התמונה שגרפה הכי הרבה תגובות וזו שהאלגוריתם החליט לקבור

ביעור חמץ בפיד: שלחנו ארבע פאשניסטיות לחטט בעמודי האינסטגרם שלהן וחזרנו עם כמה תובנות מפתיעות, כמו האם תמונה בבגד ים היא הבטחה למיליון לייקים?

איזו תמונה הן מצטערות שלא העלו? והאם בגד ים הוא הבטחה למיליון לייקים? (ספוילר: לא בהכרח). ביקשנו ממיטב פאשניסטות ארצנו לחטט בעמודי האינסטגרם שלהן וחזרנו עם כמה תובנות מפתיעות:

 

רומי ספקטור

 

התמונה שגררה הכי הרבה תגובות

"כל תמונה בבגד ים גוררת מלא לייקים וצרור תגובות. בקיצור - ממש הצלחה ודאית. התמונה הזו בלטה יותר מכולן, היא בהחלט השיא של החשבון שלי ופורסמה בהרבה חשבונות מובילים".

 

 

תמונה שאני מאוד אוהבת והאלגוריתם החליט לקבור

בעיניי זו לגמרי תמונה מעולה, לא? אני מניחה שהיא פחות עבדה כי היא "פאשן" כזו ולא רואים פנים.

 

 

הכי שמחתי לארח בפיד

ללא ספק, האורח המכובד ביותר שביקר אצלי באינסטגרם הוא אבא שלי, הידוע בכינויו "פאפאסיטו", שהסכים לעלות להופעה חד פעמית ומרגשת.

 

 

התמונה שהכי גורמת לי לצחוק

לא אשכח את הצילום הזה בחיים, איך התרגשתי לקנות את התותים הטעימים והפוטוגניים האלה... כבר תכננתי את התמונה, את הקומפוזיציה ואיך אחזיק אותם, ושנייה אחרי הצילום כל הקופסה התרסקה על הרצפה. אבל... יצאה תמונה מדהימה!

 

 

  מיכל עזר

   

  התמונה שגרפה הכי הרבה תגובות

  תמונה שצולמה במהלך הרצאה שלי לתלמידות בקורס סטיילינג בבית הספר של מאקו. הסיבה לכך, לדעתי, קשורה לטקסט שצורף לתמונה ומתמצת בכמה משפטים את ההרצאה, העוסקת בשינוי שעשיתי בחיים: מעובדת שכירה בחברת ליסינג שלא יודעת להצטלם לבלוגרית אופנה, על כל המשתמע מכך - חרדות, פחד מכישלון, אכזבות והצלחות. אני חושבת שהכנות שהבעתי גרמה לקוראים להזדהות עם מה שעברתי והניעה לפעולה - כלומר כתיבת תגובה ולייק.

   

   

  תמונה שאני מאוד אוהבת והאלגוריתם החליט לקבור

  בכל פעם שאני מעלה תמונת אווירה או קומפוזיציה, האינסטגרם כאילו אומר לי "התבלבלת" ולכן תשלמי על זה במספר מועט של חשיפות/לייקים/תגובות שתקבלי על התמונה. אלו יכולות להיות תמונות שלי, למשל, אבל ללא פנים, משפטי מוטיבציה שאני מתחברת אליהם או תמונות מחללים שאני אוהבת, נוף וכדומה.

   

   

  תמונה שלא העליתי וחבל

  תמונה משבוע האופנה הראשון שלי, בריאיון פרטי עם מי שהיו באותו זמן המעצבים של מותג האופנה הצרפתי האהוב עליי, Carven. לא העליתי אותה כי באותם ימים היא נראתה לי סתמית. היום, כשאני מבינה שלסיפור מאחורי התמונה יש השפעה על האינטראקציה לא פחות מאיך שיצאתי או ממה שאני לובשת, אני מבינה שזאת הייתה טעות, כי עומד מאחוריה סיפור מאוד משעשע. אני ואחי הגענו לתצוגה והתיישבנו במקומות שלנו. פתאום החלה להתקרב אלינו בצעדי ענק אישה צרפתייה מבוגרת, שצעקה לכל מי שהיה איתה "הנה אסי עזר" (שזה הדבר האחרון שציפינו שיקרה בתצוגה בשבוע האופנה בפריז). היא כמובן ניגשה וביקשה איתו סלפי, ואז סיפרה לנו שאחד המעצבים הוא האחיין שלה :) אני כמובן הייתי בעננים, כי היא מיד סידרה לנו להיפגש עם המעצבים אחרי התצוגה ואף ארגנה לנו אישור לראיין אותם – הצעה מהחלומות עבור בלוגרית מתחילה.

   

  עם המעצבים של מותג האופנה הצרפתי האהוב עליי, Carven (צילום: מתוך האינסטגרם של michal_azar_sp@)
   עם המעצבים של מותג האופנה הצרפתי האהוב עליי, Carven(צילום: מתוך האינסטגרם של michal_azar_sp@)

    

   הכי שמחתי לארח בפיד

   כמובן, את הילדים שלי, ואת עמוס הכלב הפוטוגני של אחי. התמונות איתם הן לדעתי תמיד התמונות הכי מוצלחות, הכי יפות והכי אהובות עליי. בלי שום קשר, זו עובדה שילדים וכלבים הם מתכון בטוח ללייקים :)

    

    

   התמונה שהכי גורמת לי לצחוק

   תמונה עם גל, הבן שלי. הוא לא רצה להצטלם ואני הכרחתי אותו (או יותר נכון, שיחדתי אותו). כל פעם שאני נזכרת במה אמרתי לו כדי לשכנע אותו, זה מצחיק אותי, כי אני ישר מדמיינת אותו בעוד כמה שנים על כיסא הפסיכולוג, מספר על מה שגרמתי לו לעבור בגלל האינסטגרם.

    

    

    אתי קובו

     

    התמונה שגרפה הכי הרבה תגובות

    תמונה שצילם אותי שי פרנקו המוכשר. לא יודעת אם זו הזווית, האור היפה שיצא בה או מה שאני לובשת, אבל משהו בה עבד טוב. יש מצב שזה שילוב של כל השלושה.

     

     

    תמונה שלא העליתי וחבל

    תמונה שצילמה אותי אורית פניני. לא העליתי אותה כי כבר העליתי תמונה אחרת בסגנון דומה עם בגדים אחרים, ולא רציתי שיהיו שתי תמונות דומות מדי בפיד. אבל מי יודע? אולי עוד אעלה אותה בעתיד.

     

    אולי בעתיד (צילום: אורית פניני)
     אולי בעתיד(צילום: אורית פניני)

      

     הכי שמחתי לארח בפיד

     את נועם בוהדנה, שהיא כמו אחותי הקטנה, ואת יעל ניזרי, חברתי הטובה. מה הקשר ביני ובין נועם? זו כנראה שאלת מיליון הדולר. כולם שואלים אותנו מה הקשר בינינו ואיך זה שאנחנו כל כך דומות. אז נועם היא האחיינית של מירי בוהדנה ומירי נשואה לבבו קובו, אבא של בעלי, עודד. זה הקשר שלי לנועם, ולמרות שאין לנו קשר דם אנחנו מאוד קרובות. אני מאוד אוהבת אותה, ממש כמו אחות קטנה, וכן, אנחנו גם דומות.

      

      

     עוד אורחת אהובה היא יעל. אנחנו דומות מאוד אבל גם שונות מאוד. אנחנו אוהבות לעשות הכל יחד: קניות, טיולים, לאכול במסעדות או סתם לשבת בבית ולראות טלוויזיה.

      

      

     התמונה שהכי גורמת לי לצחוק

     אני יודעת שפורים כבר עבר, אבל זו עדיין תמונה שגורמת לי לחייך. צריך בכלל להסביר למה?

      

      

     תמונה שאני מאוד אוהבת והאלגוריתם החליט לקבור

     עוד תמונה שצילם שי פרנקו, אבל כזו שעברה פחות טוב את מבחן ה"לייק". אולי העוקבים פחות התחברו לפילטר, אבל מבחינתי מה שחשוב זה שהיא השתלבה יפה בפיד שלי ושהלוק סבבה. אז לא נורא אם היא לא חצתה את רף 1,000 הלייקים.

      

      

       

      מיטל כץ

       

      התמונה שגרפה הכי הרבה תגובות

      זו לא תמונה, אלא אלבום תמונות שהעליתי משבוע האופנה בניו יורק. אני חושבת שהסיבה לקומנטים הרבים היא השילוב המנצח של כמה תמונות ולוקים מהממים שלבשנו אני ואנה (ארונוב), איורים שלנו ותמונות מתוך מגזינים שהופענו בהם.

       

       

      התמונה שהכי גורמת לי לצחוק

      תמונה שצולמה בפריז יום אחרי שקיבלתי אלרגיה מאויסטרים וכל הפנים שלי התנפחו ברמה מפחידה. כל פעם שאני נזכרת בסיטואציה הזו, זה כל כך מצחיק אותי. איך היה לי אומץ להצטלם ככה? עד היום אני לא יודעת.

       

       

      תמונה שלא העליתי וחבל

      את התמונה הזאת, שצולמה במלון אפנדי. לצערי העליתי פריים אחר עם הלוק הזה, והתחרטתי שבסופו של דבר לא העליתי דווקא את זאת.

       

      הפריים שהוחמץ (צילום: מתוך האינסטגרם של meitalkatz1@)
       הפריים שהוחמץ(צילום: מתוך האינסטגרם של meitalkatz1@)
        

         

       תמונה שאני מאוד אוהבת והאלגוריתם החליט לקבור

       תמונה שצולמה במיקונוס וממש אהבתי אבל פשוט לא עבדה, לא מבחינת לייקים ולא מבחינת תגובות.

        

        

       הכי שמחתי לארח בפיד

       כמובן, את הבנים שלי. הם היו אצלי בעבר אורחים קבועים, ולצערי כבר לא משתפים פעולה.

        

        

       מהי המכה הכי גדולה של האינסטגרם? הפאשניסטיות מגלות בכתבה המלאה בגיליון אפריל של Gostyle

        

       הגיליון החדש של מגזין Gostyle - עכשיו בדוכנים (צילום: Valerie Burke)
       הגיליון החדש של מגזין Gostyle - עכשיו בדוכנים (צילום: Valerie Burke)
        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד