יין רוזה ברברה של יקב תבור

לחצו על הסרטון כדי לצפות במוצר
לא חמצמץ מדי כמו חלק מיינות הרוזה, נעים, קליל ובעל טעם ייחודי. יין רוזה ברברה של יקב תבור  (צילום: איה בן עזרי)
לא חמצמץ מדי כמו חלק מיינות הרוזה, נעים, קליל ובעל טעם ייחודי. יין רוזה ברברה של יקב תבור (צילום: איה בן עזרי)
טעם ייחודי

 

מה: יין רוזה ברברה , יקב תבור.

כמה: בחנות היקב ובחנויות היין.

אמרו: הכרם נמצא ברמת סירין שבגליל התחתון, לא הרחק מהיקב בכפר תבור. תהליך הכנת היין כולל שהייה קצרה עם הקליפות, כדי להגיע לצבע הוורדרד האופייני של הרוזה. המשך תהליך התסיסה והבקבוק נעשה ללא הקליפות האדומות.

טעמנו: אחלה יין, לא חמצמץ מדי כמו חלק מיינות הרוזה, נעים, קליל ובעל טעם ייחודי.

עוד משהו: תכולת האלכוהול גבוהה יחסית, 13%.

 

תזכרו את השם: תבור

יקב תבור הוקם ב־ 1999 על ידי ארבע משפחות של כורמים מכפר תבור, במטרה ליצור יין איכותי, מהנה ונגיש. היקב שוכן למרגלות הר תבור בגליל, ובחברה מספרים בחיוך שלא עובר יום שלא שואלים אותם איפה בארץ נמצא יקב תבור?

הכרמים של היקב פרושים בכל רחבי הארץ. הצפוני ביותר בגובה של 1,000 מטר מעל פני הים, בצפון רמת הגולן (למרגלות הר אביטל) והדרומי ביותר – בגובה של 850 מטר מעל פני הים, במצפה רמון.

 

אתגר הקיימות

בשנים האחרונות לקח על עצמו היקב אתגר קיימות: הפיכת כל הכרמים לאקולוגיים. המטרה: לגדל חקלאות שמתחשבת בטבע שמסביבה. בהנהגת האגרונומית מיכל אקרמן (שנבחרה כאשת העשור בתעשיית היין) הפסיקו לחלוטין הכורמים ברחבי הארץ לרסס עשבייה, פתחו גדרות למעבר בעלי חיים, בנו בתי גידול מאבנים לטובת חיות קטנות, הגדילו את המגוון הצמחי בכרם על ידי נטיעת עצים והציבו תיבות קינון לתנשמות הנחשבות כמדביר ביולוגי ממדרגה ראשונה. מאז התהליך הפכה התנשמת להיות חלק מהמיתוג של היקב והיקב קיבל אישור מהחברה להגנת הטבע להשתמש בחותמת “כרמים אקלוגיים” מטעמה.

 

הטבע אומר תודה

הפעולות שנקטו ביקב שומרות על הכרמים ועל גפניהם, מפחיתות את השימוש בהדברה ויוצרות לענבים סביבה טבעית ויציבה יותר. ביקב מסבירים שהדבר מאפשר להם לגדל ענבים בריאים ושמחים יותר באווירה מאוזנת ויציבה, כי כמו שכולנו מחפשים את האיזון והחיים הבריאים, כך גם הטבע מחפש את האיזון הטבעי לצמוח ללא התערבות.

 

רוזה מלא שמחת חיים

סדרת אדמה של יקב תבור מביאה לידי ביטוי את כל הטוב שצומח בתבור ואת הניסיון והתשוקה של אנשי היקב. בסדרה מגוון יינות זניים הנוצרים משידוכים מושלמים בין זני הענבים השונים לסוגי האדמות הפוריות המאפיינות את אזור התבור והגליל. ענבי הברברה מהכרם של היקב ברמת סירין נבצרים בדיוק בזמן המתאים כדי להפיק רוזה מפתה, מלא רעננות ושמחת חיים, שיהפוך כל שעה לשמחה יותר. לחייכם!

 

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד