שנת המלכות שלי: מלכת היופי מסכמת שבוע של בחירות

השבוע השני בתפקיד מלכת היופי העמיד את סלע שרלין מול השאלה איך לבחור את הדרך הנכונה במצבים ובמקומות חדשים ובלתי מוכרים. בחירות - לא רק פוליטיקה

סלע שרליןפורסם: 11.04.19 18:13
מלכת היופי סלע שרלין. "הגדרה של המטרות והשאיפות שלנו מקלה על קבלת החלטות" (צילום: אלבום פרטי)
מלכת היופי סלע שרלין. "הגדרה של המטרות והשאיפות שלנו מקלה על קבלת החלטות" (צילום: אלבום פרטי)

זה היה שבוע הבחירות. אם תחשבו על זה רגע, מעבר לרמה הלאומית, כמעט בכל רגע נתון מתקיימת אצלנו בראש מערכת בחירות שלמה שהיא אישית ומשתנה מאדם לאדם. מערכת שיכולה להיות סוערת או רגועה, רגשית או רציונלית, ארוכה או קצרה. לאיזה החלטות הגיעה סלע שרלין השבוע?

 

 

צהוב או אדום?

לפעמים מדובר בבחירות רגעיות – האם לאכול את הפסטה שבמקרר, איזה בגד ים לבחור – צהוב? אדום? האם להתקשר עכשיו לעודד חברה, או מאוחר יותר? או בכלל לא.

 

לבחירות מן הסוג הזה לא תהיה, ככל הנראה, השפעה גדולה מדי על החיים, אפילו לא ממש על המשך היום. אלה בחירות שלפעמים לא מרגישים בכלל שהן מתקיימות. אנחנו מחליטים אוטומטית, בלי יותר מדי דיונים פנימיים, משום שאלה נושאים מוכרים, עם השלכות מוכרות וידועות לנו.

 

אבל קיימות בחיים השוטפים שלנו גם בחירות מהסוג הכבד והמסובך יותר, שדורשות להפעיל מערכת שיקולים שלמה: האם לעבור דירה, איזה מקצוע להתחיל ללמוד, האם להיות שכיר או לנסות להקים עסק, ועוד שאלות רבות.

 

בחירות מסוג זה ישפיעו מאוד על המשך החיים שלנו, ולכן אנחנו משקיעים הרבה מחשבה, דיונים פנימיים, שיקולים מורכבים – לפני שאנחנו מגיעים להחלטה. בחירות כאלה, הן צמתים בחיים, שבהם אנחנו צריכים לבחור באיזו דרך ללכת, כדי להבין ולהחליט מהי הדרך הטובה ביותר עבורנו.

 

מלכות היופי (צילום: אלבום פרטי)
  מלכות היופי(צילום: אלבום פרטי)

   

  האהבה הראשונה

  בשבוע האחרון, שבוע המלכות השני שלי, עמדתי בפני סוגים רבים של בחירות. בעבר, לפני המלוכה, היה לי קל יותר להחליט במי אני תומכת. ברוב המקרים הכרתי את השיקולים, ההשלכות, החסרונות והיתרונות. זאת כי הבחירות היו סביב נושאים שהיו חלק מחיי כבר זמן רב.

   

  אבל בשבועיים האחרונים נכנסו לחיי תחומים חדשים ובלתי מוכרים: אנשי מקצוע שלא פגשתי בעבר, מקומות שמעולם לא הייתי בהם, ראיונות טלוויזיה ורדיו שבחיים לא עשיתי ואפילו בקשות לצילומי סלפי עם כל מיני אנשים מזדמנים. מערכת חדשה וזרה שבתוכה אני חייבת לבחור בין אפשרויות. ברור שבהתחלה הרגשתי חסרת בטחון. האם החלטתי נכון? האם בחרתי טוב? מה היה קורה אילו. ועם חוסר הביטחון הזה, בא חשש בלתי נמנע מפני רגשות קשים כמו חרטה או תחושת פספוס.

   

  השבוע בחרתי לפגוש את ג׳רי מארגון NSS - no suffer society בניו ג’רזי, שמקדם קהילות בין לאומיות לשיפור איכות החיים של בעלי חיים חסרי הבית. מאז שאני קטנה תמיד הייתי מוקפת בבעלי חיים. בכל פעם מוצאת חיה נוספת לאמץ ולהביא הביתה. הבחירה לחזור אל האהבה הראשונה שלי - בעלי החיים, ולתת להם במה, הרגישה לי נכונה מתמיד. 


  הבחירה לפעול למען בעלי החיים (צילום: אלבום פרטי)
   הבחירה לפעול למען בעלי החיים(צילום: אלבום פרטי)

    

    

   בחירה יפה

   במהלך השבוע הבנתי שאם אגדיר לעצמי בבירור את המטרות והשאיפות שלי, יהיה לי קל יותר לקבל החלטות בלי פחד. אני צריכה לבחור את האמצעים שיובילו אותו למטרות שלי, למימוש רצונותי. בנוסף גיליתי שניסיון לדמיין מה יקרה בעתיד בעקבות כל אחת מההחלטות, עוזר לי להבין מה יהיו התוצאות, ובכך מקל עלי את הבחירה. 

    

   הנה ההוכחה. בחרתי גם לכנסת

    

   נכון, חוץ מכל הבחירות עליהן דברתי קודם – מילאתי את חובתי והצבעתי. אבל כאן, אני משאירה אצלי את השיקולים, המחשבות והרצונות. בחירות מוצלחות לכולם!

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד