אור בקצה המגדלור: "כשהתגרשתי האדמה נפערה מתחת לרגליי"

גירושים ושברון לב שחוותה הובילו את ליזית שמא למסע אישי שבעקבותיו היא פיתחה את "המגדלור" - שיטה המסייעת לנשים במשבר ובפרט למי שעברה גירושים

"לכל אחד יש מסע חיים שבא ללמד ולפתח אותו". ליזית שמא (צילום: אוהד קב)
"לכל אחד יש מסע חיים שבא ללמד ולפתח אותו". ליזית שמא (צילום: אוהד קב)

ליזית שמא לא חיכתה זמן רב לפני שהסתערה על חיי העבודה והמשפחה. "בגיל 22 התחתנתי, סיימתי שני תארים, ילדתי שלושה ילדים ובניתי בית במיתר. על פניו הייתי במסלול הנכון, אבל משהו היה חסר", היא משחזרת. "בגיל 37 התגרשתי וחוויתי משבר. לא ידעתי איך לבנות עצמי מחדש ואיך ממשיכים. האדמה נפערה מתחת לרגליי והייתי די באפלה. כמה חודשים לאחר מכן הכרתי בחור. זאת הייתה אהבה גדולה מאוד שנמשכה שלוש שנים. כשהיא הסתיימה, חוויתי שברון לב גדול והבנתי שאם אני לא אעזור לעצמי - אף אחד לא יעזור לי. החלטתי ללמוד ולהבין איך היקום הזה מתנהל ומדוע דברים קורים בצורה מסוימת ולא אחרת. רציתי להבין מי אני ומה המטרה שלשמה הגעתי לכאן".

 

והיא אכן יצאה למסע לגילוי עצמי שבמסגרתו למדה תקשור, הילינג, שמאניזם, דמיון מודרך, NLP, ועוד קורסים וסדנאות על מהות האושר, כוחות הנפש, ריפוי הגוף, בריאת מציאות.

 

מה הדבר הכי חשוב שלמדת על עצמך בעקבות התהליך שעברת?

"שלכל אחד יש מסע חיים שבא ללמד ולפתח אותו למימוש הפוטנציאל האופטימלי שלו. גם כשאנו נתקלים בסיטואציות פחות נעימות, המטרה היא ללמוד ולהתפתח מהן. בעבר הייתי פועלת ממקום קורבני: "אכלו לי", "שתו לי". היום אני כבר לא שואלת למה הדבר קרה אלא בשביל מה? מה אני צריכה ללמוד מזה? אני לא מניחה הנחות. לכל סיטואציה יש אינספור אפשרויות".

 

ומה הדבר הכי חשוב שלמדת על אנשים בדרך שעברת?

"שכל אדם יכול לעשות שינוי! הוא רק צריך את האדם הנכון שיכוון אותו וייתן לו את הכלים הנכונים בעבורו".

 

לשחרר, לנקות, להתחדש

בשלב מסוים, בעקבות אירועי חייה, החליטה ליזית להתמקד בעזרה לנשים בכלל, ולנשים לאחר גירושים בפרט. לאחר טיפול ולימוד מעמיק היא פיתחה שיטה הנקראת "המגדלור" ובאה להאיר בכל פעם חלק אחר שיש לתת לו מענה עד להשלמת התהליך במלואו. התהליך מעניק ריפוי ברמה הרגשית, הפיזית, המנטלית והרוחנית ומורכב משלושה חלקים:

 

 • החלק הראשון: שחרור. מיפוי העולם הפנימי (להבנת המצב המצוי), שחרור אנרגיות חוסמות, חיבור לילד הפנימי וניתוק כבלים אנרגטיים.
 • החלק השני: ניקוי. התמודדות עם כאב, טיפול בגוף, טיפול במרחב, ריפוי במגע, הגנות וריפוי הלב.
 • החלק השלישי: בניית החדש. בריאת מציאות, כללים לשמירת התדר הגבוה, טכניקות לנוכחות, בניית עמוד שדרה חזק והתנהלות במערכות יחסים עם הילדים ובכלל.

 

מה היית מייעצת למישהו שזקוק לעזרה אבל לא יודע ומאיפה להתחיל?

"כל אדם הזקוק לעזרה צריך קודם כל להיות בהתבוננות ולבחון את המצב המצוי בחייו כרגע - לשים לב לרגשות שעולים ולתת להם נוכחות. לבדוק מדוע הרגש עולה ומה אפשר לעשות אחרת. אם הבעיה עמוקה יותר, הייתי ממליצה לקבל עזרה מקצועית כדי להבין את שורש הבעיה ולקבל כלים להתמודדות".

 

 

השראה לדרך חדשה

לא לפחד להתאהב

שיישבר הלב

לא לפחד בדרך לאבד

לקום כל בוקר

ולצאת אל החיים

ולנסות הכל לפני שייגמר

לחפש מאיפה באנו

ולחזור בסוף תמיד להתחלה

למצוא בכל דבר עוד יופי

ולרקוד עד שנופלים

מעייפות או אהבה

מכל הרגעים בזמן

למצוא אחד לאחוז בו

להגיד שהגענו

תמיד לזכור לרגע לעצור

ולהודות על מה שיש

ומאיפה שבאנו"

(מתוך "לפני שייגמר", עידן רייכל)

 

המצפן לחיים – ליזית שמא

טל': 0506388248 | פייסבוק: המצפן לחיים - ליזית שמא | מייל: lizit200@gmail.com

 

סגנון: לימור ריחאנה /// הפקה: ברי קרן /// חולצה: זארה מכנסיים: מאיה נגרי

 

  קרן סבלה מדיכאון שלאחר לידה, ליזית חוותה משבר אישי בעקבות גירושים, מיכל התמודדה עם התקפי חרדה, גבריאלה ידעה מגיל עשר שהיא רוצה לעזור לאנשים ואלין ינקה את תורת הנסתר עוד בבטן אמה. כולן מצאו את דרכן בעולם, ועכשיו הן מבקשות גם מכם: אל תוותרו, הובילו את החיים שלכם למקומות הנכונים. פרויקט העצמה מיוחד - כל הכתבות >>    

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד