קחו שליטה: "לא חייבים להגיע למצבי קיצון בחיים כדי להתעורר"

החרדות שסבלה מהן הובילו את מיכל גפני להכרה: היא זאת צריכה לשלוט בחיים שלה - ולא הם בה. עכשיו היא מעבירה את זה הלאה בעזרת תהליכי ריפוי והתפתחות עצמית

"רוב החיים מלמדים אותנו להסתכל על מה שקורה בחוץ, אבל התנועה הנכונה היא מהפנים החוצה". מיכל גפני (צילום: אוהד קב)
"רוב החיים מלמדים אותנו להסתכל על מה שקורה בחוץ, אבל התנועה הנכונה היא מהפנים החוצה". מיכל גפני (צילום: אוהד קב)

כילדה ונערה חוותה מיכל גפני אירועי חיים מורכבים שבעקבותיהם החלה לשאול שאלות קיומיות ולהתעניין בעולם הפסיכולוגיה והרוחניות. "כנערה לא הייתי מודעת לאפשרות לקבל טיפול, אבל בגיל 22 לא נותרה לי ברירה: העומס הנפשי היה רב מדי והתחלתי לחוות חרדות שהובילו לדיכאון ממושך", היא מספרת. "אז החל המסע שלי. הבנתי שאני חייבת להבין מה קורה לי, למה, ואיך אני יוצאת מזה. התחלתי ללכת לטיפול, ללמוד פסיכולוגיה, ודי מהר הבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות בחיים - לעזור לאנשים לחיות טוב יותר, להגשים את מי שהם באמת ולהעביר הלאה את הפתרונות שאני לומדת בדרך".

 

והדרך הזאת הייתה רצופת למידה. "המשכתי ולמדתי קיניסיולוגיה, מוח אחד, רייקי, פרחי באך, ואז גיליתי את עולם ה־NLP", היא משחזרת. "העמקתי בתחום וגיליתי שהשיטה מאפשרת תהליכים מאוד משמעותיים. מכיוון שאני מאמינה בתהליכים הוליסטיים עמוקים, היה חשוב לי למצוא מענה גם להיבטים הרוחניים והאנרגטיים. כך הגעתי ל'אוניברסיטה הקוסמית', שמציעה כלים טיפוליים שניתן לשלב עם כל שיטה אחרת".

 

מה הדבר הכי חשוב שלמדת על עצמך בעקבות הדרך שעברת?

"עד כמה חשוב להתמסר בכנות לתהליכים. כל רעיון, קסום ככל שיהיה, יש לתרגם לרמת המעשה. רוב החיים מלמדים אותנו להסתכל על מה שקורה בחוץ ואז לנוע, כשלמעשה התנועה הנכונה, זו שיש בה יצירה והגשמה, היא מהפנים החוצה. שינוי זה לקחת אחריות ממשית על עצמנו ועל ההתנהלות שלנו. שינוי זה לא מטרה, זו מחויבות יומיומית".

 

ומה הדבר הכי חשוב שלמדת על אנשים?

"למדתי לראות באנשים את המהות שלהם, מעבר לכל סיפורי החיים, החוויות והבעיות. למדתי גם שהכל אפשרי, כי במקום שבו אדם יוצר מחויבות פנימית כנה כלפי השינוי הרצוי בחייו, ומסכים לסגל דפוסים חדשים ולהיפרד מהישנים - קורים קסמים".

 

לצלול לעומק המהות

במפגשים הטיפוליים היא משתמשת בעיקר בשפת ה־NLP בשילוב היבטים רוחניים. "כשאדם מגיע לתהליך אני ממפה יחד איתו את הנושא

בכל הרבדים: תפיסתי, רגשי, נפשי, התנהגותי, פיזי, אנרגטי וגם נשמתי", היא מסבירה. "מהותי לברר מהי סיבת הבעיה, כי לפעמים היא איתות לעצור ולבחון את האופן שבו פעלנו בחיים, בעיקר אם זו בעיה שחוזרת על עצמה. כשיש כאב, פיזי או נפשי, האוטומט שלנו הוא להשקיט אותו. אבל זה רק סימפטום. הגורם שיצר אותו עדיין שם, מחכה למענה. כאב הוא פשוט הדרך של היקום לקבל את תשומת הלב שלנו לכך שנדרש שינוי".

 

מה היית מייעצת למישהו שזקוק לעזרה אבל לא יודע מאיפה להתחיל?

"פשוט להתחיל. להעז לבקש עזרה. להיפתח, לשתף. לא חייבים להגיע למצבי קיצון בחיים כדי להתעורר".

 

החיים בשליטה: חמש תובנות לדרך חדשה

 

1. צאו מהסיפור. אל תאמינו לכל מה שאתם חושבים על עצמכם, על אחרים ועל העולם. מה שתבחרו לספר לעצמכם, יקבע איך ייראו החיים שלכם.

2. העזו לחלום. למה להקשיב יותר למחשבות של ספקות, פחדים, קושי וחוסר, ולא למחשבות של יכולת, עוצמה והגשמת חלומות? העזה היא הקטליזטור העוצמתי ביותר ליצירת תנועה.

3. התחברו למשמעות. התשובות הנכונות מגיעות מהשאלות המדויקות. שאלו את עצמכם בכנות מה הרצונות שלכם ולמה? מה נותן לכם משמעות?

4. הסכימו להשתנות. אם משהו לא עבד לכם עד עכשיו, כנראה שהגיע הזמן להשתנות. וכן, זה דורש אחריות, אומץ, התמדה ויציאה מאזורי הנוחות.

5. אמצו פרספקטיבה רחבה. דברים לא קורים סתם. תתחילו לחפש את הסיבות. מה שחשוב זו הלמידה. אין דבר כזה - טעויות, יש רק "שיעורים".

 

Master life - מיכל גפני - מרצה ומנחה ל־NLP, תהליכי ריפוי וטרנספורמציה

טל': 0548823441 | מייל: michal18380@gmail.com  

 

סגנון: לימור ריחאנה// הפקה: ברי קרן /// חולצה: ברשקה /// שרשרת: דנה וגלר

 

   

  קרן סבלה מדיכאון שלאחר לידה, ליזית חוותה משבר אישי בעקבות גירושים, מיכל התמודדה עם התקפי חרדה, גבריאלה ידעה מגיל עשר שהיא רוצה לעזור לאנשים ואלין ינקה את תורת הנסתר עוד בבטן אמה. כולן מצאו את דרכן בעולם, ועכשיו הן מבקשות גם מכם: אל תוותרו, הובילו את החיים שלכם למקומות הנכונים. פרויקט העצמה מיוחד - כל הכתבות >>

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד