טובים השניים מן האחד: שיתופי פעולה שהולידו קולקציות עיצוב

בית פיטרו הכט ומותג העיצוב הצרפתי Roche Bobois מציגים: שיתופי הפעולה המסעירים עם המעצבים הגדולים לקיץ 2018

קולקציה בעיצוב Marcel Wanders
קולקציה בעיצוב Marcel Wanders
בעונה הקרובה תיחשף בפיטרו הכט הקולקציה החדשה של מותג העיצוב היוקרתי Roche Bobois לקיץ ולתחילת סתיו 2018. המותג הצרפתי הנחשב, שידוע בשיתופי הפעולה שלו עם בתי אופנה ומעצבי־על צרפתיים, יצא לאחרונה בקולקציית קפסולה חדשה עם בית Cristian Lacroix. מדובר בקולקציה ייחודית בעלת עיצובים מדויקים להפליא עם נגיעה שובבה, למשל ספת אמנים מפנקת במראה מזמין וחובק, המרופדת בבד קטיפה ירוק כהה ומודגשת בתיפורים לבנים המשתלבים בה בקווים מעוגלים מעניינים.

 

אחד משיתופי הפעולה המרתקים ביותר שנחשפו במסגרת שבוע העיצוב האחרון במילאנו היה זה של המותג עם המעצב ההולנדי Marcel Wanders. במסגרת שבוע העיצוב השתתף המותג בשתי תערוכות ברובע Brera וחשף את קולקציית Globe Trotter שעיצב וונדרס, מהמעצבים היצירתיים ביותר בדורנו.

 

קולקציית Globe Trotter היא מחווה לחוקרים ולאספני החפצים הנדירים שנלכדו בקסמי הטבע ולתרבויות הקוסמופוליטיות שהם מגלים במסעותיהם. לקולקציה של וונדרס העניקו השראה האחים מונגולפייר, ממציאי הכדור הפורח, שבהשראתם עוצבו פריטים אקלקטיים מרהיבים.

 

מערכת ישיבה בבדים בעיצוב Christian Lacroix
  מערכת ישיבה בבדים בעיצוב Christian Lacroix

  “הקולקציה חוגגת את ההתחקות אחר הלא נודע שרבים מאיתנו חולמים לעשות יום אחד”, אומר וונדרס. “נסיעות הן חוויה מחוללת שינוי. זוהי התחושה שנסינו ללכוד: לאצור את אוצרות העולם בפריט אחד”.

   

  “Roche Bobois הקיף את עצמו מתחילת הדרך בכישרונות יצירתיים גדולים המעצבים רהיטים עם נשמה, כאלה שניחנו בדבר נוסף מעבר לפונקציה שהם ממלאים”, מספר ז’יל בונאן, מנכ”ל החברה. “הודות לשילוב המומחיות והיצירתיות של אחד המעצבים המוכרים ביותר כיום, הקולקציה של מרסל וונדרס עבור Roche Bobois מגלמת פנטזיה פואטית, נועזת וחלומית והולמת לגמרי את הגישה הזאת”.

   

  עוד בקולקציה החדשה: שיתופי פעולה עם מעצבי־העל הצרפתיים Jan Paul Gaultier. ו־.Sonia Rykiel שיתוף פעולה מסקרן נוסף הוא זה של Roche Bobois עם המעצב היפני־צרפתי Kenzo Takada, מייסד בית האופנה Kenzo. המעצב העניק פירוש חדש למראה הקימונו הקלאסי ויצר אוסף של אריגים בעלי מערך בשלושה צבעים המשתלבים זה בזה באופן הרמוני. בדים אלה מרפדים את מערכת הישיבה Mah Jong, מסימני ההיכר הידועים של המותג. במשך יותר מ־50 שנה, ב־Roche Bobois מדמיינים, חולמים, מעצבים ומפיצים ריהוט.


  מערכת ישיבה בבדים בעיצוב Marcel Wanders
   מערכת ישיבה בבדים בעיצוב Marcel Wanders

    

    

   ייתכן שזה לא נשמע כדבר בעל משמעות רבה, אך רהיט הוא יותר מחפץ פשוט. זו יצירה של מישהו. זו תוצאה של הכישרון, היצירתיות, הסגנון והרקע שממנו

   בא המעצב. זו תוצאה של הידע, הטכניקה, הסגנון האישי והחומרים שבהם משתמש האמן. ואז מגיע הקונה, והסיפור האישי שלו, ההעדפות שלו, הבית שלו. Roche Bobois מפגישים בין השראה, ידע ואנשים, אמנות וחיים. לבנות רהיט פירושו ליצור חלק מאמנות החיים היפים, ה־Art de Vivre בצרפתית”, אומר ניקולה רישה, המנהל האמנותי והדירקטוריון של המותג.

    

   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: זוהר שטרית, סגנון: חיה וידר)
   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: זוהר שטרית, סגנון: חיה וידר)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד