שילוב מדויק בין גברי לנשי: המטבח החדש שמגשים את כל החלומות

הוא - חלם על בית מודרני בקו גברי, היא - פנטזה על עיצוב כפרי ורך. לכבוד אווירת ההתחדשות והחגים שבפתח: מבט על מטבח הבית במכבים ששילב בין שני החלומות

נעם פרל, בשיתוף רגבה

|

04.09.18 | 11:45

מחדשים את הבית לקראת השנה החדשה - והמטבח הוא מקום מצוין להתחיל בו. מטבח רגבה מדגם אלמוג עם ידיות אינטגרליות (עיצוב פנים: עדי אדליס, צילום: טל ניסים)
מחדשים את הבית לקראת השנה החדשה - והמטבח הוא מקום מצוין להתחיל בו. מטבח רגבה מדגם אלמוג עם ידיות אינטגרליות (עיצוב פנים: עדי אדליס, צילום: טל ניסים)

חגי תשרי הבאים עלינו לטובה בליווי ירידה קלה אך מורגשת במעלות החום, תמיד משרים אווירת התחדשות מרגשת ויוצרים הזדמנות פז לשינוי גדול, לחידוש, להכנסת אנרגיה חדשה וטובה הביתה. מדובר כמעט בתהליך של הבנת צורת החיים שלנו, מה עובד לנו ומה נרצה לעשות אחרת, אנחנו מבינים עד כמה חשובה הנוחות בשימוש, כמה חשוב להגשים פנטזיות, חלומות ורצונות.

 

התקופה של הסתיו, עם ריחות השינוי והתכונה שקראת החגים, היא הזדמנות מצוינת לעשות שינוי בבית, והמטבח, המקום שבו כל החושים משתתפים בחגיגה של משפחתיות חמימה, הוא מקום מצוין להתחיל בו. אבל איך מחליטים מה תהיה התוצאה?

 

"תהליך השיפוץ הוא מצד אחד רגשי מאוד ומצד שני חייבים להישאר במהלכו עם הרגליים על קרקע המציאות", מספרת עדי אדליס, מעצבת פנים שביצעה שיפוץ מקיף בבית משפחתי במכבים. "תפקידה של המעצבת הוא במקרים רבים לאזן בין הפנטזיה למציאות, בין הבעל לאישה ובין חשבון הבנק לחלום".

 

אדליס מספרת שהקושי העיקרי בתכנון הבית הזה היה מציאת שביל הזהב בין טעמם השונה של בעלי הבית. הוא חלם על בית מודרני נקי, בקו גברי, ואילו היא חלמה על בית כפרי ורך. מציאת דרך הביניים נמשכה לאורך התהליך כולו ויצרה בית מודרני, בקווים נקיים, הנהנה מחומרים חמים כשהעיקרי שבהם הוא פרקט עץ אלון טבעי שהודבק ברחבי הבית כולו וביחד עם שימוש רב בטקסטיל והלבשה יצר אווירה ביתית וחמימה.

 

"קודם כל אני שולחת את בעלי הבית לבחור מכשירי חשמל"

המטבח הקטנטן והנמוך הורחב והוגדל בבנייה, עמוד שניצב במרכז החלל בוטל והפך לקורת ברזל חשופה המגדירה את שטח המטבח ומפרידה בינו ובין שאר החלל המרכזי בקומת הכניסה. המטבח תוכנן כך שיכיל אחסון רב ונוח, ומשטחי עבודה רחבים המאפשרים לכל דיירי הבית לעבוד בו זמנית.

 

קורת ברזל חשופה מגדירה את שטח המטבח ומפרידה בינו ובין שאר הבית (עיצוב פנים: עדי אדליס, צילום: טל ניסים)
  קורת ברזל חשופה מגדירה את שטח המטבח ומפרידה בינו ובין שאר הבית(עיצוב פנים: עדי אדליס, צילום: טל ניסים)
   

  "בפגישת העבודה הראשונה שלי עם כל לקוח, אני שולחת אותו כבר בשלב התחלתי לראות מכשירי חשמל למטבח. במקרים רבים מקרר, תנור וכיריים הם בחירה רגשית יותר מאשר פונקציונלית, וחשוב לי לראות לאילו מכשירים בעלי הבית יתחברו. אין דין תנור צבעוני עומד כדין תנור מנירוסטה, מקרר בילד אין נסתר לחלוטין בתוך ארונות המטבח לעומת מקרר בולט בשטח, או כיריים קטנטנים לבית שלא מבשלים בו כנגד כיריים עצומים שמתפקדים כמרכז הבית".

   

  בעלי הבית בחרו מטבח מדגם "אלמוג" של רגבה, ובו מוצרי חשמל שחורים שהוטמעו בקיר, מזווה קיר וארונות תחתונים עם ידיות אינטגרליות שחורות ומשטח עבודה בצבע לבן. נבחרו כיריים אינדוקציה ברוחב 90 ס"מ, המאפשרים שימוש במספר סירים גדולים בו זמנית.

   

  בעלי הבית בחרו מוצרי חשמל שחורים שהוטמעו בקיר. דגם אלמוג עם ידיות אינטגרליות (עיצוב פנים: עדי אדליס, צילום: טל ניסים)
   בעלי הבית בחרו מוצרי חשמל שחורים שהוטמעו בקיר. דגם אלמוג עם ידיות אינטגרליות(עיצוב פנים: עדי אדליס, צילום: טל ניסים)

    

   "לפני שנתיים או שלוש החלפתי את כירת הגז אצלי במטבח בכירת אינדוקציה, ומאז אני מאוהבת ומשמשת כשגרירת אינדוקציה מטעם עצמי, הכל בזכות קלות הניקיון ומהירות הבישול", אומרת אדליס.

    

   בזכות קלות הניקיון ומהירות הבישול. כיריים אינדוקציה (עיצוב פנים: עדי אדליס, צילום: טל ניסים)
    בזכות קלות הניקיון ומהירות הבישול. כיריים אינדוקציה(עיצוב פנים: עדי אדליס, צילום: טל ניסים)
     

    אין כזה דבר יותר מדי מקומות אחסון 

    הקיר השחור מכיל שתי דלתות מזווה, מגירות איחסון רבות, סט של תנור ומיקרו בילט אין וארון תריס בגוון המטבח מעל משטח השיש להסתרת מכשירי חשמל קטנים במטבח. "לאי במטבח הזה יש מספר תפקידים, ראשית הוא תוחם ומגדיר את שטח המטבח, הוא משמש לארוחות משפחתיות יומיומיות, אך מכיל גם אחסון נוסף ומהווה אופציה למשטח עבודה נוח, כשעובדים במטבח מספר אנשים יחד.

     

    לאי יש מספר תפקידים והוא משמש גם כמשטח עבודה נוח (עיצוב פנים: עדי אדליס, צילום: טל ניסים)
     לאי יש מספר תפקידים והוא משמש גם כמשטח עבודה נוח(עיצוב פנים: עדי אדליס, צילום: טל ניסים)
      

     "לחיפוי בחרתי במשטחי קוריאן, באיזור העבודה משטח קוריאן דקיק הכולל גם כיור אינטגרלי וחיפוי קטן של הקיר, לשמירה על ארונות המטבח. יתרונו הגדול הוא בהעדר התפרים במשטח, והיותו חומר אנטי בקטריאלי הניתן לניקוי וחידוש בקלות יחסית. גם את האי מחפה משטח קוריאן, רק הפעם בעובי 5 סנטימטרים, כשגם כאן היעדר התפרים חשוב במיוחד כשהפלטה גדולה וממשיכה לחיפוי בדפנות האי".

      

     אי בחיפוי קוריאן בעובי 5 סנטימטרים. היעדר התפרים חשוב במיוחד (עיצוב פנים: עדי אדליס, צילום: טל ניסים)
      אי בחיפוי קוריאן בעובי 5 סנטימטרים. היעדר התפרים חשוב במיוחד(עיצוב פנים: עדי אדליס, צילום: טל ניסים)

       

      אדליס מסבירה שהתאורה שנבחרה לכל החלל הציבורי בבית, ממשיכה גם לתוך המטבח: מקבצי ספוטים מתכווננים המפוזרים לכאורה בפיזור מקרי בחלל, אך למעשה מחושבים במדוייק כך שילוו פונקציונלית את משטחי העבודה והאיחסון השונים.

       

      המטבח הקטנטן והנמוך הורחב במהלך השיפוץ. כך זה נראה לפני
       המטבח הקטנטן והנמוך הורחב במהלך השיפוץ. כך זה נראה לפני
        

       עיצוב פנים: עדי אדליס

       תכנון בניה ירוקה והיתרים: נעמי גלברט

       קונסטרוקטור: אדי רווח

       מטבח: רגבה

        

       בשיתוף רגבה

        

        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד