צילום: אמיר יהל

שי מיקה יפרח: "הלוואי שהשנה יעלימו את הטוקבקים מהרשת"

מיקה יפרח, 26, דוגמנית ומשפיענית רשת עם 200 אלף עוקבים, מודה ש"באינסטגרם הכל מזויף" ומדברת על החרדות הכלכליות שלה, למרות הזכייה בדירת הפרס

"פנו אלי מרוברטו קוואלי כדי שאעלה פוסט עם הבושם החדש שלהם. קיבלתי בושם הביתה וצ'ק של כמה אלפי דולרים. מה רע בזה?" שי מיקה יפרח (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)
"פנו אלי מרוברטו קוואלי כדי שאעלה פוסט עם הבושם החדש שלהם. קיבלתי בושם הביתה וצ'ק של כמה אלפי דולרים. מה רע בזה?" שי מיקה יפרח (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)
"ניקוי רעלים זה טרנד וזו עוד דרך להוציא מאנשים כמה אלפי שקלים" (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)
"ניקוי רעלים זה טרנד וזו עוד דרך להוציא מאנשים כמה אלפי שקלים" (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)

שי מיקה יפרח, 26, שחקנית, דוגמנית ומובילת דעת קהל. בימים אלה מתפקדת כפרזנטורית של נעלי Fetish וחברת Ladila. משתתפת בקמפיינים עולמיים של רשת רוברטו קוואלי והוגו בוס, פאנליסטית בפאנל הקבוע של התוכנית "הדו"ח היומי" ב"רשת" ולומדת בבית הספר למשחק של גלית אשכול. גרה בבאר יעקב, בדירת הפרס בה זכתה בעונה השביעית של "האח הגדול", בזוגיות.

 

"אמרו לי: את אנורקסית"

"הייתי עם ניב (קירל, אח של נועה קירל ובן זוגה הקודם של שי - מ"ז) שמונה חודשים ונפרדנו לפני שהתחיל הקיץ. אכלתי רגיל, אבל הייתי עצובה והגוף אכל את עצמו. הייתי אוכלת ומרזה. התגובות מיהרו להגיע והרגשתי אשמה כי אני מייצגת מודל לא רזה במיוחד, ופתאום הייתי רזה. ירדתי שתי מידות, בלי דיאטה ובלי כלום. תשומת הלב שזה משך הייתה אפילו מעצבנת. כשרזיתי, אמרו לי 'את אנורקסית', 'את מרעיבה את עצמך', 'את עושה לעצמך פוטושופ'. תמיד לאנשים יש מה לומר".

 

"קניתי כלב ועשו ממני השטן"

"אם מגיל חמש עד גיל 26 אני חולמת על פומרניין ועכשיו סוף־סוף אני יכולה להרשות לעצמי, מגיע לי שיעשו לי לינץ'? כל הילדוּת שלי אימצתי כלבים וטיפלתי בחתולי רחוב. עכשיו קניתי כלב ועשו ממני השטן"

"אני מבינה את ההיגיון בלהפוך לטבעונית ואני מעריצה אנשים שחיים ככה, אבל אני לא יכולה. אני מאוד אוהבת בעלי חיים, והחלום שלי הוא שנפסיק להתעלל בהם. בין הרצון ליכולת יש עוד פער. לפני חצי שנה לקחתי את לונה, כלבת פומרניין גזעית, ואנשים הרגו אותי בתגובות כי קניתי כלב ולא אימצתי. אם מגיל חמש עד גיל 26 אני חולמת על כלב כזה, ועכשיו סוף־סוף אני יכולה להרשות לעצמי, מגיע לי שיעשו לי לינץ'? כל הילדוּת שלי אימצתי כלבים וטיפלתי בחתולי רחוב. עכשיו קניתי כלב ועשו ממני השטן".

 

"שומעת את פעמוני החתונה"

"מאור ויצמן הוא בן זוגי בשלושת החודשים האחרונים והוא מושלם. אין לי שום דבר לא טוב להגיד עליו, ואני מרגישה שזכיתי. הוא גר בקריות ועובד בעסק המשפחתי עם אבא שלו והאחים שלו. אני נוסעת פעם בשבוע מבאר יעקב לקריות, ובסופי שבוע אנחנו נפגשים בתל אביב. אני אוהבת את עצמי בזוגיות הזאת, וכבר יש לי למה להשוות, וככה הייתי רוצה להיות כל החיים. אם אני שומעת את פעמוני החתונה? לגמרי, גם אמא שלי שומעת אותם".

 

"אני לא אוהבת להוציא 500 יורו על מסעדות יוקרה בחו"ל, מעדיפה לבזבז את זה על שופינג" (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)
  "אני לא אוהבת להוציא 500 יורו על מסעדות יוקרה בחו"ל, מעדיפה לבזבז את זה על שופינג"(צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)

   

  "קראו לי רוצחת"

  "קראו לי רוצחת. הייתי יכולה לתבוע את הטוקבקיסטים אחד־אחד, תביעות דיבה ולהיות מיליונרית, אבל לא בא לי להתעסק בזה"

  "הייתי רוצה שב־2019 מישהו יקבל החלטה להסיר מהרשת את האפשרות לכתוב טוקבקים. אני חושבת שאין בזה שום דבר טוב, וזה מחנך ילדים לאלימות מילולית. הייתי רוצה שפשוט יעלימו אותם ושאנשים לא ירגישו שיש להם זכות לכתוב דברים איומים כאלה. התפרסמה עלי לא מזמן כתבה ברשת, והטוקבקים שם עסקו כמעט כולם בתאיר ראדה. קראו לי רוצחת. הייתי יכולה לתבוע את הטוקבקיסטים אחד־אחד, תביעות דיבה ולהיות מיליונרית, אבל לא בא לי להתעסק בזה. הפכנו למדינה של אנשים ששופטים וחורצים את דינם של אנשים שהם לא מכירים. אני בחורה חזקה, אבל אם הייתי במקום אחר בחיים שלי, לא יודעת איך זה היה משפיע עלי".

   

  "אני לא מאמינה בניקוי רעלים"

  "ניקוי רעלים זה טרנד וזו עוד דרך להוציא מאנשים כמה אלפי שקלים. הלכתי פעם למישהו שעושה חוקנים, הוא אמר לי שדברים נדבקים לנו למעי ושכנע אותי לנסות. עשיתי פעם אחת ונדפקה לי הקיבה במשך הרבה זמן. אני אוהבת אוכל פשוט ואוכל של אמא. אני לא אוהבת שמשדרגים לי את האוכל או מתעסקים לי בו. ביקרתי עכשיו באמסטרדם ורוב הזמן אכלתי צ'יפס. אני לא אוהבת להוציא 500 יורו על מסעדות יוקרה בחו"ל, מעדיפה לבזבז את זה על שופינג".

   

  "אני צריכה לדאוג למשפחה שלי"

  "החרדה היחידה שלי היא כלכלית. אני מרגישה שאני צריכה לדאוג למשפחה שלי כלכלית, שזו החובה שלי. לא סתם קיבלתי את המתנות שקיבלתי. אני כל הזמן חושבת על רעיונות ופרויקטים כדי להרוויח עוד כסף"

  "החרדה היחידה שלי היא כלכלית. אני מרגישה שאני צריכה לדאוג למשפחה שלי כלכלית, שזו החובה שלי. לא סתם קיבלתי את המתנות שקיבלתי, ועם זה אני צריכה לדאוג להם. אני כל הזמן חושבת על רעיונות ופרויקטים כדי להרוויח עוד כסף. גדלתי בבית שלא תמיד היה בו כסף, וצמחתי מתוך האהבה שהייתה בבית. בזכות זה הבחירות שלי בחיים לא מונעות מכסף, כי חונכתי שמה שמחזיק אותנו בחיים זו אהבה. כשאני נכנסת לחרדה, אני חושבת על שיעור התורה שאומר שתינוק קטן סומך בעיניים עצומות על אמא שלו ואבא שלו, ושככה צריכה להיראות אמונה באלוהים. אז אני מנסה את זה לפעמים. גם אם זה לא יקרה, לפחות ישנתי טוב".

   

  "יותר מ־12 סנטימטרים אני כבר לא נועלת, גם אם תשלחי לי נעלי לבוטן במתנה" (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)
   "יותר מ־12 סנטימטרים אני כבר לא נועלת, גם אם תשלחי לי נעלי לבוטן במתנה"(צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)

    

   "שבעה סנטימטר זה הגבול"

   "בגדול אני שונאת עקבים, אבל אין מה לעשות, חייבים להודות שהם נותנים משהו להליכה, אוספים את הישבן ומחמיאים מאוד. עם השנים למדתי לבחור עקבים נוחים. יותר מ־12 סנטימטרים אני כבר לא נועלת, גם אם תשלחי לי נעלי לבוטן במתנה. אני מעדיפה 5־7 סנטימטרים וזהו, יש גבול לסבל".

    

   "גם באינסטגרם הכל מזויף"

   "יש לי היום 200 אלף עוקבים וזו אחלה פרנסה. אם עד עכשיו הרגשתי צורך להתנצל על כך, היום אני גאה בזה. עכשיו פנו אלי באינסטגרם מרוברטו קוואלי העולמי, כדי שאעלה פוסט עם הבושם החדש שלהם. קיבלתי בושם הביתה וצ'ק של כמה אלפי דולרים. מה רע בזה? הבעיה באינסטגרם היא שגם שם הכל מזויף. כולם קונים עוקבים ואין לזה משמעות. לדעתי ב־2019 משהו חדש ייכנס ויחליף את האינסטגרם".

    

   התמכרות, מדיטציה, הזרקות וגעגועים: שי מיקה יפרח בוחרת 19 מילים שנכנסות איתה לתוך 2019 – הכתבה המלאה בגיליון ינואר של מנטה

    

    

   הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: אמיר יהל)
   הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: אמיר יהל)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד