לילה טוב, בוקר נהדר: כך
תעצבי חדר שינה מפנק ומושלם

הדרך לעצב חדר שינה עוברת בתאורה, ריהוט, צביעת הקירות ובחירת המיטה והמזרן. רוצה לנצל טוב יותר את השטח שעומד לרשותך? הנה כמה טיפים שכדאי להכיר

מוגש מטעם "עמינח"

|

01.08.19 | 09:40

כדאי לצבוע לפחות קיר אחד ולהזריק לתוך החדר מנה הגונה של רעננות (צילום: Tan Danh מ-Pexels)
כדאי לצבוע לפחות קיר אחד ולהזריק לתוך החדר מנה הגונה של רעננות (צילום: Tan Danh מ-Pexels)

שטח הדירה הממוצעת בישראל גדל בצורה משמעותית בשנים האחרונות. אם בשנת 2005 עמד השטח הממוצע על 145 מ"ר, הרי שב-2011 הוא הגיע ל-180 מ"ר. אמנם מאז הצליחו תכניות מחיר למשתכן ופרויקטים מפוקחים אחרים להשפיע בצורה הפוכה על הנתונים, אך השורה התחתונה היא שהשטח ברוטו של דירה ממוצעת – כולל שטחי שירות ולא כולל שטחי חניה – גדל ב-19 מ"ר מאז 2002.

 

המזרן הנכון יקצר את משך הזמן שעובר מהרגע שבו תיכנסי לחדר ועד שתירדמי. חוץ מזה, מזרן מחליפים רק אחת ל-10-15 שנה אז מדובר בהשקעה משתלמת

הסיבות לגידול בשטח הדירה הממוצעת קשורות לחוק הנגישות שחייב להנגיש את כל הבניינים מאז 2006, להוראות בטיחות האש החדשות שנכנסו לתוקף ב-2009 ולשינוי בתקנות התברואה ולאחר מכן החיוב בבניית ממ"דים. בנוסף, אי אפשר להתעלם מהעובדה שכולנו רוצות חדרי שינה גדולים יותר – בעיקר לאור העובדה שעומדות לרשותנו אפשרויות עיצוב חדשות שלא היו קיימות בעבר.

 

אז מאיפה מתחילים ועל מה כדאי לשים דגש? הנה כמה טיפים ואלמנטים שבהם כדאי להתמקד:

 

1. החליפי את התאורה

הדרך הכי קלה, זולה ומהירה לשדרג חדר שינה היא להחליף את התאורה. במקום להתחיל לשבור קירות ולהרים מרצפות, את יכולה פשוט לקנות נברשת חדשה ולתלות אותה במרכז החדר על מנת לפזר את התאורה בצורה טבעית ונעימה.

 

במקביל, כדאי לך לחשוב על האופן שבו האור חודר לחדר דרך החלון ולשלוט גם בו באמצעות וילון מחמיא. השווי בין וילונות בד, וילונות רומאים או וילונות גלילה ומצאי את פתרון ההצללה היעיל ביותר שמתאים לסגנון שלך.

 

2. הוציאי רהיטים מיותרים

הדרך לעצב חדר שינה מושלם היא להוציא ממנו רהיטים מיותרים. לא משנה מה הגודל נטו של הדירה שלך, אין סיבה שבחדר השינה תהיה גם כורסא וגם שידה, ארון, מדפים, כוננית, מנורה עומדת, שזלונג וארגז מצעים.

 

אם את לא יודעת על מה לוותר ואיך לקבוע סדר עדיפויות, תוכלי לשאוב השראה מתוך קטלוג חדרי שינה מעוצבים של עמינח ולהגיע לאולמות התצוגה על מנת להתרשם מקרוב. כאן המטרה היא לראות כיצד אנשי מקצוע בוחרים את הרהיטים המתאימים לחדרי שינה מושלמים וליישם את אותם עקרונות גם בצורה עצמאית.

 

3. צבעי את הקירות

קנית דירה חדשה? סביר להניח שתקבלי אותה מהקבלן עם קירות לבנים. יש לזה כמובן המון יתרונות והצבע הבהיר גם מתכתב היטב עם סגנון עיצוב מודרני, אבל יכול להיות שתרצי תוצאה מעט שונה. במקרים כאלה, מה שכדאי לעשות הוא לצבוע לפחות קיר אחד ולהזריק לתוך החדר מנה הגונה של רעננות.

 

אם את לא רוצה להתחייב לשינוי ארוך טווח שנובע מעצם הצביעה של השירות, תוכלי להשיג אפקט דומה בעזרת טפטים. היתרון של טפטים הוא שניתן להדביק אותם באופן עצמאי ולאחר כמה שנים להסיר או להחליף אותם, בלי שזה יגרור חריגה מתוך מסגרת התקציב.

 

4. השקיעי במיטה ובמזרן

מיטה היא עניין מתעתע בחדרי שינה מעוצבים: מצד אחד, יש לה תפקיד פרקטי שלא בהכרח בא לידי ביטוי בעיצוב ובאסתטיקה. מצד שני, המיטה היא בדרך כלל הרהיט הכי גדול בחדר ולכן גם האלמנט שקובע את האופי שלו. לכן, ההמלצה היא להשקיע גם במיטה וגם במזרן וכך ליהנות מכל העולמות.

 

מיטה מעוצבת תעשה פלאים לאיכות החיים שלך, בעוד שהמזרן הנכון יקצר את משך הזמן שעובר מהרגע שבו תיכנסי לחדר ועד שתירדמי. חוץ מזה, מזרן מחליפים רק אחת ל-10-15 שנה אז מדובר בהשקעה משתלמת.

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד