שעת החליפות: מלכות היופי במיל' מאמצות את הטרנד המהודק

לאחר אינספור גלגולים שעברו לאורך ההיסטוריה, חוזרות החליפות ובגדול. מלכות היופי לא נשארו אדישות, ומיהרו לאמץ את הטרנד - בערב וביומיום. איזה לוקים הכי אהבנו?

המלכה הבלתי מעורערת גל גדות, הדגימה שליטה מלאה בטרנד החליפות באירוע הבכורה האירופאי של הסרט "ראלף שובר את האינטרנט" - אשר התקיים בלונדון (צילום:  Tristan Fewings/GettyimagesIL)
המלכה הבלתי מעורערת גל גדות, הדגימה שליטה מלאה בטרנד החליפות באירוע הבכורה האירופאי של הסרט "ראלף שובר את האינטרנט" - אשר התקיים בלונדון (צילום: Tristan Fewings/GettyimagesIL)

באחד הפרקים הראשונים של סדרת הלהיט "בית הקלפים" שואל הפרופסור את ראקל מוריליו, מפקחת המשטרה האמונה על התיק, "מה את לובשת?". אחרי כמה דקות מבוכה עונה לו המפקחת "חליפה". הלבוש הרשמי של בעלי תפקידים וסוג של מדים עבור עובדי צווארון לבן ועובדי מדינה בדרגים מנהלים (במיוחד בסדרות טלוויזיה). "אבל איזו חליפה?", מקשה הפרופסור, "חליפת חצאית או חליפת מכנסיים? תהיי מדויקת בבקשה".

 

הו, נודניק, בטח חושבת לעצמה ראקל, "מי לובשת היום חליפת חצאית? כל הקטע עכשיו הוא חליפות. מהודקות, מחמיאות. מחויטות. הוא בטח גם רוצה אחת". כי אכן, חורף 2018-2019 ייזכר כ"שעת החליפות". והמנומר, אבל זה לא שייך עכשיו. החליפות הגבריות הושאלו לארון הבגדים הנשי בזמן מלחמת העולם, עת גברים יצאו להילחם למען הצדק ונשים נאלצו לתקתק בית, ילדים ועבודה במפעל מאחור.

 

בהתחלה היו אלה אוברולים גבריים ולאחר סיום המלחמה וחזרת הגברים למקומם מאחורי ההגה או שולחן המנהלים, עברו הנשים לחליפות חצאית. קוקו שאנל לקחה את הגזרה צעד קדימה ויצרה חליפות גזורות היטב בצבעים סולידיים שהיום נחשבות לפריטי אספנים.בשנות השמונים, תקופה שכולנו נשמח לשכוח מבחינה אופנתית, חזרו חליפות הכוח עם כריות הכתפיים והאיפור המוגזם.

 

נשים התחילו להיכנס לשדרות הניהול של החברות הגדולות ולתפוס עמדות מפתח בחברות ציבוריות. מעצבי האופנה נדרשו לעצב "בגדי עבודה" שיתחרו בסטנדרט הגברי אך יעניקו כבוד ונוחות לסילואט הנשי. לפרטים נוספים אתן מוזמנות לפנות להילארי קלינטון שהקפידה ללבוש חליפות מכנסיים צבעוניות לאורך כל הקריירה שלה. השנה, אחרי טפטופים ורמיזות של העונות האחרונות, הגיעו החליפות ממעוזי הקפיטליזם והמסעות בשטיחים האדומים לרשתות הבגדים הגדולות. פתאום כולן בחליפות.

 

 

הגברת הראשונה

הנציגה הבולטת ביותר היא כמובן גל גדות. וונדרוומן האולטימטיבית, פאר היצירה הישראלית, שדואגת להגיע אחת לכמה אירועים בחליפה מהודקת שמקרינה כוח נשי לא מתנצל. בסוגריים נציין כאן שיש חליפות שרק גדות יכולה להרשות לעצמה (כמו בפרמיירה ל"ראלף שובר את האינטרנט"), בגזרת פדלפון עדינה שדורשת גם רזון וגם גובה.

 

 

 

 

 

שוברת את האינסטגרם

לירן כוהנר, אולי בהשפעת החברה שלומית מלכה, העדיפה חליפה בצבע ירוק ומושך תשומת לב. מהסוג שאפשר ללבוש רק פעם אחת ולצלם לאינסטה, כי כולן יזכרו אותה אחר כך.

 

 

 

 

 

לוויקנד באירופה

שביט ויזל, אושיית אופנה כלבבנו, הלכה דווקא על חליפה אפורה וחמימה יותר, מצמר גזור, שבטח תרגיש נוח יותר ברחובות האפורים של לונדון או פריז, מאשר קרליבך פינת החשמונאים.

 

 

 

 

 

יפה באדום

בר מרום, בעלת המותג על שמה, היא חובבת חליפות ידועה שלא מפחדת מצבעים. מספיק לעבור לידה ברחוב, מרחוק, כשהיא עם החליפה הזו, כדי שהאימג' יחקק בזיכרון לחודש הקרוב

 

 

 

 

עושה היסטוריה

וכמובן איך אפשר בלי החליפה המפורסמת של שי שלום, שלבשה ניקול רזניקוב בתחרות מיס יוניברס בדצמבר האחרון והפכה את המלכה, לרגע קט, לדיון לוהט ברשתות החברתיות. אז איזו חיליפה את?

 

 

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד