דילמה עם ציפורניים: לעשות
או לא לעשות פדיקור בחורף?

האם המעבר לנעליים סגורות יכול לחסוך לנו ביקור אצל הפדיקוריסטית או שמא מדובר בהזנחה פושעת שמחירה בצדה? בעד ונגד "נייל-נטורל" בחורף

כוכבות שמאמצות בסבבה את ה"נייל־נטורל": אנה קנדריק, ג'ניפר לופז וטיילור סוויפט (צילום: Daniel C Sims/GettyimagesIL)
כוכבות שמאמצות בסבבה את ה"נייל־נטורל": אנה קנדריק, ג'ניפר לופז וטיילור סוויפט (צילום: Daniel C Sims/GettyimagesIL)

אחרי חודשים ארוכים של קפיצות תכופות למכון והשקעה מאומצת של זמן וכסף, מגיעה העונה הזו בשנה שהתור הבא לפדיקור נדחס לו למטה ברשימת ה"מאסט דו". אם גם את מוצאת את עצמך מוצפת מהדיאלוג הפנימי הזה של לעשות או לא לעשות, את מוזמנת לצלול לטבלת היתרונות והחסרונות שלנו, בתקווה שהיא תעזור לך להגיע ביתר קלות לשלב ההחלטות :

  

למה לא

=======

1. כי כדאי לנצל את חלון ההזדמנויות של הנעליים הסגורות כדי לאוורר את הציפורניים מצבעי הלק.

"מצע הציפורן 'שותה' את הפיגמנטים של הצבע המצויים בתוך לק", מסבירה סימון דהאן, מדריכה ראשית ברשת "נייל סטודיו", "והדבר גורם להצהבה של משטח הציפורן. מיתוס ידוע הוא שלקים כהים גורמים להצהבת הציפורן, אך כדאי לדעת כי כל גוון של לק גורם להצהבה, ואין קשר לגוון הספציפי ולכך שהוא כהה או בהיר. אני ממליצה לאוורר את הציפורניים מדי פעם, אך אין זה אומר שאת צריכה להימנע ממריחת לק לכל אורך חודשי החורף – אפשר גם לעשות הפסקות קצרות. בלי קשר לעונות השנה, צריך לנקות את הלק טוב טוב ומדי פעם לעזור לציפורניים להתאוורר מעט".

 

2. כי מה שטוב למפורסמות על השטיח האדום, בוודאי טוב לנו מתחת לכִרבולית בבית.

גם הנשים שנמצאות בחזית הטיפוח העולמית מרשות לעצמן להתמסר לפעמים למראה הטבעי, ואם הן עושות זאת באישור הסטייליסט האישי ועל השטיח האדום, ברור שגם לנו מותר. כוכבות שמאמצות בסבבה את ה"נייל־נטורל": אנה קנדריק, ג'ניפר לופז וטיילור סוויפט

 

3. כי קר שם בחוץ וממילא לא בא לך לצאת, אז אולי אשכרה תשקיעי זמן בפדיקור עצמאי בבית.

איך תעשי זאת? חני אטיאס, מורה לפדיקור ויועצת מקצועית של ORLY ישראל, מסבירה: "תחילה יש להשרות את כפות הרגליים במים חמימים ובסבון אנטיספטי. קיימים שופינים עדינים לשיוף העור הגס מהעקבים ומנקודות הלחץ בכף הרגל. פילינגים עם גרגירים (לא כאלה הפועלים על המסה של העור) ירעננו את עור כף הרגל ויסירו את התאים המתים. מומלץ להשתמש במסירי קטיקולה (העור מסביב לציפורן) ולהימנע מגזירה וחיתוך שלה. שמן הזנה לציפורניים ולקטיקולה ירכך את העור וימנע שבירה וסדקים שלה. ליחוח העור בקרם הזנה ישמור על גמישות ורכות כף הרגל וימנע סדקים ויובש מיותר, העלול לגרום לחתכים כואבים בעיקר באזורי הלחץ והעקב".

 

1. עטיפת לחות של Qiriness, מחיר 26.90 שקל; 2. סבון טיפולי של סיקארה, 7.90 שקל; 3. ג'ל לרענון רגליים עייפות של איב רושה, 56 שקל; 4. קרם חמאת שיאה של ל'אוקסטין, 140 שקל (צילום: קית גלסמן, קירינס, ל'אקוסטין, איב רושה)
  1. עטיפת לחות של Qiriness, מחיר 26.90 שקל; 2. סבון טיפולי של סיקארה, 7.90 שקל; 3. ג'ל לרענון רגליים עייפות של איב רושה, 56 שקל; 4. קרם חמאת שיאה של ל'אוקסטין, 140 שקל
   

   

  אטיאס ממליצה לא לבצע את גזירת הציפורניים באופן עצמאי כדי להימנע מיצירת מבנה של ציפורן חודרנית (יש להקפיד על עיצוב פינות מעוגלות ולא חדות), ואם בכל זאת בוחרים בשיטת ה"עשה זאת בעצמך", כדאי לזכור שגזירת הציפורן חייבת להיות בקו ישר ולהקפיד על כך שעיגול הפינות ייעשה באמצעות משייף עדין.

   

  4. כי המחשבה על שיטוט ברחובות הקרים עם כפכפי אצבע היא בלתי נסבלת.

   

  למה כן

  ======

   

  1. כי זה שאת פחות בקשר עין עם כפות הרגליים שלך בחורף לא אומר שהן לא זקוקות לך.

  "בחורף כפות הרגליים אכן נחשפות פחות לשמש, לרצפה ולאקלים, וזה נותן תחושה שהן מוגנות ושמורות עמוק בתוך הגרביים", טוענת דהאן, "ולא, זה לצערי מיתוס שאינו נכון ובטח לא תקף לכולן. המודעות לטיפולי פדיקור בחורף היא נמוכה, וכל פדיקוריסטית שומעת בחורף משפטים כמו 'אבל מי רואה?'. חשוב להבין שכפות הרגליים נושאות את כל משקל הגוף ויש להן עבודה קשה. שמירה על בריאותן משמעותה שמירה על בריאות הגוף".

   

  2. כי גרביים ונעליים הם לא רק תירוץ לשופינג עונתי מסחרר – לתוספות האופנתיות של החורף יש גם צד אפל וכדאי להיות מודעות לו.

  "כשכפות הרגליים ארוזות בתוך גרביים ונעליים, נוצרים תנאים אופטימליים להיווצרות פטריות, אקזמות, גרד, קילוף עור, יבלות או ציפורן חודרנית", מפרטת דהאן. "הגוף לא מפסיק את פעילותו בחודשי החורף והעור ממשיך לצמוח בדיוק כמו בקיץ. אנחנו פחות מרגישים את זה, משום שהרגל לחה ועטופה כל הזמן וזה יוצר אשליה כאילו היא לא זקוקה לטיפול. מספיקים כמה ימים של קיץ ויובש כדי להבין את הבעיה. מעבר לזה, יש גם חשיבות יתר לטיפוח כפות הרגליים בקרב אנשים מעל גיל 40, כיוון שחילוף החומרים נעשה איטי יותר וזרימת הדם היא כבר לא כמו בצעירותנו".

   

  3. כי יש מצב שהחיסכון הכספי יביא להוצאות כבדות בקיץ הבא.

  אולי אנחנו עדיין מתייחסות אליו כאל טיפול עונתי, אבל אטיאס מפצירה בנו שלא: "העור הקשה בכפות הרגליים והעקבים אינו מפסיק לצמוח וכך גם הציפורניים, ואפילו נהפוך הוא: כף רגל שאינה מתוחזקת ו'נחה' לה מטיפולי פדיקור יכולה להגיע למצב של הזנחה חריפה עד כדי סדקים, יבלות, ציפורניים חודרניות ואפילו פטרת".

   

  4. אבל כך גם המחשבה שבטוח יהיה איזה רגע או שניים שתצטרכי לחשוף בפרהסיה את כפות הרגליים.

   

  הגוונים העמוקים של הסתיו: 1. קרליין, 49 שקל; 2. אורלי, 40 שקל; 3. OPI, מחיר 65 שקל; 4. לייף, 29.90 שקל; 5. ג'יבנשי, 99 שקל; 6. שיק, 19 שקל (צילום: מוטי פישביין, לייף, ג'יבאנשי, orly, OPI)
   הגוונים העמוקים של הסתיו: 1. קרליין, 49 שקל; 2. אורלי, 40 שקל; 3. OPI, מחיר 65 שקל; 4. לייף, 29.90 שקל; 5. ג'יבנשי, 99 שקל; 6. שיק, 19 שקל(צילום: מוטי פישביין, לייף, ג'יבאנשי, orly, OPI)

    

   4 טיפים לכפות רגליים בריאות יותר בחורף

   • אווררי את כפות הרגליים מדי יום לכמה שעות מנעליים סגורות ומגרביים.
   • העדיפי גרבי כותנה על גרביים סינתטיים, שהסיבים שלהם עלולים לעודד גרד בעור.
   • יצאת מהמקלחת? הקפידי לייבש את כפות הרגליים באופן מלא ויסודי לפני גריבת גרביים או נעילת נעליים או מגפיים.
   • מרחי קרם לחות לכף הרגל רק בלילה, לפני השינה, כדי שבבוקר הרגל תהיה יבשה.

    

    

   התחברת לעמודת ה"כן" ועכשיו את רק מחפשת צבע חדש להתאהב בו העונה? תמצאי את כל הטרנדים החמים בגיליון החדש של Gostyle

    

    

   הגיליון החדש של מגזין Gostyle - עכשיו בדוכנים (צילום: אייל נבו)
   הגיליון החדש של מגזין Gostyle - עכשיו בדוכנים (צילום: אייל נבו)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד