צילום: סם יצחקוב

"מה שמחזיק אותך ברגעי קושי זו התשוקה למקצוע שאת אוהבת״

מגיל צעיר שקד גדסי אהבה אמנות, וכיום היא אדריכלית ומעצבת פנים ובעלת משרד בתחום. היא נלחמת על הטוב ביותר עבור לקוחותיה, ויש לה גם מסר לנשים

"גאה במיוחד בבתים שקורמים עור וגידים ומשתבחים לבלי הכר. באחד מהבתים תכננתי גג רעפים עם תקרת נוטפדר וקורות עץ חשופות, ולאחר הביצוע נעתקה נשמתי, והרגשת סיפוק אדירה מילאה את ליבי". שקד גדסי, בעלים של "עץ השקד - אדריכלות ועיצוב פנים"  (צילום: אביגיל עוזי)
"גאה במיוחד בבתים שקורמים עור וגידים ומשתבחים לבלי הכר. באחד מהבתים תכננתי גג רעפים עם תקרת נוטפדר וקורות עץ חשופות, ולאחר הביצוע נעתקה נשמתי, והרגשת סיפוק אדירה מילאה את ליבי". שקד גדסי, בעלים של "עץ השקד - אדריכלות ועיצוב פנים" (צילום: אביגיל עוזי)

שקד גדסי, בעלים של "עץ השקד – אדריכלות ועיצוב פנים", אדריכלית ומעצבת פנים.

 

איך החלה התמקצעותך בתחום?

״כאם לילדים, הנושא שמטרידני הינו מעמד האישה בשוק העבודה. הייתי רוצה לראות אמהות שאינן חוששות להיות אמהות. אישה לא צריכה להרגיש שהיא נלחמת על מקום עבודתה. להביא ילד לעולם, זה דבר נפלא ומבורך"

״מגיל צעיר אהבתי ליצור דברים שקשורים לאמנות, בילדותי עיצבתי את חדרי שוב ושוב, משום שאהבתי להתחדש. יום אחד החלטתי לצבוע קיר בגוון אדום נועז, ופיזרתי עליו שברי זכוכית שנחתכתי מהם, זה היה שיגעון ילדות. תמיד אספתי פריטי נגרות שמצאתי ברחוב כדי לשפצם, ראיתי בדמיוני איך יוכלו להיראות. אהבתי לעסוק בצילום, בנגרות, לרתך וליצור יש מאין. לאחר הצבא, התקבלתי ללימודי אדריכלות ועיצוב בשנקר, סיימתי בהצלחה והלכתי לעבוד במשרדים שונים כשכירה, שאבתי ידע וצברתי ניסיון. כיום אני בעלת משרד הנקרא "עץ השקד - אדריכלות ועיצוב פנים".

 

במה את גאה במיוחד בעבודתך?

״גאה במיוחד בבתים שקורמים עור וגידים ומשתבחים לבלי הכר. לדוגמה: באחד מהבתים תכננתי גג רעפים עם תקרת נוטפדר וקורות עץ חשופות, ולאחר הביצוע כשעמדתי בחלל, נעתקה נשמתי, והרגשת סיפוק אדירה מילאה את ליבי״.

 

השינוי שהיית מקווה לראות בישראל עד יום האישה הבא?

״כאם לילדים, הנושא שמטרידני הינו מעמד האישה, בשוק העבודה. הייתי רוצה לראות אמהות שאינן חוששות להיות אמהות, כי להביא ילד לעולם, זה דבר נפלא ומבורך. אשה לא צריכה לפחד להודיע על הריונה או לצאת לחופשת לידה, שמא לא יהיה לה לאן לחזור, למרות החוק המגן על האשה, רבים המעבידים שאינם רואים בעין יפה נשים צעירות שמעוניינות להרחיב משפחתן. אישה לא צריכה להרגיש שהיא נלחמת על מקום עבודתה״.

 

מהו הקו האדום שלך בעבודתך?

״ראשית, תמיד אעמוד על כך שהבית יהיה פרקטי ולאו דווקא מעוצב, לעולם לא אתן ללקוח להתפשר על תכנון לא נכון. שנית, לא אסכים לבחור חומרי גלם לא איכותיים. ולסיום אינני מאמינה בעיצוב שהינו פס ייצור, לא אעצב ללקוחות שונים, בתים זהים, משום שלדעתי ביתו של אדם הוא מבצרו״.

 

"אשה שמשלבת קריירה, משפחה ואת אישיותה מעוררת בי השראה. הכח הנשי הינו כח עצום"

מה עיקרון ההצלחה שלך?

״אני דוגלת באמירה: טוב שם טוב משמן טוב. השירות, ההתמדה וההקפדה שבעלי המקצוע יעשו את העבודה הטובה ביותר למען לקוחותיי, גורמים ללקוחות להמליץ עליי, פרסום העובר מפה לאוזן הוא הפרסום המהיימן ביותר״.

 

איזו אשה מעוררת בך השראה, ולמה?

מעוררת בי השראה אשה שמשלבת קריירה, משפחה ואת אישיותה. הכח הנשי הינו כח עצום. מלבד העובדה שאני חיה ונושמת עיצוב, אני חלק מקבוצת נשים רוכבות, התחביב שלי הינו רכיבה על אופנוע שטח.

 

עצה טובה לאשת עסקים בתחילת דרכה?

״תעסקי אך ורק במה שאת אוהבת, אל תתפשרי. שנני לעצמך שברגעי קושי, מה שמחזיק אותך זו התשוקה למקצוע״.

 

טל׳: 054-3243123 | פייסבוק: עץ השקד – אדריכלות ועיצוב פנים

 

הפקה: קבוצת רוטנברג תקשורת

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד