לנו מספיק להציץ באינסטגרם שלה ולייחל שגם אנחנו ניראה ככה.

      

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד