צילום: שי יחזקאל

שלושה סימנים בדוקים לכך שבן/בת הזוג שלכם עלולים לבגוד בכם

האם אפשר לצפות מראש אם בן או בת הזוג יבגדו בנו? מחקר שבחן את הרגלי הבגידה של זוגות טריים במשך שלוש שנים מגלה איך לבדוק את פוטנציאל הבגידה

סליחה, זה לא אני - זה האופי הבוגדני שלי (צילום: Shutterstock)
סליחה, זה לא אני - זה האופי הבוגדני שלי (צילום: Shutterstock)

בגידה היא אחד הפחדים העמוקים ביותר שלנו, ולא אחת מובילה לפירוק הזוגיות. אבל האם אפשר לצפות מראש אם בן או בת הזוג יבגדו בנו? על פי מחקר שבחן את הרגלי הבגידה של זוגות טריים במשך שלוש שנים ופורסם לאחרונה בכתב העת Journal of Social and Personal Relationships, מתברר שיש כמה מאפיינים התנהגותיים של בן/בת הזוג שעשויים להתריע על פוטנציאל לבגידה:

 

אהבה במבחן: מה הסיכויים שהזוגיות שלכם תחזיק מעמד לאורך זמן? >>

 

1. הם לא מורידים את העיניים מאחרים

הסיכוי שאנשים כאלה יבגדו בכם גבוה בכ־50% לעומת אלה שמתמקדים בבן/בת הזוג שלהם. במחקר הציגו לשני בני הזוג תמונות של אנשים מושכים מאוד מבחינה חיצונית. נמצא שאלה שהסיטו את המבט במהירות מהאדם המושך בגדו פחות בבני הזוג שלהם. לעומתם, אלה שהביטו באנשים האטרקטיביים למשך זמן ממושך נטו יותר לבגוד בבני זוגם.

 

2. וגם לא מהססים להביע התלהבות מהם

הם לא יהססו להלל ולשבח גם בפני בני הזוג שלהם אנשים מושכים בעיניהם, שבהם, לפי מה שעולה מהמחקר, הם רואים בני זוג פוטנציאליים. לעומתם, בני זוג נאמנים נוטים יותר להפחית מערכם של אנשים מושכים ויסתפקו במשפטים "מנמיכים" כמו: "מקרוב הוא לא כזה מושך" או "הוא לא נראה לי אינטליגנטי במיוחד".

 

3. הם מוחצנים

מהמחקר מתברר גם שאנשים מוחצנים נוטים יותר לבגוד בבני זוגם בהשוואה למופנמים. לדברי החוקרים, ייתכן שהסיבה לכך נעוצה ביכולת שלהם לפתח שיחה ולפלרטט עם זרים בקלות יתרה.

______________________________________________________

 

הרסנית ומרעילה? איך להתמודד נכון עם הקנאה. הקליקו על התמונה:

 

האם קנאה יכולה להצמיח גם משהו טוב? (צילום: Shutterstock)
האם קנאה יכולה להצמיח גם משהו טוב? (צילום: Shutterstock)

 

הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד