כל מה שרציתן לדעת על אזרחות פורטוגלית ולא העזתן לשאול!

דאנה איבגי ורותם כהן הם רק חלק מהמפורסמים שנמצאים בדרך להוצאת אזרחות פורטוגלית. איך הם עשו זאת בלי ביורוקרטיה מיותרת? מומחי פורטוגליס מסבירים

 (צילום: Shutterstock)

 

פשוט לבדוק אם אתן זכאיות

תחילה, על מנת להיות זכאיות לאזרחות הפורטוגלית־אירופאית, מוצאכן (מאחד הצדדים) צריך להיות מאחת מארצות המוצא המזכות: מרוקו, אלג’יריה, תוניסיה, לוב, מצרים, יוון, טורקיה, בולגריה, ארצות הבלקן, סוריה, לבנון ודרום אמריקה. כמו כן עליכן להיות מעל גיל 18 ואתן צריכות לספק את שמות המשפחה של ההורים והלאום שלכן. מכאן, צוות פורטוגליס יעבד את המידע ויבחן את זכאותכן לקבלת אזרחות ודרכון פורטוגלי.

 

למה פורטוגל מאפשרת להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית?

בשנת 2015 חוקק התיקון לחוק האזרחות הפורטוגלי אשר תיקן את העוול ההיסטורי, ומקנה כיום לצאצאי המגורשים זכאות לקבלת אזרחות פורטוגלית־אירופאית. לכן, אם מוצאכן מהארצות המזכות, המוזכרות בסעיף הקודם – קיימת סבירות גבוהה מאוד שיש לכן זכאות לאזרחות פורטוגלית!

 

אפשר וכדאי להוציא אזרחות פורטוגלית

לאחר שפורטוגליס יאשרו לכן (ללא עלות וללא התחייבות) שאתן אכן עומדות בתנאי הסף, תגלו שגם התהליך להוצאת האזרחות הפורטוגלית פשוט יחסית; אין צורך במגורים בפורטוגל, בידיעת השפה הפורטוגזית או הוכחת בקיאות בהיסטוריה ותרבות פורטוגל . במידה ולא תאושרו על ידי הקהילה היהודית כזכאיות (זהו השלב הקריטי), תקבלו את מלוא כספכן בחזרה! “לכן”, אומרים בפורטוגליס, “נדיר מאוד שנתחיל את התהליך עם בקשות שיש לנו ספק כלשהו בדבר זכאותן”.

 

השוס הגדול: דרכון של האיחוד האירופי

פורטוגל חברה באיחוד האירופי, עובדה שהופכת את אזרחיה לחברים באיחוד.

 

דאנה איבגי. "פותח המון אפשרויות גם לי ובעיקר לילדים שלי"
  דאנה איבגי. "פותח המון אפשרויות גם לי ובעיקר לילדים שלי"

   

  אז אילו הטבות זה מקנה לך?

  • מעבר חופשי בין מדינות האיחוד האירופי.
  • זכאות למגורים בפורטוגל ובכל מדינות האיחוד האירופי ללא הגבלה.
  • כניסה חופשית וללא ויזה לארצות־הברית ולעוד מדינות רבות אחרות ברחבי העולם.
  • סבסוד ללימודים באוניברסיטאות ציבוריות ברחבי האיחוד.
  • אפשרות לעבוד בכל מדינות האיחוד האירופי ולקבל את כל ההטבות הסוציאליות הרלוונטיות.
  • הזדמנויות השקעה אטרקטיביות בפורטוגל וברחבי מדינות האיחוד.

   

  שימו לב: כדאי להזדרז

  כ־7,000 ישראלים כבר מחזיקים באזרחות פורטוגלית! 30,000 ישראלים נוספים נמצאים כבר בתהליך ועתידים לקבל את האזרחות בחודשים הקרובים. בשנתיים האחרונות זינק מספר הבקשות המוגשות לממשלת פורטוגל. לפי מומחי פורטוגליס: אמנם אין אף תוכנית באופק להקשחת התנאים או לעצירה של החוק, אולם מטבע הדברים הסיכון קיים. כמו כן, ככל שעובר הזמן יש סיכוי להתארכות זמני הבדיקה בפורטוגל. לכן, אם אתן בעניין וזכאיות – זה הזמן!

   

  איך זה עובד בתכלס?

  עליכן להביא איתכן מסמכים בסיסיים מאוד, כמו תעודת זהות ודרכון ישראלי. בנוסף, תצטרכו להציג הוכחות למוצא שלכן (צילום תעודת זהות או תמצית רישום של בן המשפחה שעלה מהמדינה המזכה) ולהראות ששם משפחתכן הוא שם משפחה מזכה. כזכור, חברת פורטוגליס עושה בשבילכן את הכל.

  נאווה חסון, מנהלת סניף תל־אביב בחברה מסבירה: “אנו לא רק מלווים את הלקוחות שלנו בתהליך אלא עושים אותו עבורן ובמקומן, החל משלבי הכנת הבקשה לקהילה היהודית בפורטוגל ואישורי הזכאות על ידה, דרך הכנת הבקשה הרשמית והגשתה לממשלת פורטוגל ועד מעקב שוטף וצמוד עד קבלת האזרחות”.

   

  רותם כהן. " “האפשרות להופיע בכל מקום בעולם שבו יש לי קהל, בלי מגבלות וביורוקרטיה, מרגשת אותי"
   רותם כהן. " “האפשרות להופיע בכל מקום בעולם שבו יש לי קהל, בלי מגבלות וביורוקרטיה, מרגשת אותי"

    

   רותם כהן רוצה לשיר באירופה

   גיא זו־ארץ, בת חן סבג, דאנה איבגי, עדן פינס, לירון רביבו, רותם כהן, מורן אטיאס, שירלי בוגנים, אקי אבני, לירון רביבו, ניב סולטן ובן זוגה מאור שוויצר, משפחת בוזגלו (מ”הבוזגלוס”) ועוד רבים אחרים כבר התחילו את תהליך הוצאת האזרחות עם פורטוגליס. כששאלנו את רותם כהן מה הוא מתכנן לעשות עם הדרכון הפורטוגלי-אירופאי שיקבל, הוא ענה: “האפשרות להופיע בכל מקום בעולם שבו יש לי קהל, בלי מגבלות וביורוקרטיה, מרגשת אותי. כאמן, הדרכון הזה פותח עוד דלת בחיים – אז למה לא?”.

   דאנה איבגי מוסיפה ואומרת: “בעיקרון יש בזה רק יתרונות. זה לא שאני צריכה לוותר על האזרחות הישראלית או משהו אחר שהיה מהווה קונפליקט. זה פותח המון אפשרויות גם לי ובעיקר לילדים שלי אם ירצו”.

    

   לבחור בחברה מובילה

   פורטוגליס היא הגוף היחיד בתחום, הממוקד כולו בטיפול באזרחות הפורטוגלית, ומכאן המומחיות, הניסיון הרב והמקצועיות. לפורטוגליס פריסת סניפים רחבה בישראל, לנוחות לקוחותיה. כמו כן, לחברה מערך שירות לקוחות הגדול בתחומו, הממקם את החברה כמובילה בשוק. לפורטוגליס יש סניף מקומי וייעודי בליסבון. מטבע הדברים, לאור הוותק שלה וגודלה – פורטוגליס מאגדת את מספר המבקשים וההצלחות הגדול בתחום.

    

   אז למה אתם מחכות? בפורטוגליס יבדקו את זכאותכן ללא עלות!

    

   חייגו 8048* | לפרטים נוספים באתרינו https://portugalis.co.il

    

    

    

    

    

    

   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד