מלכת היופי מתנדבת בבי"ח: "הימים שביליתי פה בילדות צרובים בי"

כשהייתה ילדה, אושפזה ניקול רזניקוב ונאלצה לבלות ימים ארוכים בבית החולים ללא הוריה. עכשיו היא מנצלת את שנת המלכות ומתגייסת למען מחלקת הילדים

מלכת היופי לשנת 2018 ניקול רזניקוב וצוות הליצנים הרפואיים בבית חולים "העמק" בעפולה (צילום: אלבום פרטי)
מלכת היופי לשנת 2018 ניקול רזניקוב וצוות הליצנים הרפואיים בבית חולים "העמק" בעפולה (צילום: אלבום פרטי)

התקופה הארוכה שבילתה מלכת היופי לשנת 2018, ניקול רזניקוב, בבית החולים "העמק" בעפולה עדיין צרובה בזיכרונות שלה. כשהייתה ילדה קטנה היא אושפזה בשל מחלה אוטואימונית ונאלצה להעביר ימים ארוכים במיטת בית החולים, כאשר הוריה מנסים להיות לצדה ולהתפרנס בו־זמנית. "היו שעות שנשארתי לבד וכילדה זה היה מפחיד מאוד עבורי" היא נזכרת עכשיו. "עד כמה שהמחלקה נעימה ומחבקת, היא בסופו של דבר מקום בודד מאוד, לילדה קטנה בפרט. כל דקה לבד הרגישה לי כמו שעה". מי שהפיגו את בדידותה היו ליצנים רפואיים, שהחלו לעבוד באותה תקופה עם המחלקה "והאירו את היום שלי, פשוטו כמשמעו".

 

בשנות התיכון שלה החליטה רזניקוב להכיר תודה למחלקה והחלה להתנדב באופן קבוע בבית החולים "העמק". שם, כאדם בוגר, היא נחשפה לליצנים הרפואיים והתאהבה בהם. "התחלתי להבין איך הם משנים את סביבת הטיפול", היא מספרת. "בזכותם הטיפול נראה שונה לחלוטין. הם לומדים ומשתלמים במשך שנים כדי להיות מוסמכים כליצנים רפואיים והם האחראים להסיח את דעתו של הילד ולהפחית את הטראומה של האשפוז בבית החולים. הרבה אנשים חושבים שלהיות ליצן רפואי זה לשים אף אדום ולהצחיק ילדים, ממש לא! כדי שהצוות הרפואי יוכל לבצע את העבודה שלו בצורה הטובה ביותר, במיוחד אצל ילדים, שכל חוויה מועצמת אצלם פי כמה וכמה, הליצן הרפואי עושה את ההבדל".

 

מלכת היופי ניקול רזניקוב וצוות הליצנים הרפואיים בבית חולים העמק. "כמה שהמחלקה נעימה ומחבקת, היא בסופו שלדבר מקום מאד בודד ולילדה קטנה בכלל" (צילום: אלבום פרטי)
  מלכת היופי ניקול רזניקוב וצוות הליצנים הרפואיים בבית חולים העמק. "כמה שהמחלקה נעימה ומחבקת, היא בסופו שלדבר מקום מאד בודד ולילדה קטנה בכלל"(צילום: אלבום פרטי)

   

  את רואה את עצמך משתלבת בעתיד בצוות המטפל?

  "אני לא חושבת שאני בנויה לזה. צריך חוסן נפשי וניסיון כדי לעמוד במראות הקשים האלה וגם כדי לטפל בילדים שהם בסך הכל חסרי ישע ונמצאים במצב הכי רגיש שיכול להיות. אני לא בטוחה שיש בי את זה, אבל אני אעזור להם כמה שצריך".

   

  מאז שנבחרה רזניקוב למלכת היופי, היא פוקדת באופן קבוע את מחלקות הילדים ב"העמק" ולאחרונה התגייסה ליוזמה המבקשת לאסוף כספים ולתמוך בפעילותם של הליצנים הרפואיים במוסד הרפואי. "אני רוצה להעלות את המודעות לפונקציה הזו", היא אומרת בלהט, "כי המימון שלנו כל הזמן יורד ואם זה יימשך כך, לא יהיו פה יותר ליצנים רפואיים".

   

  לאחרונה התגייסה ניקול ליוזמה המבקשת לאסוף כספים ולתמוך בפעילותם של הליצנים הרפואיים במוסד הרפואי (צילום: אלבום פרטי)
   לאחרונה התגייסה ניקול ליוזמה המבקשת לאסוף כספים ולתמוך בפעילותם של הליצנים הרפואיים במוסד הרפואי(צילום: אלבום פרטי)

    

   עד כמה הדוק הקשר שלך איתם?

   "אנחנו כל הזמן משתפים פעולה ובפורים הסתובבנו פה ושימחנו ילדים. הם תמיד עזרו לי כשצריך, ליוו אותי גם אחרי שזכיתי בתואר וגם בתקופות שחליתי, ועכשיו מבחינתי יש תפנית בעלילה. עכשיו יש לי הזדמנות להחזיר להם בחזרה".

    

   ביום ראשון השבוע צילמה רזניקוב סרטון בבית החולים, המעלה את המודעות לפעילות הליצנים הרפואיים, והיא פותחת במסע הסברה בנושא, במטרה להגיע לכמה שיותר אנשים ולגייס תקציבים להמשך פעילותם. "מבחינתי זו פונקציה שהיא חובה בכל בתי החולים בישראל", היא מסכמת. "אני יודעת איזה שינוי זה עשה לי בזמן שהייתי מאושפזת וכמה זה יכול להשפיע על כל ילד וילדה. פשוט צריכים אותם שם".

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד